صنعت یکی از مهمترین بخش ها برای ایجاد تصاویر عکاسی صنعتی جذاب است. کارخانه ها، کشتیها، معادن و کارخانه های تولیدی از جمله مواردی هستند که در حیطه این عکاسی قرار می گیرند. از ماشین آلات ریز و درشت، کارگران خسته، مناظر صنعتی بی حد و حصر با نورپردازی های جذاب، همه می توانند گزینه های خوبی برای این نوع عکاسی باشند. در این مقاله به توضیحات جامعی درباره ی این نوع عکاسی(industrial photography) می پردازیم.

 

گروه عکاسی لحظه نگاری بخشی از تجربیات عکاسی صنعتی خود را اینجا به اشتراک گذاشته است 


مشاهده دیگر پروژه‌های عکاسی صنعتی       تماس برای سفارش پروژه

 
 

عکاسی صنعتی چیست؟


در دنیای بیزنس، هر عکس، مانند میلیون ها حرف و کلمه عمل می کند. تلویزیون، بروشور، روزنامه ها، وبسایت و تمام راه های تبلیغاتی وابسته به عکس های با کیفیت بالا هستند تا پیغام کسب و کار را پخش کنند. عکاسی صنعتی یکی از فیلد های اختصاصی در عکاسی است که به کسب و کار اجازه می دهد تا با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و پروسه صنعتی، ماشین ها و تکنیک خود را به آن ها نشان دهد. این عکس ها نه تنها باید از نظر نورپردازی بالانس با کیفیت باشند، بلکه باید در کسری از ثانیه به خوبی معنی عکس را به مخاطب منتقل کند. به همین دلیل داشتن یک عکاس حرفه ای با سال ها تجربه در عکاسی صنعتی و پروسه های ساخت اهمیت فراوانی دارد.

استودیو عکاسی لحظه نگاری، با داشتن تجربه های فراوان در عکاسی صنعتی به همراه عکاسی تبلیغاتی به صنعت و کسب و کار شما کمک کرده تا به بهترین نحو محیط کار خود را در سایت، مجلات و بروشور ها نشان دهید.

 

انواع عکاسی صنعتی


انواع عکاسی صنعتی را می توان به چند دسته مختلف تقسیم کرد که در اینجا به 4 دسته اصلی اشاره کرده ایم:

1- عکاسی محصول

عکاسی از محصولات با کیفیت، یکی از مهمترین ابزار در یک کسب و کار است که شما می توانید روی آن سرمایه گذاری کنید. چه یک کارخانه کوچک داشته باشید چه بزرگ، قطعا ترجیح می دهید که عکس هایی با کیفیت بالا، محصول نهایی را نشان دهد.
مشتری بالقوه شما در اینترنت یا کاتالوگ ها به دنبال یک محصول می گردد و زمانی شما را انتخاب می کند که محصولات به خوبی خود را نشان دهند و این نشان می دهد که شما برای محصول خود ارزش قائل هستید.

گروه عکاسی لحظه نگاری با تیمی حرفه ای در زمینه عکاسی صنعتی در اصفهان و عکاسی تبلیغاتی در اصفهان همراه با جدیدترین ابزارهای روز عکاسی و ایده های روز در کمال دقت و ظرافت به صورت کاملا حرفه ای در این زمینه مشغول فعالیت است و توانسته سالیان سال را کنار مشتریان خود بوده و به آنها در امر دیده شدن کمک کند.

2- پرتره های صنعتی

اگر می خواهید کسب و کار خود را به خوبی نشان دهید، باید بهترین عکس های پرتره صنعتی را داشته باشید. بهتر است عکس کارمندان‌تان حرفه ای و دارای ثبات باشد و برند شما در عکس به خوبی نمایش داده شود. این عکس ها می توانند برای پروفایل حرفه ای شما استفاده شوند. برای مثال اگر در یک کنفرانس سخنرانی دارید و مقاله ای نوشته اید، از آن ها در سایت خود استفاده کنید و حتی می توانید آن ها را در لینکدین به اشتراک بگذارید.
پرتره صنعتی می تواند شخصیت صنعتی و حرفه ای شما را به خوبی نشان دهد. گاهی یک عکس از تعطیلات تابستانی که کیفیت خوبی ندارد و به درستی بریده نشده است، تاثیر منفی بر مخاطب خواهد گذاشت.

