با DSLR، دوربین mirrorless یا حتی هر یک از جدیدترین دوربین های تلفن همراه امروزی، هر کسی که مهارت ها و خلاقیت های اولیه عکاسی را داشته باشد، می‌تواند عکس خوبی از افراد، حیوانات، مکان ها و سایر اشیاء بگیرد. با این حال، در مورد عکاسی با سرعت بالا از سوژه ها، مانند صاعقه، بادکنک در حال ترکیدن، گلوله با سرعت زیاد یا افتادن قطره آب، داستان کمی متفاوت خواهد بود.

عکاسی با سرعت بالا
عکاسی با سرعت بالا

اگر مهارت های عکاسی خود را تقویت کرده اید، به این فکر کنید که عکاسی با سرعت بالا را امتحان کنید، در اینجا 7 نکته مفید وجود دارد، که پیشنهاد می‌کنیم یاد بگیرید تا علاوه بر آن با رعایت تعادل در عکاسی و کنتراست در عکاسی، عکسی باکیفیت داشته باشید.

عکاسی جنبه های مختلفی دارد، عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی می‌تواند جنبه های مختلفی داشته باشد، ما در استودیو عکاسی لحظه نگاری از تمام روش ها برای عکاسی مناسب با شرایط شما استفاده می کند، عکاسی با سرعت بالا از محصولات می‌تواند جنبه دیگری را در عکاسی تبلیغاتی پوشش دهد.

7 نکته گرفتن عکاسی با سرعت بالا


1- موضوع و سوژه خود را بشناسید.

عکس های شما می‌توانند از افراد، حیوانات، وسایل یا حتی کوه باشند. سوژه در تصویر شما، چه زنده و چه بی جان، معمولاً سوژه را در فوکوس قرار داده یا در نقطه مد نظر در عکس شما قرار می‌دهد؛ که در واقع علت اصلی عکس شما خواهد بود. برای مثال، عکسی از شکسته شدن شیشه می‌تواند موضوع «تخریبی زیبا» را جلوه دهد.

برای تولید عکس های با سرعت بالای زیبا، قبل از شروع باید سوژه خود را شناسایی کنید. از آنجایی که عکاسی با سرعت بالا، می‌تواند غیرقابل پیش بینی باشد، باید از قبل از آنچه که قصد انجام آن را دارید، آگاه باشید، یعنی بدانید چه عکسی می خواهید بگیرید. داشتن یک ایده واضح از تصویر نهایی به طور قابل توجهی به شما کمک می کند تا بفهمید چگونه می‌توانید عکسی زیبا را ثبت کنید.

گرفتن عکس با سرعت بالا
گرفتن عکاسی با سرعت بالا

2- ایمنی در عکاسی با سرعت بالا

برخی عکس های عکاسی با سرعت بالا، مانند گرفتن عکس از رعد و برق، گلوله با سرعت زیاد و شکست شیشه، می‌تواند خطرناک باشد. قبل از اینکه این نوع عکاسی را شروع کنید، مراقب باشید که تمام خطرات موجود را کاملاً درک کنید. اگر می‌خواهید از رعد و برق عکاسی کنید، مطمئن شوید که از یک مکان امن، که در یک منطقه باز که نزدیک درختان یا در نزدیکی صاعقه نیست، عکس می گیرید. هنگام کنترل دوربین خود از راه دور از داخل وسیله نقلیه یا هر منطقه امن دیگری، از سه پایه و ماشه دوربین استفاده کنید.

ایمنی
ایمنی

3- انتخاب دوربین، فلاش و لنز مناسب

برای عکاسی با سرعت بالا، باید از دوربین DSLR که دارای کنترل های دستی است، استفاده کنید. شما می‌توانید از هر لنزی برای گرفتن عکسی با سرعت بالا، استفاده کنید. برای ایمن نگه داشتن تجهیزات دوربین خود در برابر پاشیدن آب، شکستن شیشه یا انفجار رنگ، عاقلانه است که لنزی را انتخاب کنید که فاصله کانونی بالایی داشته باشد. اینکار باعث می شود فاصله کافی بین دوربین و سوژه شما وجود داشته باشد.

اگر قصد دارید عکسی از رعد و برق بگیرید، هر دوربینی که بتوان آن را به صورت دستی کنترل کرد، کفایت می کند. برای عکاسی از رعد و برق، که چالش برانگیزتر و غیرقابل پیش بینی تر است، بهتر است از یک لنز سریع (یعنی دیافراگم های پایین، مانند f2.8 یا پایین تر) استفاده کنید تا به شما در جلوگیری از برخورد صاعقه کمک کند.

انتخاب دوربین، فلاش و لنز مناسب
انتخاب دوربین، فلاش و لنز مناسب

 برخی از عکس هایی که با سرعت بالا عکاسی می شوند نیاز به فلاش ندارند، در حالی که برخی دیگر، مانند عکس های سوژه هایی که در یک اتاق تاریک یا داخل خانه گرفته شده اند، به نور فلاش اضافی برای فریز کردن سوژه نیاز دارند. اگر دوربین شما محدوده سرعت شاتر محدودی دارد، نور فلاش آن را جبران می کند. برای عکاسی با سرعت بالا، باید از فلاش با کنترل دستی، استفاده کنید. یک فلاش دیگر می‌تواند برای ایجاد فوران نور از زوایای اضافی که به نورپردازی بهتر عکس شما کمک می‌کند، بسیار مفید باشد.

4- از یک ماشه دوربین، با سرعت بالا استفاده کنید.

