همان طور که می دانید کمک گرفتن از یک عکاس حرفه ای برای شما و کسب و کارتان می تواند یک سرمایه گذاری ویژه محسوب شود. زیرا انتخاب های صحیح او در تمامی مراحل عکاسی موجب جذب مشتری های بیشتر به کسب و کارتان می شود. او با انجام مجموعه ای از اقدامات در هر پروژه عکاسی از قبیل آماده سازی سوژه و محیط عکاسی  و ویرایش عکس به شما کمک می کند تا بهترین عکس ها را داشته باشید. ما در این مقاله قصد داریم به توضیح مراحل آماده سازی یک پروژه عکاسی بپردازیم، پس همراه ما باشید.

چگونه برای عکاسی آماده شویم


واضح است که مراحل آماده سازی برای انواع عکاسی، مثل:‌ عکاسی تبلیغاتی، عکاسی صنعتی، عکاسی معماری داخلی و … اهمیت دارد. برای اجرای این مراحل، پیش از تماس با ما و هرگونه هماهنگی، لازم است که مراحل اول تا چهارم را در نظر داشته باشید. سپس با تصمیم گیری هایی که در جلسه حضوری با هم خواهیم داشت، در مورد چگونگی انجام ادامه مراحلصحبت خواهیم کرد. 

مراحل آماده سازی قبل از عکاسی

از چه چیزی می خواهید عکاسی کنید ؟

هرچند پاسخ این سوال خیلی واضح به نظر می رسد، اما واقعا تشخیص سوژه مورد نظر برای عکاسی، اهمیت فراوانی در نحوه عکاسی دارد. برای مثال، در انواع عکاسی محصول  گاهی تولید کننده ها از بعضی محصولات خود عکس های مناسبی ارائه می دهند، بنابراین لازم نیست شما از این محصولات عکاسی کنید و می توانید بیشتر به پیامی که قرار است محصول به مخاطب القا کند بپردازید.

در عکاسی از افراد نیز باید به این موضوع توجه کنید که آیا همه باید در این عکس جا بگیرند؟

به طور کلی در هنگام آماده سازی یک پروژه عکاسی محصول یا خدمات، راجع به موارد گفته شده به خوبی فکر کنید. در جلسه حضوری که با گروه عکاسی و مشتریان خواهید داشت موارد بیشتری از این موضوع مطرح خواهد شد.

قرار است این عکس ها کجا استفاده شوند؟

پاسخ این سوال هم، بسیار واضح است. اما بایستی با دقت بیشتری به آن جواب داد. به طور مثال باید بدانید که این عکس ها برای صفحه اصلی سایت مورد استفاده قرار می گیرند یا برای صفحه محصولات، بروشور و یا برای صفحات اجتماعی؟ همچنین آیا می توان این عکس ها را در چندین محل مختلف استفاده کرد یا خیر؟

بهره وری از عکاسی هتل
بهره وری از عکاسی هتل

چه پیامی یا احساسی را می خواهید در عکس ها منتقل کنید؟

ما در جلسه ای که در مورد مراحل آماده سازی با شما خواهیم داشت، راجع به انتقال یک پیام یا یک احساس از طریق عکس به دیگران نیز صحبت می کنیم. اما شما بایستی راجع به این پیام فکر کرده باشید. به طور مثال می خواهید مشتریان شما چه پیامی از کسب و کارتان بگیرند؟ یا این که دوست دارید افراد با مشاهده عکس های شما و بعد از تحویل به مشتری چه حسی داشته باشند؟

عکس ها و تصاویری که شما انتخاب می کنید، ابزار بسیار مهمی برای برقراری ارتباط و جلب توجه مشتری هستند. اگر این مرحله از مراحل آماده سازی پروژه عکاسی به درستی انجام شود مشتری به کسب و کار شما اهمیت خواهد داد.

عکاسی چیدمان
عکاسی چیدمان

هیچ ایده و موضوعی برای عکاسی دارید؟

خلاق باشید! ما در جلسه حضوری مراحل آماده سازی پروژه عکاسی، به شما کمک می کنیم تا ایده های عکاسی موردنظر خود را بیابید. اما بهتر است که برای زمان عکاسی ایده های خود را آماده کرده باشید. به عنوان مثال: آیا استایل یا منظره خاصی برای عکاسی مدنظر دارید؟ چه پس زمینه هایی را می پسندید؟ و …

به هر حال نگران نباشید. حتی اگر شما برای این مرحله هیچ ایده ای هم نداشته باشید، گروه عکاسی به شما کمک خواهد کرد.