شما همراهان عزیز می‌توانید خلاصه مقاله همه چیز درباره عکاسی صنعتی را در پاکست ما بشنوید

 

پرتره صنعتی
پرتره صنعتی

3- عکاسی معماری در محیط صنعتی

فراموش نکنید که باید از فضای شرکت یا کارخانه خود نیز عکس بگیرید. افرادی که در حوزه شما کار می کنند، می توانند با دیدن محیط کاری شما، بیشتر تحت تاثیر قرار بگیرند. عکس هایی از فضای بیرونی ساختمان کارخانه و تجهیزات آن، اتاق های تمیز، محیط تولید و انبار نیز در این دسته قرار می گیرند.

 

""</p

4- عکاسی در محل

عکاسی در محل صنعت، به مشتری شما این شانس را می دهد که یک نگاه ریزی بر محیط کار شما بیاندازد. مشتری دوست دارد ببیند که کارمندان در حال کار کردن هستند. آن ها با دیدن این که کار به خوبی در حال انجام است، به شما اعتماد و اطمینان کرده و می فهمند که برای محیط کار خود، محصولات یا خدماتتان، کارمندان و در نهایت مشتری خود، ارزش قائل هستید.

آموزش اصول عکاسی صنعتی:


در هنگام عکاسی صنعتی باید به جزئیات در تمام ساختارهای سخت توجه کرد. عکاس باید بتواند زیبایی را در بین استیل های درخشان، خطوط معماری برجسته و المان های بصری گرافیکی زیبا پیدا کرده و به نمایش بگذارد.
از اصول اولیه در عکاسی صنعتی این است که بدانید چه می خواهید و قصد دارید به کجا برسید. برخی از مواردی که بهتر است قبل از عکاسی صنعتی به آن ها توجه کنید، به صورت زیر است:

1. این عکس ها کجا و چگونه مورد استفاده قرار خواهند گرفت؟
2. از چه چیزی قرار است عکس صنعتی داشته باشیم؟
3. با این عکس های صنعتی چه پیغام یا احساسی قرار است منتقل شود؟
4. آیا هیچ ایده یا نظری برای عکاسی صنعتی مد نظر دارید؟
5. تهیه یک چک لیست از تمام مواردی که باید در طی پروژه عکاسی شود.
6. محصولات، افراد و محل را برای عکاسی آماده کنید.

نورپردازی عکاسی صنعتی

نورپردازی در محیط های صنعتی بیشتر وابسته به نور محیط است و گاهی نیاز است که از نورهای مصنوعی برای عکاسی از خط تولید کارخانه استفاده شود. با این حال این نوع عکاسی، شانس نورپردازی های خارق العاده ای را به شما می دهد.
نورهای مصنوعی بسیار روشنی که معمولا درون محیط وجود دارد و درخشش تجهیزات یا رنگ مواد ذوب شده، در کنار نور طبیعی صحنه های زیبایی را خلق خواهد کرد. عکاس از این نورها بهره برده تا بتواند تصویری تاثیرگذار بگیرد.

عکاسی از کارخانه بخشی از عکاسی صنعتی
عکاسی از کارخانه

محل های مورد نظر برای عکاسی صنعتی

اغلب شهرها در اطراف اماکن صنعتی رشد می کنند، همین اماکن صنعتی هستند که اشتغال و منابع ارزشمندی را ارائه می دهند. این محیط های صنعتی در واقع بخشی از تاریخ این شهرها می شود.

بعضی اوقات، شهرها از اماکن صنعتی فاصله دارند و دسترسی به آن ها سخت تر خواهد بود. سیلوهای بلند، پشته های دودی، برج های خنک کننده، همه نشان دهنده ی حضور محیط صنعتی در آن منطقه است. گاهی حضور تردد کامیون ها نیز نشان دادن مسیر صحیح برای رسیدن به محیط صنعتی می باشد. با این حال، حتماً لازم نیست که این نوع عکاسی در مکان های عظیم صنعتی باشند، کارخانه های کوچکتر، کارگاه های جوشکاری یا تراشکاری نیز می توانند گزینه خوبی برای عکاسی باشند.

