سال های زیادی ست که عکاسی و تبلیغات به یکدیگر وصل شده اند. عکاسی به بیزنس ها کمک می کند تا با مخاطب ارتباط برقرار کرده و یک پیوند عاطفی ایجاد کند. در واقع تصویر بر انسان ها تاثیر گذاشته و با مخاطب صحبت می کند. خوشبختانه، دنیای دیجیتال به بیزنس ها و کسب و کارها کمک کرده تا از قدرت تصاویر استفاده کنند و تبلیغاتی جذاب، الهام بخش و تاثیرگذار ایجاد نمایند. وقتی عکاسی را با یک کمپین تبلیغاتی مناسب همراه کنید، عکس ها با کیفیت بالا روی تبلیغ تاثیر گذاشته و همین سرمایه شما را چند برابر خواهد کرد. با دانستن این موارد، بهتر است ابتدا با تفاوت بین عکاسی تجاری و عکاسی تبلیغاتی آشنا شوید. هرچند ممکن است به جای یکدیگر استفاده شوند، ولی نمی توان گفت که یکی هستند.

درک شما از تفاوت عکاسی تجاری و عکاسی تبلیغاتی کمک می کند تا استراتژی مارکتینگ خود را مشخص کنید. از هر دوی عکاسی تجاری و تبلیغاتی برای ارتقا کسب و کار استفاده می شود ولی هدف آن ها با هم متفاوت است.

اگر دوست دارید درباره تجهیزات عکاسی تبلیغاتی نیز اطلاعاتی داشته باشید میتوانید به بخش بلاگ سایت مراجعه کنید و مقاله تجهیزات عکاسی تبلیغاتی ما را مطالعه کنید.

گروه عکاسی لحظه نگاری با به کارگیری سال ها تجربه و دانش در عکاسی می تواند به شما در تهیه عکس های تجاری و تبلیغاتی برای صفحات اجتماعی مانند اینستاگرام و سایت ها کمک کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از هزینه های عکاسی محصول، با ما تماس بگیرید.

 

المان های عکاسی تجاری


عکاس حرفه ای در عکاسی تجاری از مدل ها، ساختمان ها، صنایع دستی، طبیعت و کالاها عکاسی می کند. این عکس ها برای اهداف تبلیغاتی در تبلیغات تلویزیونی، کتاب ها، گزارش ها، کاتولوگ ها و غیره استفاده می شود. عکاسی تجاری در طول جلسه عکاسی به خدمات یا محصول اختصاص پیدا می کند.

در مورد تصاویری که در اینترنت می بینید، فکر کنید. وقتی شما برای یک محصول در اینترنت جستجو می کنید، تعدادی عکس را می بینید که در نتایج جستجو می آید. این ها یک نمونه واقعی از عکاسی تجاری است. این تصاویر در واقع محصول را به خوبی نشان می دهند. می توان گفت که عکاس تجاری بیشتر به هنرمندان نزدیک است. آن ها با استفاده از رنگ ها، نورپردازی، کادربندی و تصاویر شیک، داستانی جذاب و گیرا را رقم می زنند.

 

عکاسی تبلیغاتی
عکاسی تبلیغاتی

المان های عکاسی تبلیغاتی


عکاسی تبلیغاتی احساسات، عواطف یا حالت یک محصول خاص را ضبط کرده و به بیننده منتقل می کند. عکاسی تبلیغاتی غرایز بیننده را مجذوب خود کرده و آن ها را به خرید محصول ترغیب می کند. صرف نظر از این که عکس ها زیبا و به روز هستند یا خیر، هدف اصلی عکاسی تبلیغاتی این است که محصول فروخته شود.

تفاوت بین عکاسی تجاری و عکاسی تبلیغاتی در سبک

عکاسی تجاری یک کادر با وقار از تصاویر را ارئه می دهد و تضمین می کند که بینندگان از محصول مورد نظر فاصله نگیرند. در نتیجه، پس زمینه، نورپردازی و استایل عکس، باید تاثیری خنثی بگذارد. ولی در مقابل، عکاسی تبلیغاتی به تکنیک های کادربندی شیک، جسورانه و مبتکرانه می پردازد.

هدف از عکاسی، جلب توجه بینندگان و برانگیختن احساسات خاص در مورد محصول است. بنابراین، تکنولوژی ای که در این دو متد عکاسی استفاده می شود، متفاوت است. ممکن است در عکاسی تجاری از نورهای خیره کننده استفاده نشود، زیرا احتمال دارد محصول را پوشش داده و به خوبی رنگ و شکل آن نشان داده نشود. در صورتی که در عکاسی تبلیغات برعکس آن است.

