عکاسی صنعتی

و کسب و کارهایی که نیاز دارند

احتمالا شما اینجا هستید تا کارخانه‌ خود و فرآیندهای آن را بهتر معرفی کنید و آگاهید که یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین بخش‌های این معرفی، عکاسی است. در واقع شما نیازمند عکاسی صنعتی هستید تا محیط کار خود را به دقیق ترین و در عین حال جذاب ترین حالت ممکن به تصویر بکشید. ما به عنوان یک عکاس صنعتی حرفه‌ای می‌توانیم تلاش کنیم تا به جای صرفا یک عکس زیبا، اثری هنری خلق کنیم تا تصویر آن در ذهن مخاطب شما باقی بماند و آن را به خرید محصول شما ترغیب کند. ما در استودیو عکاسی لحظه نگاری، با داشتن تجربه های فراوان در عکاسی صنعتی به همراه عکاسی تبلیغاتی به صنعت و کسب و کار شما کمک می‌کنیم تا به بهترین نحو محیط کار خود را در هر بستری؛ سایت، مجلات و بروشورها نشان دهید.

برای راحتی می‌توانید پادکستی که برایتان آماده کرده‌ایم را بشنوید.
این پادکست خلاصه‌ای است از مطالبی که در ادامه این صفحه می‌آ‌ید.

چه کسب و کارهایی
به عکاسی صنعتی نیاز دارند؟ و چرا؟

تمامی صنایع از شرکت‌های تولیدی قطعات و محصولات، شرکت‌های تولید کننده مواد اولیه و شرکت‌های بالا‌دستی تا شرکت‌های ساخت و ساز و معادن، شرکت‌های حمل و نقل و هر شرکتی که محصول یا خدماتی در حوزه صنعت ارائه می‌کند در دسته بندی کسب‌ و کارهای نیازمند به عکاسی صنعتی قرار می گیرد. عکس‌های صنعتی اغلب نشان دهنده‌ی خطوط تولید و فرآیند‌های آن دسته هستند. عکاسی صنعتی از پرسنلِ در حال کار با هدف نمایش توامندی ها و امکانات شرکت و همچنین دشواری‌های فرآیند تولید انجام می‌شود. هر شرکت و سازمان صنعتی بزرگ به عکس‌هایی از عملیات و پروسه‌های کاری خود نیاز دارد. این تقاضا با پیشرفت فناوری‌ها و گسترش دنیای دیجیتال و پلتفرم‌های آن بیشتر شده‌است.

اهمیت عکاسی صنعتی در اصفهان برای کسب و کارها

اصفهان به عنوان یک شهر صنعتی تعداد بسیار زیادی مراکز تولیدی و خدماتی را در خود جا داده‌است و طبیعی است که عکاسی صنعتی در اصفهان یکی از مهمترین دغدغه‌های صاحبان کسب و کارها باشد. شاید یکی از مهم‌ترین وظایف یک عکاس صنعتی حرفه‌ای، نمایش وجه تمایز شما به عنوان تولید کننده، با رقبا است. به عنوان مثال وقتی شما به عنوان تولید کننده این امکان را داشته باشید تا تمام ماشین‌آلات و امکانات فنی و زیربنایی خود را در تصاویر مناسب و حرفه‌ای نمایش دهید می توانید تمایز خود را در نمایشگاه‌های تخصصی، بروشور‌ها و بستر‌های ارتباطی آنلاین نیز به نمایش بگذارید.

تجربه لحظه نگاری در پروژه‌های عکاسی از صنایع

بر اساس آنچه ما در پروژه‌های عکاسی صنعتی تجربه کردیم، پارامترهای مهمی باعث جذابیت عکس‌های صنعتی می‌شود. برخی مانند جانمایی درست دستگاه‌ها و تجهیزات، تمیز بودن دستگاه‌ها و تجهیزات خصوصا قسمت‌های فلزی و براق، فضای خط تولید و حذف وسایل اضافه، لباس تمیز و مرتب پرسنل، داشتن کلاه ایمنی، دستکش و ماسک و موارد اینچنینی که به محیط کار و شرایط کارگاهی ربط دارد و با مشورت تیم عکاسی قبل از شروع کار بهبود می‌یابد . پارامترهای دیگر در اختیار مستقیم عکاس است مانند نورپردازی دقیق و درست، انتخاب زاویه مناسب و نگاه منحصر به فرد هر عکاس که در عکس نهایی خودش را نشان می‌دهد. این عوامل در کنار تخصص تیم عکاسی صنعتی می‌تواند وجه تمایز کسب و کار شما با دیگر رقبا را نشان دهد.