پیدا کردن مشتری های صنعتی کار سختی نیست، کافیست با این کارگاه ها و کارخانه ها تماس بگیرید و در مورد نظرشان درباره عکاسی صنعتی سوال بپرسید. متوجه خواهید شد که بخش شرکتی غالباً به عکس های حرفه ای کارخانه های فرآوری یا مراحل تولید علاقه مند هستند.

از این نوع عکاسی معمولاً برای تبلیغات استفاده می شود و فرصت خوبی برای عکاسان حرفه ای تجاری یا عکاسان با تجربه صنعتی هستند.

نمونه عکاسی صنعتی از تجهیزات پزشکی

عکاسی صنعتی ایمن

عکاسی از اماکن صنعتی، می تواند برای شما و همکاران شما خطرناک باشد. اماکن صنعتی و یا ساختمان های در حال ساخت می توانند از نظر عملکرد و قابلیت دسترسی متفاوت باشند، اما در هر حال، باید ایمنی در اولویت باشد.

اقدامات لازم برای ایمنی در عکاسی صنعتی

آشنایی با مکان عکسبرداری

بهترین روش برای ایجاد ایمنی بیشتر در عکاسی صنعتی و برنامه ریزی قبل از زمان عکاسی همین گزینه است. اگر محل عکسبرداری، را از قبل ندیده اید، می توانید با Google Map مکان را جستجو کنید و یا اگر وب سایت به خوبی عمل کرده باشد از آنجا اطلاعات لازم را بگیرید. اگر از قبل به آن مکان رفته و رانندگی کنید می توانید ایده خوبی از قبل بگیرید.
پس از انجام تحقیقات کافی، با مدیریت موسسه تماس بگیرید و بدون مجوز به سراغ عکاسی از محیط نروید.

انتخاب لباس مناسب برای عکاسی

از دیگر موارد ضروری، انتخاب لباس مناسب برای عکاسی است. یک لباس آستین بلند و شلوار ضخیم با رنگ روشن و کفش های ضد آب بپوشید. اگر می توانید، کفش و کلاه های ایمنی را از کارخانه بگیرید و بدانید که امکان کثیف شدن شما وجود دارد. معمولاً مدیر کارخانه، این شانس را به شما می دهد که اطراف محل را همراه با یک راهنما ببینید. به شما ممکن است، لباس محافظ و عینک بدهد. همیشه به موارد ایمنی توجه کنید.

احترام به کارگران و پرسنل

اصل دیگر این است که به کارگران محیط احترام بگذارید به خصوص این که ممکن است در حال کار باشند. از مناطق خطرناک دور باشید و از راهنمایی هایی که به شما می شود بهره ببرید. کارگران معمولاً به شما کمک خواهند کرد به خصوص اگر به عنوان تشکر یک نسخه از عکس را به آن ها بدهید.

 

نمونه عکاسی صنعتی کارگران در حال کار
کارگران در حال کار

بهترین تجهیزات عکاسی صنعتی


تجهیزاتی وجود دارد که می توان در یک بسته با خود برد و بتوان وزن آن را تحمل کرد. تا آنجا که امکان دارد، با خود وسایل زیادی نبرید تا بتوانید راحتتر به اطراف محیط حرکت کنید. اما همین مساله می تواند برای عکاس مشکلی ایجاد کند.

اماکن صنعتی اغلب تاریک هستند، پس به یک سرعت شاتر پایین و یک سه پایه نیاز دارید. همچنین موارد ضروری را بسته بندی کنید و این که لازم نیست چند دوربین همراه خود داشته باشید.

تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی

در اینجا لیستی از تجهیزاتی که برای عکاسی صنعتی بسیار توصیه می شوند، آورده ایم :

 • یک دوربین
 • یک کارت حاقظه با ظرفیت زیاد
 • باتری دوربین اضافی
 • یک لنز، مخصوصاً لنزهای زوم مناسب برای عکاسی از مناطق غیرقابل دسترسی
 • مجموعه ای از تجهیزات عکاسی برای عکاسی ماکرو
 • باتری و فلش برای دوربین
 • سه پایه

 

نتیجه گیری برای عکاسی صنعتی
نتیجه گیری

اهمیت عکاسی صنعتی در اصفهان برای کسب و کارها


یک عکاس حرفه ای می تواند عکس هایی بگیرد که هرآنچه شما مدنظر دارید را بدون این که سوالی در ذهن مخاطب ایجاد کند، نشان دهد. عکاس به جزئیات توجه داشته و در عین حال تلاش می کند به جای یک عکس خاص یک اثر هنری خلق نماید.
به عنوان مثال از مزایای عکاسی صنعتی برای کسب و کارها این است که یک عکاس صنعتی حرفه ای، از مسیر ساخت یک قطعه که به صورت منظم و روزانه ساخته می شود، به گونه ای عکس می گیرد که بتواند در تبلیغات بروشوری یا تلویزیونی پروسه تولید را به خوبی نشان دهد.

عکاسی صنعتی در منزل


عکاسی صنعتی در خانه ممکن نیست، مگر محصولات نهایی آنقدر کوچک باشند که شما نیاز داشته باشید عکاسی از آن ها را در استودیو انجام دهید. در غیر این صورت عکاسی صنعتی در منزل موضوعی نشدنی است.

آیا عکاسی صنعتی با موبایل امکان پذیر است؟


مسلما عکاسی صنعتی نیاز به تجهیزات حرفه ای دارد، یک عکاس آماتور معمولا نمی تواند به خوبی آنچه که در محیط صنعتی رخ می دهد را منتقل کند. عکاسی با موبایل یا بهره بردن از عکاسان آماتور در انتهای کار به شما می فهماند که تنها وقت و انرژی خود را هدر داده اید و هیچ سودی از این کار نبرده اید. حتی اگر از عکس ها استفاده کنید، تاثیری که می گذارند کمتر از یک عکاسی صنعتی حرفه ای خواهد بود.
به همین دلیل همیشه استفاده از یک متخصص، عاقلانه تر خواهد بود. به هرحال، بعد از عکاسی نیاز است که عکس ها ویرایش و به روش های مختلف بهبود یابند. این کار تنها توسط عکاس حرفه ای امکان پذیر است.

هزینه عکاسی صنعتی


هزینه عکاسی صنعتی در اصفهان و دیگر شهر ها بسیار متنوع است. این هزینه بستگی به تعداد روزهایی که عکاسی انجام می شود، تعداد عکس ها و تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی دارد. هر عکس شامل تنظیمات عکس، ویرایش بعد از آن، در صورت لزوم چاپ و رساندن آن به دست سفارش دهنده همراه با نسخه الکترونیکی اصلی می باشد.

عکس گرفتن  راهی عالی برای نشان دادن جذابیت های کاری شماست، که می تواند شامل عکاسی از ماشین آلات سنگین، عکاسی پرتره از کارگران در حال سخت کار کردن یا عکاسی از جزئیات مناظر صنعتی باشد. عکاسی علی رغم این که می تواند شما را از منطقه امن خود خارج کند، اما ارزش تجربه کردن را دارد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 5٫00 out of 5)

Loading...

182 thoughts on “همه چیز درباره عکاسی صنعتی

  1. دورد دوست عزیز
   برای این موردی که مطرح میکنید تکنیک های زیادی وجود داره و در هر شرایطی با توجه به اون متریال و یا جسمی که قرار هست معلق بشه میشه از شیوه های متفاوتی استفاده کرد و خب البته خلاقیت عکاس بر همه این شیوه میتونه ارجح باشه
   حتما سعی میکنیم ی مقاله در مورد فریزینگ در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی داشته باشیم