تفاوت بین عکاسی تجاری و عکاسی تبلیغاتی در کاربران نهایی

یکی از اصلی ترین تفاوت ها بین عکاسی تجاری و عکاسی تبلیغاتی در زمینه کاربران نهایی آن ها است. بیشتر اوقات، عکس های گرفته شده توسط عکاس تجاری برای اهداف تبلیغاتی استفاده می شود. به همین دلیل، مشاغل خرده فروشی برای آن ها اهمیت فراوانی دارد. اما علاوه بر آن عکاسان تجاری می توانند املاک مسکونی را نیز پوشش دهند. صاحبان خانه، مدیران املاک و مستغلات یا معماران نیز بخشی از مشتریان این عکاسان خواهند بود.

به عنوان مثال، خود را یک فروشنده کتاب های کمیک در فروشگاه در نظر بگیرید. حال اگر می خواهید اتاق خود را عکاسی کرده و به نمایش بگذارید، باید از یک عکاس تجاری کمک بگیرید. یا تصور کنید که در یک حراجی، یک شماره نادر از کتاب کمیک برنده شده اید. حال نیاز است که یک عکاس تبلیغاتی وارد شده و از آن عکاسی کند تا باعث فروش آن شود.

 

عکاسی تجاری
عکاسی تجاری

انواع عکاسی تجاری


حال که تفاوت بین عکاسی تجاری و عکاسی تبلیغاتی را بیان کردیم و می دانید که عکاسی تجاری، محصولات را در برمی گیرد، خوب است بدانید که چگونه این محصولات را به نمایش بگذارید.

عکس های ساده استودیویی

این تصویر ساده از محصول، واقعیت آن را به کاربر نشان می دهد. عکس های استودیویی، محصول را به وضوح نشان داده و ایده ای از محصول را به ببینده منتقل می کند. این امر باعث می شود مشتری اطلاعات دست اولی از محصول داشته و تصمیم به خرید آن بگیرد.

از یک مقیاس برای نشان دادن اندازه محصول استفاده کنید.

استفاده از یک مقیاس یکی از تکنیک های عکاسی است که اندازه محصول را به بیننده نشان می دهد. این کار باعث می شود که مشتری دریابد محصول چگونه استفاده می شود و چقدر جای می گیرد.

گروه بندی محصولات

گروه بندی محصولات راهی متفاوت برای تنوع در عکاسی است. در این عکس می توان اندازه، شکل و تنوع محصولات را نشان داد.

عکس های لایف استایل(استفاده در شرایط زندگی)

برخی از محصولات را می توان در موضوع به خوبی نشان داد. می توانید آن ها را در شرایط زندگی واقعی عکاسی کرده تا بیننده ایده روشنی از کاربرد محصول داشته باشد. حتی می توانید یک صفحه از سایت را به قرار دادن محصول در شرایط واقعی زندگی اختصاص دهید. عکس های لایف استایل در واقع روی محصول فوکوس دارند. این عکس ها به مشتریان کمک کرده تا به راحتی تصمیم بگیرند که محصول را بخرند یا خیر؟

 

تفاوت عکاسی تجاری و عکاسی تبلیغاتی
تفاوت عکاسی تجاری و عکاسی تبلیغاتی

چرا عکاسی تجاری بهتر است؟


باعث می شود چرخه فروش را زود شروع کنید.

داشتن یک تصویر مناسب از محصول، می تواند مشتریان را اغوا کند. در واقع نه تنها تبلیغات را انجام می دهید، بلکه از خدمات با کیفیت بالا بهره می برید تا محصولات را به بهترین نحو نشان دهید. به این ترتیب عکاسی تجاری برای آغاز چرخه فروش بسیار حیاتی و مهم است.

باعث منحصر به فرد بودن محصول و برند می شود.

عکاسی تجاری منحصر به فرد است و به شما کمک می کند تا در مقابل رقبا بیشتر موفق باشید. عکس های استاک یا استراتژی های تبلیغاتی، اغلب در ایجاد حس بومی گرایی یا اجتماع انسانی شکست می خورند. عکس های تجاری به شما کمک می کند تا با مشتریان ارتباط برقرار کرده و آن ها احساس رضایت کنند.
یک عکس عالی مدت ها در حافظه مشتری شما باقی می ماند. عکاسی تجاری تنها گزینه ای است که به شما کمک می کند تا از طریق تجسم قوی به اهداف تجاری خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاگر سوالی دارید تماس بگیرید
×

سلام!

اگر از ما درباره عکاسی و قیمت عکاسی سوالی دارید ما در واتس اپ پاسخ گوی شما هستیم 

×