در عکاسی صنعتی، چه موضوعاتی عکاسی می‌شود؟

با ورود به محیط‌های صنعتی به دلیل تنوع بصری بالا، در ابتدا به نظر می‌رسد که مکان‌ها و سوژه‌های بسیار گسترده‌ای برای نمایش وجود دارد پس چنانچه بدون برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده با موضوع عکاسی برخورد کنیم، نتیجه خوبی نخواهیم گرفت. ما بر اساس آنچه در پروژه‌های عکاسی صنعتی تجربه کرده‌ایم سوژه‌ها را به پنج دسته کلی تقسیم بندی می‌کنیم. این اقدام به کارفرما نیز دید بهتری داده و او را از نتیجه مطلوب پروژه مطمئن می‌سازد. موضوعات کلی عکاسی صنعتی به صورت زیر است:
۱. عکاسی صنعتی فضای خط تولید و انبار
۲. عکاسی صنعتی فرآیندهای تولید
3. عکاسی دستگاه‌ها و ماشین‌آلات صنعتی
4. عکاسی قطعات صنعتی بسیار بزرگ که امکان جا‌به‌جایی ندارند.
5. عکاسی پرتره صنعتی

اگر به دنبال عکس تبلیغاتی حرفه‌ای هستید و احساس می‌کنید نیاز به یک مشاوره تخصصی دارید، ما در کنارتان هستیم.

عکاسی محصول در محیط‌های صنعتی

عکاسی صنعتی از محصولات باید کیفیت و تمایز محصولات شما را نشان دهد. همانطور که در دسته بندی عکاسی صنعتی دیدیم گاهی به دلیل ابعاد بسیار بزرگ محصولات صنعتی، امکان جا‌به‌جایی آن‌ها وجود نداشته و باید در محیط کارگاهی عکاسی شوند. علاوه بر آن در عکاسی صنعتی محصول، سعی بر این است که محصول در قاب تصویر به تنهایی دیده شود و در بهترین زاویه ممکن همراه با نورپردازی دقیق عکاسی شود تا شکل، حجم و جنس آن به خوبی نمایش داده شود. تیم عکاسی صنعتی استودیو لحظه‌نگاری با امکان حضور در محل شما همراه با بهترین تجهیزات می‌توانند خدمات عکاسی را به شما ارائه کنند. برای دیدن نمونه عکس‌های ماشین‌آلات صنعتی بزرگ که در محیط کارخانه عکاسی شده اند، بر روی لینک زیر کیلیک کنید.

عکاسی خط‌تولید و فضای کارخانه

یکی از تاثیرگزارترین عکس‌ها بعد از محصول، عکس از فضای شرکت یا کارخانه است. هم برای رقبای شما و هم برای مشتریان شما دیدن امکانات و زیر ساخت های کسب و کارتان می‌تواند بسیار دیدنی باشد؛ عکس هایی از فضای بیرونی ساختمان شرکت و موقعیت آن در شهر، سوله‌های کارخانه، تجهیزات و ماشین آلات و خط تولید، اتاق های تمیز و مرتب و پرسنلی که با لباسهای فرم با جدیت در حال کار و تولید هستن، انبار های پر شده از محصول یا مواد اولیه تولید همه این‌ها نشان دهنده‌ی قدرت و اعتبار شما در کسب و کارتان است.با این عکاسی نه تنها مشتری از محل، محیط و فرآیند کار شرکت یا کارخانه شما اطلاع پیدا می‌کند بلکه متوجه می‌شود که این فضا و شرکت به اندازه ای مهم بوده که برای آن عکاسی حرفه‌ای انجام شده است. گروه عکاسی لحظه نگاری با تیمی حرفه‌ای در زمینه عکاسی صنعتی در اصفهان و عکاسی تبلیغاتی در اصفهان همراه با جدیدترین ابزارهای روز عکاسی و ایده‌های روز در کمال دقت و ظرافت به صورت کاملا حرفه ای در این زمینه مشغول فعالیت است و توانسته سالیان سال را کنار مشتریان خود باشد و به آنها در امر دیده شدن، کمک کند.

مرحل انجام عکاسی در لحظه نگاری چگونه است؟

1- نیاز سنجی و مشاوره رایگان
مرحله تماس تلفنی کارفرما با تیم لحظه نگاری یا تکمیل فرم استعلام قیمت عکاسی صنعتی در وب سایت و یا ارسال پیام در شبکه‌های اجتماعی است. پس از آن فرآیند نیاز سنجی و مشاوره رایگان تیم ما آغاز می‌شود. در طی این فرآیند سوالاتی از کارفرما پرسیده می‌شود که برای تعیین بهترین و کارآمدترین شیوه و تکنیک عکاسی صنعتی و تجهیزات مورد نیاز آن ضروری است.

2- زمان‌بندی و اجرا و تحویل
در نیازسنجی و مشاوره رایگان علاوه بر موارد ذکر شده برآورد زمانی برای انجام پروژه و تحویل کار را با توجه به محدودیت‌های کارفرما نیز مشخص می‌شود.با توجه به توضیحات اولیه کارفرما این فرآیند ممکن است در همان تماس تلفنی اول به طور کامل طی شود و یا ممکن است نیاز به جلسات حضوری و یا حتی بازدید سایت و لوکیشن عکاسی داشته باشد

 

3- روز عکاسی و اجرا
پس از انجام نیاز سنجی و تعیین دقیق نیازهای کارفرما، پیش فاکتور با توضیحات کامل در خصوص بخش‌های مختلف پروژه و تجهیزات مورد نیاز آن و همینطور هزینه عکاسی صنعتی هر بخش ارائه می‌گردد.سپس چک لیستی به کارفرما داده می‌شود که شامل توضیحاتی جهت بهبود عکاسی صنعتی در خط تولید و دستگاه‌هاست. موارد نیاز به مرور و بر اساس تجربه‌ در حوزه‌های روبرو جمع آوری شده است. تمیزکاری دستگاه‌ها، قطعات، محیط کار، لباس و تجهیزات پرسنل، فراهم کردن لباس متحدالشکل برای کارکنان و مواردی که برای هر شغل و محیط کار منحصر به فرد باشد. برای روز عکاسی بر اساس نیاز سنجی دقیقی که صورت گرفته است شات لیستی از موضوعاتی که باید عکاسی شوند تهیه شده و در روز عکاسی با توجه به موقعیت و برنامه ریزی انجام شده تمامی موارد شات لیست عکاسی می‌شوند. در زمان عکاسی حتما شخص کارفرما یا نماینده تام الختیار او برای انتقال نظرات و تایید عکسهای گرفته شده، همراه تیم لحظه نگاری خواهد بود.

 

4- فرآند ادیت و تحویل
در پایان روز عکاسی فایل های عکاسی شده ذخیره می‌شوند و عکس‌های مورد تایید کارفرما وارد فرآيند ادیت خواهند شد. مدت زمان فرآیند ادیت عکس‌ها با توجه به نوع پروژه تعداد عکس‌ها و مواردی که در عکس‌ها نیاز به اصلاح دارند می‌تواند بسیار متغییر باشد. البته تخمین نسبی این زمان را عکاس تیم در پایان روز عکاسی به اطلاع کارفرما می رساند. پس از انجام فرآیند ادیت نمونه اولیه عکس‌ها برای کارفرما ارسال می‌شود و پس از تایید نهایی فایل‌های اصلی عکس‌ها یا در فضای وب و یا به صورت فیزیکی بر روی DVD تحویل کارفرما می‌گردد.

عکاسی صنعتی

نمایش‌دهنده قدرت و

امکانات منحصر به فرد

شماست!

عکاسی هوایی و نمایش محیط بیرونی فضاهای صنعتی

محل قرار‌گیری بسیاری از محیط ‌های کاری در شهرک‌های صنعتی از یک طرف و از طرفی ابعاد بزرگ برخی کارخانه‌ها کارفرما را به سمت عکاسی و فیلمبرداری هوایی می‌کشاند. بی تردید نماهای هوایی در بعضی موارد می‌تاند یکی از از نقاط قوت شما را به نمایش بگذارد و بزرگی و عظمت کسب و کار و کارخانه‌ی شما را نمایش دهد. در این مواقع استودیو لحظه‌نگاری با ایجاد امکانات فنی برای بر‌آورده کردن این نیاز می‌تواند تصویربرداری هوایی را با کیفیت عالی انجام دهد.

عکاسی صنعتی برای وب سایت

سایت را می‌توان مهمترین ویترین هر کسب و کاری دانست و عکاسی صنعتی برای سایت هم یکی از مهمترین المانی های آن به شمار می‌آید.
عکاسی صنعتی محصولات و خدمات و یا فرآیندهای تولید اصلی ترین بخش عکس‌های صنعتی وب‌سایت ها هستند ولی عکاسی پرتره‌ی صنعتی یا عکاسی پرتره پرسونال برندیگ هم موضوعات قابل توجهی هستند. مخاطبان شما دوست دارند بدانند با چه کسانی می‌خواهند کار کنند و اساسا افراد دوست دارند عکس انسان ها را ببینند بنابراین این موضوعات را در برنامه عکاسی صنعتی خود بگنجانید.
تفاوت مهمی که عکاسی صنعتی برای وب سایت با عکاسی صنعتی برای اینستاگرام یا فضای مجازی دارد در این است که مخاطب شما با سرچ و یا معرفی شما و یا هر طریقی وارد وب سایت شما شده است و به دنبال محصول یا شرایط خدماتی آن می‌گردد. پس بسیار بهتر است که عکاسی محصولات و خدماتی که برای وب سایت هستند به صریح ترین شکل ممکن باشند و تلاش شود که مخاطب تمامی آنچه نیاز است را در مورد محصول بداند، در عکس ها مشخص باشد.
ما در عکس‌های بخش فروش محصول در وب سایت بر خلاف اینستاگرام به دنبال جذب چشم مخاطب در کوتاه‌ترین زمان نیستیم بلکه می‌خواهیم مخاطب بهترین و دقیق ترین تصویر ممکن از محصول را ببیند. البته در بخش‌هایی از وب سایت‌ مانند بنر هر قسمت و یا کاورها و اسلایدرها عکس‌های جذاب چشمگیر از محصولات و خدمات و یا فرآنید تولید می‌تواند برای مخاطبان بسیار جذاب باشد.

به دنبال عکس تبلیغاتی حرفه‌ای و خلاق هستم و نیاز به مشاوره تخصصی دارم

عکاسی صنعتی برای اینستاگرام

این روزها، شرکت‌ها و کسب‌و‌کارها، بیش از هر زمان دیگری تحت تاثیر بازاریابی دیجیتال و به طور خاص شبکه‌های اجتماعی قرار دارند. اینستاگرام، مانند لینکدین و فیس بوک، ابزار بصری فوق‌العاده‌ای برای برقراری ارتباط و نشان دادن ارزش شرکت و جزئیات فنی محصولات و خدمات به مشتریان بالقوه به شیوه‌ای جذاب‌تر مخصوصا از نظر بصری است. به یاد داشته باشید، اینستاگرام یک رسانه بصری است، بنابراین به کیفیت و سبک تصاویر و ویدیوهایی که به اشتراک می گذارید، توجه داشته باشید.
پست کردن با هشتگ‌ها و استفاده از استوری‌های اینستاگرام تنها تعدادی از موثرترین استراتژی‌ها برای بهبود دسترسی برند شما و متمایز شدن از دیگران هستند و بی شک کیفیت عکس شما‌ست که در نگاه اول مخاطب را به خود جلب می‌کند.

برای دیدن نمونه‌ی بیشتر از عکس‌های تبلیغاتی ما روی لینک زیر کلیک کنید.