   (5/5)
 1. سلاک من یکم از عکاسیاطلاعات دارم در محیطی که کار میکنم نیاز دارم عکاسی صنعتی رو یاد بگیدرم سوالم اینه که باید همه ابزارها را خودمون بلد باشیم مثلا انمیشن فتوشاپ وفیلم و….. یا نه بنظرتون در کدوم زمینه اطلاعات جمع کنم خوبه و درکل چه دوره ای را بگذرونم؟؟
  به نظرنوم دوربین تو چه رنج قیمت و مدل بخرم خوبه

  (2/5)
  1. سلام دوست عزیز
   خب همین که شما اطلاعاتی دارید خودش میتونه شروع خوبی باشه .. در کل شما وقتی میخواید به عنوان ی عکاسی صنعتی کار کنید حتی اگر کار همه ابزارها رو کامل ندونید باید آشنایی حداقلی با فرآیند انجام هر کاری داشته باشید.
   این که در در چه زمینه ای آموزش ببینید واقعا بستگی به نوع کاری که میخواید انجام بدید داره … مثلا برای کار عکاسی نیاز دوره های عکاسی مقدمات و و شناخت مبانی هنری بعد آموزش نورپردازی و و ادوات نورپردازی و … و خب کار کردن و موفق بودن در هر زمنیه ای از کار مدیا احتیاج به کسب تجربه و آموزش داره

   (5/5)
  1. سلام و درود
   نه تنها برای دورین … برای تهیه هر تجهیزی مهم ترین عامل بودجه شما ست … از گران ترین دوربینهای مدیوم فرمت و لارج فرمت تا دوربین های هاف فریم نیمه حرف های رو میشه برای این عکاسی استفاده کرد ولی باید توجه کرد کاربرد عکس ها کجاست… در هر صورت برای شروع به نظرم رده دوربین های نیمه حرف های از برند های کنون و نیکون گزینه های مطلوبی هستن و اکر توان پرداخت بالاتری دارید برند سونی هم بسیار خوب است

  1. سلام و درود
   فکر کنم منظورشما از عکاسی غذا، بیشتر عکاسی چیدمان برای غذا هست … این ی شاخه جداگانه از عکاسی تبلیغاتی است و جز عکاسی صنعتی محسوب نمیشه … مگگر عکاسی از صنایع غذایی و روندهای تولید شون
   هزینه عکاسی صنعتی هم به یک سری از عوامل بستگی داره … مثل محل عکاسی -نوع جنس محصولی که قرار هست عکاسی بشه یا مکانی که قرار هست از اونعکاسی انجام بشه- حجم و اندازه محصول – تعداد عکس مورد نیاز و …

   (5/5)
  1. سلام
   اصولا انتخاب مودیفایرها یا شکل دهنده های نوری برای نورپردازی بستگی خیلی زیادی به جنس اون چیزی که میخواید عکاسی کنید و نوع نورپردازی که میخواید انجام بدید داره … برای نورپردازی اول از همه شما به خلاقیت احتیاج دارد … با ساده ترین وسایل هم میشه نورپردازی های خلاقانه بسیار جالبی انجام داد

   (5/5)
 2. شفافیت در پست شما بسیار دیدنی است و من می توانم تصور کنم
  شما در این زمینه متخصص هستید خوب با اجازه شما من از مقالتون با ذکر منبع استفاه میکنم
  یک میلیون تشکر و لطفا این کار سودمند را ادامه بدهید.

  (5/5)
 3. پس از بررسی برخی از پست های وبلاگ در وب سایت شما ، من
  واقعا از روش نوشتن یک وبلاگ قدردانی می کنید. من آن را در لیست سایت نشانک خود علامت گذاری کردم و به زودی بررسی می شود. به وب سایت من نیز نگاهی بیندازید و نظر خود را به من اطلاع دهید.