در عکاسی با سرعت بالا، هدف ثبت کردن لحظات زیبایی است که ثبت آنها تقریباً غیرممکن است، زیرا در یک ثانیه اتفاق می افتند. اکثر دوربین های DSLR امروزی دارای سرعت شاتر تا 4000/1 هستند و اگر نور محیط کافی نباشد، احتمالاً باید سرعت شاتر را سریع‌تر از عکس های معمولی تنظیم کنید. اگر چه دوربین می‌تواند به صورت دستی برای گرفتن اشیاء با سرعت بالا فعال شود، اما برای گرفتن عکسی بی نقص در کسری از ثانیه نیاز به تلاش بسیار زیاد و زمان بندی بی عیب و نقص هست.

در عوض، استفاده از یک سیستم عکاسی فعال دوربین به شما این امکان را می دهد که یک عکس جادویی بگیرید. دستگاه های مربوط به ماشه عکاسی مانند ماشه دوربین با MIOPS smart می‌توانند دوربین و فلاش شما را با استفاده از مدهای ماشه پیشرفته مانند رعد و برق، صدا، لیزر و غیره کنترل کنند. سنسورهای هوشمند دستگاه در تشخیص حرکت، صدا یا نور بسیار سریع‌تر و دقیق‌تر از چشم انسان هستند.

5- لوازم جانبی مناسب را انتخاب کنید.

یک سه پایه خوب یکی دیگر از لوازم جانبی بسیار مهم است. در طول عکاسی با سرعت بالا با مسائل زیادی به طور همزمان سروکار خواهید داشت و باید دوربین خود را روی سه پایه ثابت کنید تا بتوانید روی سوژه نهایی تمرکز کنید. سه پایه نیز برای عکاسی از رعد و برق ضروری است زیرا دوربین شما باید در یک موقعیت ثابت در طول نوردهی طولانی مدت، نگه داشته شود. یک سه پایه ایده آل باید وزن دوربین شما را بدون مشکل تحمل کند. همچنین باید وزن و قیمت آن را نیز در نظر بگیرید.

یکی دیگر از لوازم جنبی مهم برای عکاسی با سرعت بالا، کابل دوربین است که به شما امکان می‌دهد دوربین خود را از راه دور کنترل کنید تا از هر گونه لرزش تصادفی دوربین جلوگیری نمایید. کابل های دوربین، ماشه دوربین شما مانند MIOPS Smart+ را به دوربین متصل می کنند و به شما امکان می‌دهند دوربین خود را از راه دور کنترل کنید.

عکاسی با سرعت بالا
عکاسی با سرعت بالا

6- بدانید چه زمانی از فلش استفاده کنید.

دو نوع عکاسی با سرعت بالا وجود دارد؛ با فلاش و بدون فلاش. همانطور که قبلا اشاره کردیم، یک نمونه عکاسی بدون فلاش، عکاسی رعد و برق است زیرا از نور خود رعد و برق برای گرفتن عکس استفاده می شود. گرفتن عکس از یک وسیله نقلیه با سرعت زیاد یا گرفتن عکس از پاشش آب در روز روشن نمونه های دیگری از عکاسی با سرعت بالا بدون فلاش است. بدون استفاده از فلاش، باید از سرعت شاتر بالاتری استفاده کنید. اکثر دوربین های DSLR امروزی دارای سرعت شاتر 4000/1 ثانیه هستند در حالی که برخی حتی سریعتر هستند. با نور محیطی کافی، 4000/1 به اندازه کافی سریع است تا یک جسم پرسرعت را در یک عکس منجمد کند.

از سوی دیگر، عکاسی با سرعت بالا به وسیله فلاش، از نور فلاش برای فریز کردن هر اقدامی با سرعت بالا استفاده می کند. از این روش زمانی استفاده کنید که نور محیطی کم یا اصلا وجود نداشته باشد و بتوان عکس اشیاء پرسرعت مانند بادکنک در حال ترکیدن یا یک قطره آب رنگ شده را ثبت کنید. در عکاسی با سرعت بالا بدون فلاش، سرعت شاتر عامل مهمی نیست، زیرا برای ثابت کردن عملکرد، به فلاش بسیار کوتاه تکیه می کنید. با فلاش و دیافراگم پایین می‌توانید تا 25000/1 ثانیه پیاپی داشته باشید که قطعا اتفاق مدنظر را فریز کرده و نورکافی برای نوردهی صحیح عکس را فراهم می‌کند.

استفاده از فلش
استفاده از فلش

7- صبور باشید.

عکاسی با سرعت بالا یک نوع عکاسی سطح بالاتر است. اگر بخواهید آن را به درستی انجام دهید، چالش برانگیز خواهد بود، اما در عین حال ارزشمند است. قبل از اینکه بتوانید عکس مناسب را ثبت کنید، آزمون و خطای زیادی لازم است. همچنین می‌تواند سخت باشد زیرا شامل چندین ابزار، لوازم و فرآیندها می شود. اما هرچه بیشتر تمرین کنید و با فرآیند و تجهیزات آشنا شوید، سبک عکاسی پرسرعت خود را کشف خواهید کرد.

تمرین کردن به شما کمک می کند تا در این کار عالی شوید. بنابراین، تا زمانی که بهترین عکس را نگرفتید، دست از تلاش برندارید. در نهایت، خواندن نظر عکاسان و گوش دادن به تجربیات آن‌ها را متوقف نکنید تا دانش خود را عمیق تر کرده و در مورد چگونگی گرفتن عکس های شگفت انگیز با سرعت بالا ایده بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *