عکاسی از آشپزخانه و عکاسی از وسایل آشپزخانه به عنوان بخشی از عکاسی محصولات در نظر گرفته می شود. به عنوان یک عکاس، وظیفه اصلی شما این است که محصولات درون آشپزخانه را به گونه ای برای بیننده برجسته کنید، که فروش آنها را تضمین کند. البته گرفتن تصاویر با بالاترین کیفیت در آشپزخانه به چیزی بیش از ایستادن با دوربین و فشار دادن دکمه شاتر نیاز دارد. در عوض چندین مرحله وجود دارد که باید برای اطمینان از کیفیت بالای عکس های آشپزخانه خود انجام دهید. در این مقاله به چند نکته برای عکاسی از وسایل آشپزخانه درون آشپزخانه و درون استودیو می پردازیم.

عکاسی از آشپزخانه
photo by YinYang via iStock

دسته بندی عکاسی از وسایل آشپرخانه


عکاسی از ظروف

یکی از اجزای عکاسی غذا، عکاسی از ظروف مورد استفاده در حین پخت آن است زیرا هیچ غذایی را نمی توان بدون استفاده از ظروف آماده کرد. به منظور فروش بهتر و برای مناسب تر به نظر رسیدن ظروف شما که از جنس استیل ضد زنگ، آلومینیوم، مس و حتی ظروف نقره هستند، تلاش زیادی نیاز است. به خصوص برای اینکه باید انعکاس آنها گرفته شود.  

ظروف سفالی و چینی مانند کتری، لیوان، نعلبکی ارزش عکاسی بالایی دارند. چیدن آن ها روی میز ناهارخوری یا درون کابینت، آنها را زیباتر جلوه خواهد داد.

عکاسی از کارد و چنگال

از کارد و چنگال ها می‌توانید به صورت جمعی یا تکی عکاسی کنید.

عکاسی از ظروف شیرینی پزی

برای عکاسی از این ظروف می‌توان آنها را با چند کیک پخته شده یا کلوچه همراه کرد، یا حتی از آن‌ها درون فر عکاسی کرد. از این ظروف می‌توان به صورت عکاسی سبک زندگی و تجاری، عکاسی کرد.

عکاسی از وسایل آشپزخانه
عکاسی از وسایل آشپزخانه

روش عکاسی از لوازم آشپزخانه


مراحل عکاسی از لوازم و وسایل آشپزخانه شامل موارد زیر می‌شود:

برنامه ریزی و آماده سازی صحنه

همانطور که در آموزش های گذشته اشاره کرده‌ایم، مرحله برنامه ریزی و آماده سازی یکی از مهم ترین مراحل کل فرآیند عکاسی است. بدون صرف زمان و تلاش برای آشنایی با جای جای آشپزخانه و وسایل آن نمی توان یک عکس مناسب از آن گرفت. شناخت آشپزخانه به شما کمک می کند بهترین عکس ها را بگیرید.

 Photo by Jason Leung on Unsplash
Photo by Jason Leung on Unsplash

برای مثال، اگر آشپزخانه ویژگی خاصی دارد که می‌خواهید برجسته شود، می‌توانید از آن استفاده کنید، مثل کاشی ها خاص، کابینت های مدرن یا حتی سینک های مدل کلاسیک. با استفاده از نورپردازی و میز درون آشپزخانه، می‌توان عکاسی از وسایل آشپزخانه را از نماهای بازتر گرفت، تا کل فضا نیز در آن پوشش داده شود. همچنین می توان عکاسی از لوازم آشپزخانه را در استودیو، در نمای نزدیک انجام داد.

نکته: در اکثر بخش های عکاسی از لوازم آشپزخانه، آشپزخانه و خود لوازم نیز باید تمیز و مرتب باشند. اگر این طور نبود، بهتر است که قبل از عکاسی آنها را تمیز کرده و خشک کنید.

استفاده از صحنه پردازی در عکاسی

زمان عکاسی از وسایل آشپزخانه، بهتر است لوازم درون آشپزخانه به صورت مرتب قرار گیرد یا به گونه ای چیدمان شوند که حس آشپزخانه را در حین مرتب بودن به مخاطب منتقل کنند. به عنوان مثال می‌توانید برای عکاسی از یک کاسه، آن را پر کرده و روی میز جزیره قرار دهید. یا برای عکاسی ار تخته برش، آن را با نان برش داده شده روی کابینت قرار دهید. در کنار آن‌ها می توانید از گل های تازه برای تلطیف کردن فضا و رنگ دادن به آشپزخانه استفاده کنید.

عکاسی از آشپزخانه
Photo by Randy Fath on Unsplash

این صحنه سازی ها می‌توانند به بهتر جلوه کردن لوازم آشپزخانه کمک کرده و مانع از شلوغ جلوه دادن آن شوند. هرچند، در نهایت در هنگام عکاسی هرچه المان ها کمتر باشد، عکس بهتر جلوه خواهد کرد.

نورپردازی

photo by contrastaddict via iStock
photo by contrastaddict via iStock

مانند هر نوع دیگر عکاسی، عکاسی از لوازم آشپزخانه به خصوص در آشپزخانه، نیاز به نور فراوان دارد. بهترین حالت این است که در طول روز عکاسی را انجام دهید، بدین ترتیب می‌توانید از نور طبیعی که از پنجره ها وارد می‌شود بهره ببرید. در صورت لزوم نیز می‌توانید از نور چراغ ها در کنار نور طبیعی استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که نور چراغ ها ممکن است تعادل سفیدی عکس را بهم بزنند که می‌توان آن را در ادیت تغییر داد.

عکاسی از لوازم آشپزخانه
Photo by Paul Hanaoka on Unsplash

موضوع دیگری که باید از آن آگاه باشید این است که در طول روز پنجره های آشپزخانه بسیار روشن تر از بقیه اتاق هستند. حتی دوربین های حرفه ای سطح بالا نیز نمی توانند بر این تفاوت در روشنایی تا تاریکی غلبه کنند، به این معنا که باید اقداماتی را انجام دهید تا مطمئن شوید المان های درون عکس به خوبی نوردهی شوند. استفاده از اکسپوژر مناسب و بعد از آن ادیت عکس می‌تواند به بهتر شدن آن کمک کند.

 photo by hikesterson via iStock
photo by hikesterson via iStock

ترکیب اکسپوژر مناسب و نرم افزار ادیت یک راه حل سریع است؛ اما می‌توانید از چراغ ها، پایه ها، سافت باکس ها و سایر وسایل روشنایی نیز برای عکاسی از وسایل آشپزخانه به صورت استودیویی استفاده کنید. در زیر برخی از نمونه های عکاسی از لوازم آشپزخانه را مشاهده می‌کنید.

عکاسی از وسایل آشپزخانه


یکی از بخش های اصلی در عکاسی از غذا، لوازم آشپزخانه مناسب است که عکاسی از آنها نیز جزئی از عکاسی محصولات قرار می گیرد، عکاسی از لوازم کوچک آشپزخانه مانند کارد و چنگال تا تجهیزات بزرگتر مانند یخچال و فریزر، بخشی از کار ما در استودیو عکاسی لحظه نگاری است. ما مطمئن می شویم که انعکاسی در عکس محصولات شما نباشد و همچنان برای خریدار نیز جذاب باشد.

مدیریت بازتاب ها در عکاسی آشپزخانه
مدیریت بازتاب ها در عکاسی آشپزخانه

مدیریت بازتاب ها در عکاسی آشپزخانه

عکاسی از ظروف نقره، مانند عکاسی از هر شی براق، ممکن است برای عکاسی سخت باشد. عکاسی با انعکاس روی لوازم، عکس را خراب خواهد کرد. به هرحال گاهی نمی توان از عکاسی قاشق و چنگال دارای انعکاس اجتناب کرد. نور از سطح سوژه ای که در حال عکاسی هستید، منعکس می شود و به لنز دوربین می رسد. کنترل این انعکاس ها در عکاسی از آشپزخانه و وسایل آشپزخانه دشوار است. با انعکاس های پراکنده، نور مستقیما از سطح منعکس نمی شود. استفاده از یک دیفوزر کمک کرده که نور به صورت مستقیم به آنها نتابد که بخواهد به صورت مستقیم نیز منعکس شود. بدین ترتیب، نوری که منعکس می شود، از هر زاویه ای روشنایی یکسانی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام!

اگر از ما درباره عکاسی و قیمت عکاسی سوالی دارید ما در واتس اپ پاسخ گوی شما هستیم 

×