  (1/5)
  1. ممنونم از این که نظرات خودتون رو با ما به اشتراک میذارید … بله حتما فقط ای کاش آدرس وبلاگ تون رو هم نوشته بودید

   (5/5)
 4. می خواستم دوره ی عکاسی ببینم و هدف نهاییم عکاسی صنعتی هستش به نظر شما چه دوربینی مناسبه و از روز اول نیاز به دوربین هست

  (5/5)
  1. سلام و درود
   بسیار هم عااالی … کلا خرید دوربین بستگی به بودجه شما داره … برای شروع باید تمرین بهتر دیدن کرد و شناخت نور … قطعا داشتن دوربین از ابتدا مفید هست ولی اگر هم نبود شروع عکاسی غیر ممکن نیست … میشه با دوربین های موبایل عکاسی رو شورع کرد و در ادامه یک دوربین مناسب تهیه کرد

   (5/5)
 5. وای این وبلاگ فوق العاده است من خواندن را دوست دارم
  این مقاله ، می توانه برای هر کس که به عکاسی صنعتی علاقه داره مفید باشه.

  (5/5)
 6. وقتتون بخیر

  من ۲ سال عکاسی کودک کردم و خیلی هم علاقمندم به این سبک ولی از اونجایی که میبینم اونقدر درامد نداره میخام در کنارش عکاسی صنعتی تبلیغاتم انجام بدم چه لنز هایی الزامیه که بگیرم

  (3/5)
  1. سلام و درود
   نمیدونم میدونید یا نه که ما هم کار عکاسی رو کودم رو در کنار عکاسی صنعتی و تبلیغاتی انجام میدیم و واقعا از این کار لذت می بریم … اساس برای عکاسی صنعتی شما احتیاج به لنز های دارید که کیفیت تصویر و شارپنس بالایی داشته باشن و از طرفی طیف وسیعی از فاصله هی کانون رو هم در دسترس داشته باشید و خب قطعا برای داشتن این طیف وسیع شما حداقل نیاز به سه لنز یکی برای فواصل کانونی واید و باز یکی برای فواصل کانونی نرمال و یکی برای فواصل کانونی تله یا دور دارید

   (5/5)
 7. سلام من یک مزرعه کوچیک دارم که میخوام از محصولاتم عکاسی بشه و یه مستند ساخته بشه میشه لطفا راهنماییم کنید قبل از شروع پروژه چه مواردی رو باید رعایت کنم

  (1/5)
  1. سلام و درود دوست عزیز
   قبل از هر چیز سعی کنید یک عکاسی قابل اطمینان پیدا کنید که اینکار رو برای شما انجام بده … اون بهترین سفارش ها رو به شما خواهد کرد .. ما به زودی پادکستی با عنوان “عکاسی صنعتی برای کارفرما” ها منتشر میکنیم که فکر میکنم خیلی بتونه به شما در این زمینه کمک کنه

   (5/5)
 8. سلام محتوای خیلی خوبی دارید و همینطور کارتون در عکاسی صنعتی هم خیلی خوبه میشه لطفا درباره تجربیات و پروژه هاتون هم برامون بزارید

  (2/5)
  1. سلام و درود ؟
   این نظر لطف شما ست. ما سعی میکنیم در مقالات تا اونجا که امکانش باشه و زمان و حوصله مخاطب بهمون اجازه بدیم از این تجربیات بگیم … البته میتونید در صفحه اینستاگرام لحظه نگاری هم ما رو دنبال کنید اونجا مطالب بیشتری در مورد پشت صحنه های عکاسی و اتفاقات پشت دوربین میبینید

  1. بله صد درصد … هیچ عکاسی و فیلمبرداری بدون داشتن سناریو و به طور کلی برنامه ریزی قبلی نمیتونه نتیجه درخور توجهی داشته باشه

  1. سلام و درود
   بله حتما … از طریق فرم استعلام قیمت مشخصات خدوتون رو وارد کنید تیم اجرایی با شما تماس بگیرن

   (4/5)
  1. سلام و درود
   بله امکانش ست .. میتونید برای راهنمایی بیشتر به واتس آپ پیام بدید و یا با شماره های پایین صفحه تماس بگیرید

  1. سلاو و درود
   ممنون از انرژی مثبت تون … همه تلاش ما همین است که ویرایش ها به حالت اغراق آمیز نرسه و از طرفی اون حسی که میخوایم رو منتقل کنه

  1. سلام و درود دوست عزیز
   در صفحه بعضی از پروژه ها ویدئو هایی از روند ویرایش به صورت تایم لپس موجود هست . ولی در کل تنظیم نور در هر پروژه عکاسی صنعتی بستگی داره به نوع کاربردی که عکس برای ما داره و اون کانسپتی که عکاسی در ذهنش برای عکس در نظر گرفته