تشکلیل جلسه آماده سازی در یک پروژه عکاسی

حالا نوبت به تشکیل جلسه حضوری آماده سازی برای عکاسی می رسد. هرچند در تمامی مراحل و شرایط، می توان جلسه حضوری یا تلفنی تشکیل داد. زیرا علاوه بر جلب اعتماد شما، گروه مورد نظر برای عکاسی نیز به اطلاعات کامل در مورد کسب و کارتان نیاز دارد تا بتواند ایده های نابی برای عکاسی داشته باشد.

لیست عکاسی

بعد از جلسه حضوری آماده سازی برای عکاسی، لیستی از کارها و نیازمندیهای عکاس برای کار در یک روز تهیه می شود. به این ترتیب تمام عکس های ضروری و مورد نیاز تهیه می شود. با این وجود توجه داشته باشید که این لیست تنها یک لیست خام است و می تواند ایده های جدیدی در طول روز به آن اضافه شود. گاهی اوقات نیز بعد از کمی استراحت و مشاهده عکس های گرفته شده، ایده بسیاری از عکس هایی که هنوز نسبت به آن ها تردید داشتید، نظرتان را جلب خواهد کرد.

استودیو عکاسی لحظه نگاری با مشاوره های لازم درباره نوع عکس ها و رسیدن به نتیجه مطلوبتان، در مراحل آماده سازی یک پروژه عکاسی محصول، شخص یا محل به شما کمک خواهد کرد.

مراحل آماده سازی در روز عکاسی

آماده سازی یک پروژه عکاسی محصول، افراد یا محل

در روز عکاسی، مطمئن شوید که همه چیز تا این مرحله برای عکاسی آماده است زیرا همیشه انجام مراحل آماده سازی، می تواند نتیجه خوبی داشته باشد. به طور مثال در عکاسی محصول، باید تمام محصولات را به گونه ای در دسترس قرار دهیم که بتوان از آن ها به راحتی عکس گرفت. در عکاسی از افراد مثل عکاسی مدلینگ، باید آن ها را نیز در جریان برنامه قرار داده و محلی را برای تعویض لباس هایشان فراهم کنید. برای عکاسی معماری داخلی یا هر محل دیگری، به تمیزی و نظم محل توجه کنید و همچنین وسایل اضافی را حذف کنید زیرا باعث آشفتگی صحنه موردنظر برای عکاسی می شود. به طور کلی بهتر است بسیار موشکافانه به محیط نگاه کنید تا سریع تر به نتیجه مطلوب برسید.

غذا و نوشیدنی

موضوع جانبی دیگری که در عکاسی اهمیت دارد، پذیرایی از افرادی است که در زمان عکاسی درگیر هستند. به این موضوع توجه کنید که اگر در محل خاصی عکاسی می کنید، قصد دارید غذا همان جا سرو شود، یا جایی را برای سرو درنظر دارید و یا اینکه تمایل دارید افراد غذایشان را همراه خود بیاورند.

در پایان باید گفت که انجام مراحل آماده سازی یک پروژه عکاسی در روز عکاسی می تواند طولانی مدت و خسته کننده باشد.حتی  گاهی باید تصمیماتی در یک روز گرفته شود که چندین نفر را درگیر خواهد کرد. اما از طرف دیگر، این مراحل بسیار جالب و نشاط برانگیر است. به طور مثال دیدن عکس های نهایی بعد از بررسی ایده ها و گرفتن عکس ها، واقعا جذاب خواهد بود و حس خوبی را منتقل خواهد کرد.

مراحل آماده سازی پروژه عکاسی را به خوبی انجام دهید و با داشتن یک چشم انداز مناسب، از این روز لذت ببرید. استودیو لحظه نگاری، آماده همراهی با شما در تمام زمینه های عکاسی است.

گروه عکاسی لحظه نگاری بخشی از تجربیات عکاسی خود را در زمینه های مختلف به اشتراک گذاشته است 


مشاهده دیگر پروژه‌های عکاسی صنعتی          مشاهده دیگر پروژه‌های عکاسی تبلیغاتی     مشاهده دیگر پروژه‌های عکاسی معماری

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاگر سوالی دارید تماس بگیرید
×

سلام!

اگر از ما درباره عکاسی و قیمت عکاسی سوالی دارید ما در واتس اپ پاسخ گوی شما هستیم 

×