پاییز یکی از بهترین زمان ها در سال برای لحظه هایی ناب، نوشیدنی های داغ، و چشم اندازهایی زیبا می باشد. این فصل از سال بهترین فرصت برای گرفتن عکس های خلاقانه و زیبا برای عکاسی پاییزی می باشد.

گروه عکاسی لحظه نگاری بخشی از تجربیات عکاسی کودک و خانوادگی خود را در به اشتراک گذاشته است 

مشاهده پروژه های عکاسی خانوادگی

برروی برگ های پاییزی فوکوس کنید


عکس پاییزی
عکس پاییزی

برگ های پاییزی یکی از انواع عکاسی پاییزی کلاسیک است. اما این ایده خیلی بسیار محبوبیت دارد، پس این امکان وجود دارد که عکس شما شبیه عکس های دیگر عکاسی پاییزی باشد.

برای اینکه از آن ممانعت جویید، بهتر است که پرسپکتیو و ترکیبات مختلف را امتحان کنید. بعد از آن عکس هایی بگیرید که کسل کننده و تکراری نباشد ولی همین نوع عکاسی را پیروی کند. برای مثال، لازم نیست که سوژه شما در فوکوس قرار بگیرد.

برای داشتن یک عکس خانوادگی متفاوت با فضای پاییزی می توانید، دیافراگم دوربین خود را روی f/1.8 تنظیم کرده و فوکوس را از روی سوژه اصلی خود برداشته و روی برگ های پراکنده روی هوا قرار دهید. با اینکار تعدادی از برگ ها برجسته شده و مابقی صحنه محو خواهد بود. حتی می توانید بخشی از صحنه را با استفاده از دیگر ابزارها محو یا برجسته کنید.

برگ ها را رنگ کنید


برگ های پاییزی
برگ های پاییزی

یکی دیگر از راه ها برای باز گرداندن زندگی به برگ‌های پاییزی رنگ کردن آنهاست. اگر رنگ آنها کم رنگ است می توانید پررنگترشان کنید یا این که برای داشتن عکس های سورئال آنها را به رنگ‌ متفاوتی در بیارید.

شما می توانید این برگ های رنگ شده را در بکگراند یا در فورگراند عکس خود قرار دهید یا حتی از سوژه خود بخواهید که آنرا در جلوی دوربین قرار دهد.

این ایده از عکاسی پاییزی برای عکاسی خانوادگی بسیار مناسب است، به خصوص اگر خانواده فرزند کوچک داشته باشد. شما می توانید با این روش بچه ها را سرگرم کنید و از آنها عکس های در لحظه بگیرید.

استفاده از رنگ های مناسب در عکاسی پاییزی


تاثیر رنگ لباس در عکاسی پاییزی
تاثیر رنگ لباس در عکاسی پاییزی

از دیگر عکس های پاییزی آنهایی هستند که سوژه با محیط اطراف خود ترکیب شده و گویا در آن غرق شده است. هرچند در دیگر انواع عکاسی این روش قابل قبول نیست ولی در عکاسی پاییزی، این نوع عکس برگ برنده عکاس خواهد بود.

قبل از عکاسی از سوژه بخواهید تا رنگ های در تناژ زرد، نارنجی و قرمز بپوشد.

از شال، کلاه و دیگر انواع لباس های گرم در عکاسی پاییزی استفاده کنید. هرچقدر لباس سوژه واقعی تر باشد، عکس شما زیباتر خود را نشان خواهد داد.

عکاسی در صبح


عکاسی پاییزی در صبح
عکاسی پاییزی در صبح

پاییز آفتابی ترین فصل سال نیست اما گاهی در روز می توان نور گرم طلایی را ما بین درختان مشاهده کرد. نور این ساعت طلایی از ساعت طلایی معمول نرمتر است و برای گرفتن عکس هایی در خارج از خانه ایده آل است.

از این نور پاییزی بهترین استفاده ها را بکنید. از نور مستقیم برای عکاسی پرتره پاییزی کلاسیک، نور در پس زمینه، و نور از کنار بهره ببرید.

از زاویه پایین عکس بگیرید


عکاسی از فضای پاییزی همراه با سوژه

عکاسی پرتره با عکاسی از زاویه پایین خیلی کم همراه می شود. اما شما می توانید از سوژه خود بخواهید که پشت به دوربین بایستاد و شما با زاویه پایین تر از او عکسی جذاب و خاص بگیرید. این نوع ایده برای عکاسی پاییزی برای نشان دادن رابطه بین زوجین بسیار مناسب است.