  1. سلام …
   ما معمولا واتر مارک ها رو در نرمافزار فوتوشاپ روی عکس ها قرار میدیم به دلیل اینکه که واترمارک هر عکس در جای مناسبش قرار بگیره ولی میشه از نرم افزار لایت روم استفاده کرد و یک واترمارک رو برای تعداد زیادی عکس در یک جای ثابت زد

   (4/5)
  1. سلام و درود محمد عزیز
   ممنون از توجه شما … حتما سعی میکنیم در برنامه های کلاس اضافه آموزش عکاسی هم داشته باشیم

   (4/5)
  1. سلام دوست عزیز
   تنظیمات ابتدایی دوربین به شکل منوال یا دستی بستگی به شرایط نوری محیط و کاربردی داره که شما از اون ویدئو انتظار دارید. پیشنهاد میکنم اول از همه با سرچ کلمه “مثلث نوردهی” دانش ابتدایی تنظیمات رو یاد بگیرید و بعد با تمرین بر اون ها مسلط بشید

 9. واییی این پادکستاتون خیلی خوبه نیاز نیست این همه وقت بذاریم بخونیم همینطوری که کارامو کردم گوش دادم

  (5/5)
  1. ممنون از دقت و توجه شما … بله پادکست در این دوران پرمشغله مدیوم بسیار مناسبی هست … از همراهی شما سپاسگزاریم

   (4/5)
  1. ممنونو سپاسگزاریم. انشالا در پروژه های عکاسی بیشتری بتونیم همکاری داشته باشیم

  1. راهنمای خرید سه پایه عکاسی میتونه مبحث خوبی باشه و سعی میکنیم حتما توی یک مقاله به اون بپردازیم ولی به طور کلی برای خرید سه پایه عکاسی چند فاکتور مهم رو باید مد نظر بگیرید 1- بودجه 2- کاربرد 3-پایداری و مقاومت سه پایه برای اون کاربرد میشه گفت باقی موارد زیرمجموعه های این سه فاکتور هستن

   (5/5)
 10. شما گفته بودیدد باید دقتمون رو ببریم بالا برا این موضوع کتای یا راه حلی دارید

  (1/5)
 11. برای عکاسی غذا نیاز دارم نورخورشید رو شبیه سازی کنم این کار رو باید با نور پردازی انجام بدم یا فتوشاپ و ادیت؟

  (5/5)
 12. من برای لوازیم خانگی مغازمون نیاز به عکاسی دارم تعداد محصولاتمون حداقل 400 محصول هست چقدر هزینه و بودجه باید داشته باشیم

  (3/5)
 13. من از فوم برای بک گراند عکاسی استفاده میکنم ولی هرکار میکنم مصنوعی میشه و مشخصه
  آیا نیاز هست که بعدش ادیتش کنم؟ یا تکنیک عکاسیم مشکل داره

  (2/5)
 14. سلام با تشکر از مقاله خوبتون
  میخواستم ببینم کاربرد رادیو فلش چیه دقیقا چون وقتی دوربین با فلاش باز عکاسی میکنه هر دستگاهی اطرافش باشه فلش میزنه
  من عکاسی رو تفریحی و برحسب علاقه شروع کردم ولی الان خیلی دوست دارم ازش پول دربیارم

  (5/5)
 15. پست بسیار خوبی من فقط به وبلاگ شما برخورد کردم و خواستم بگویم که من واقعاً از مرور پست های وبلاگ شما لذت بردم.