عکاسی پاییزی تنها به سوژه ها ربط ندارد بلکه محیط اطراف آنها نیز اهمیت دارد. زاویه های پایین برای داشتن محیط اطراف در عکس بسیار مناسب است به خصوص اگر این محیط حاوی درختان و آسمان زیبای پاییزی باشد.

عکاسی از کودکان در پاییز


عکاسی پاییزی از کودک
عکاسی پاییزی از کودک

این روز ها که فرهنگ غربی سال به سال بیشتر در کشور ما نمود پیدا می کند عکاسی پاییزی را می توان با این فرهنگ جدید ترکیب کرد.

استفاده از کدو تنبل ها در عکاسی پاییزی می تواند راه خوبی برای این کار باشد. کدوتنبل یا هر نشانه دیگر از هالوین می تواند به عنوان لباسی برا کودکان برای عکاسی از کودک استفاده شود.

رنگ های پاییزی، طبیعت و نور می توانند بهترین عکس های خارج و داخل استودیو را برای شما بسازد. استودیو عکاسی لحظه نگاری شما را ترغیب می کند تا از این شانس استفاده کرده، با ما همراه شده و بهترین عکس های پاییزی را داشته باشید.

برگ ها را به سمت سوژه پرتاب کنید


پرتاب برگ در عکاسی پاییزی
پرتاب برگ در عکاسی پاییزی

در این نوع عکاسی پاییزی، سوژه می تواند در حین عکاسی و در حین این که به سوبش برگ پرتاب شده ژست خود را بگیرد.

برای این که این عکس جذاب تر به نظر برسد، هیچ محدودیتی برای ژست سوژه خود نگذارید. اجازه دهید هر ژستی دوست داشت بگیرد و شما در حین این که به سوی او برگ پرتاب می کنید، زاویه مناسب برای عکاسی را بیابید.

درست است که شما نمی توانید در حین عکاسی برگ ها را پرتاب کنید، برای این کار بهتر است از سه پایه و تایمر استفاده کنید یا بهتر از آن می توانید از یک نفر ثالث بهره ببرید.  

از لنز ها با زاویه های بازتر استفاده کنید


عکاسی پاییزی با نمای باز
عکاسی پاییزی با نمای باز

اگر می خواهید یک عکاسی پاییزی داشته باشید که در آن جزییات هم دیده شود، بهتر است از دیافراگم کم مانند f/22استفاده کنید. در این حالت هم سوژه و هم محیط اطرافش در عکس به خوبی دیده می شود.

در این فصل شما شانس این را خواهید داشت تا از طبیعت هم عکس های زیبا بگیرید.

استفاده از لنز با زاویه بازتر می تواند به شما برای داشتن کامپوزیشنی بازتر کمک کند. اگر از زاویه اشتباهی این عکس را بگیرید، عکس بهم ریخته و شلوغ جلوه خواهد کرد. بهترین راه این هست که سوژه خود را در میانه عکس داشته باشید.

از نور کم و رنگ های پاییزی در عکاسی پاییزی استفاده کنید.


استفاده از چراغ های ریسه دار معمولا در عکاسی در شب استفاده می شوند. اما شما می توانید در عکاسی پاییزی از این نوع چراغ استفاده کنید تا به عکس حالتی رویایی دهد.

استفاده از این چراغ های ریسه دار می تواند به بکگراند عکس افکت مات بدهد و پرتره را جذاب تر کند. سوژه می تواند این چراغ ها را نزدیک صورت خود قرار دهد تا نور آن را بتوان درون چشم های او دید.

بعد از عکاسی شما می توانید نور این چراغ ها را به رنگ های پاییزی ادیت کنید.  

عکاسی درون خانه


عکس پاییزی در خانه

یکی دیگر از این ایده ها می تواند عکاسی در درون خانه باشد، برای آن بهتر است یک اتمسفر گرم و راحت را درون اتاق ایجاد کرد و عکس گرفت.

مخصوصا زمانی که هوای بیرون برای عکاسی در خارج از محیط مناسب نباشد، عکاسی درون خانه می تواند بهترین گزینه باشد.

برای اینکار بهتر است عکاسی را در نزدیکی پنجره قرار دهید، و همچنین می توانید از یک رفلکتور برای اینکه نور به سمت صورت مدل بتابد استفاده کنید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
Call Now Buttonاگر سوالی دارید تماس بگیرید
×

سلام!

اگر از ما درباره عکاسی و قیمت عکاسی سوالی دارید ما در واتس اپ پاسخ گوی شما هستیم 

×