  (5/5)
 16. من یه سری دستگاه تراشکاری دارم که میخوام درباره اشون کاتالوگ بسازم برای عکاسی از اونها میتونم روی شما حساب کنم؟

  (4/5)
  1. سلا دوست عزیز
   ببینید اساسا اینکه چه تجهیزاتی برای عماسی لازم هست به عوامل زیادی بستگی داره که فقط یکی از اون محل عکاسی هست … جنس محصول شکل محصول ابعاد محصول و از همه مهم تر برنامه شما برای عکاسی … وقتی همه این عوامل رو مشخص کنید میشه تعیین کرد که برای عکاسی به چه تجهیزاتی نیاز دارید

   (5/5)
 17. برای عکاسی از ظروف نقره باید حتما از بک گراند مشکی استفاده کنیم؟
  تم مشکی خسته کننده ایده ای دارید شما

  (5/5)
 18. شما طراحی مدل هم بعد از عکاسی انجام میدید
  که ما پارچه ها رو بدیم و شما روی لباس پیاده سازی کنید

  (2/5)
 19. اگر در زمینه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی توی اصفهان جایی کنفرانس و نشستی بود لطفا بفرمایید که ما هم استفاده کنیم

  (5/5)
 20. برادرم توصیه کرد که من ممکن است این وب سایت را دوست داشته باشم.و کاملاً درست می گفت.

  (4/5)
  1. سلام و درود
   این ها مثال هایی از تجهیزاتی هستن که به صورت تیپیکال شما برای عکاسی صنعتی احتیاج دارید ولی ممکنه در یک پروژه تجهیزات دیگری هم باشه که شما بهشون نیاز داشته باشید

   (5/5)
 21. وقتتون بخیر ، می خواستم بدونم برای عکاسی همایش باتوجه به اینکه تو فضاهای بسته کم نور هستن از چه لنزی می تونم استفاده کنم

  (1/5)
  1. سلام دوست عزیز
   برای عکاسی از همایش ها و یا اصطلاحا عکاسی پوششی که شمال همایش ها کنسرت ها شست های خبری و … میشه … و کلا هر جایی که نور کمی وجود داره شما دو راه حل دارید که بهتر از ترکیبی از هر دو استفاده کنید اول استفاده از لنز های سریع که به لنز های گفته میشه که داری دیافراگم ای بازتری هستن و نور ورودی به لنز بیشتر است و دوم استفاده از فلش های اکسترنال ترکیب این دو راه حل و البته ا خلاقیت شما بهترین نتیجه ممکن در اون شرایط رو به شما میدهد

   (5/5)
 22. اگه هم بخوام عکاسی تبلیغاتی انجام بدم هم صنعتی تکنیکاش خیلی باهم فرق داره و همچنین ابزارهاش

  (3/5)
  1. سلام و درود
   عکاسی صنعتی و تبلیغاتی هم وجوه مشترک زیادی دارن هم تمایز های بسیاری … ولی مسئله ای که در هر دوی اون ها مشترک هست اینه که باید محصول یا خدمات و یا مکان مهمترین بخش عکس باشن در مورد تجهیزات هم اشتراکات فنی وجود داره ولی عکاسی تبلیغاتی نیازمند اکسسوری هایی برای صحنه پردازی عماسی هست که عکاسی صنعتی نیاز به اون ها نداره و خب باز هم مثل همیشه این خلاقیت شما هست که تعیین کننده همه این موارد هست

   (5/5)
 23. برای عکاسی صنعتی از یک کارگاه قالیبافی چه تنظیماتی استفاده میشه و نور در چه زاویه ای قرار میدین و از چه لنزی استفاده میکنید؟
  سپاس

  (4/5)
 24. پسر! این کارای شما اعجاب اور است. و شما اخلاقی و قبلی نیز بسیار عالی هستید. براتون بهترینها رو آرزو میکنم ،

  (4/5)
 25. Having read this I thought it was very informative.

  I appreciate you finding the time and effort to put this article together.
  I once again find myself personally spending a lot of time both reading and posting comments.

  But so what, it was still worthwhile!

  (1/5)
 26. Hi i am kavin, its my first occasion to commenting
  anywhere, when i read this post i thought i could also make comment due
  to this good post.

  (4/5)
 27. It’s nearly impossible to find well-informed people for this topic, however, you
  seem like you know what you’re talking about! Thanks

  (3/5)
 28. I’m extremely pleased to discover this page. I need to to
  thank you for your time for this particularly wonderful read!!

  I definitely really liked every little bit of it and i
  also have you book-marked to see new things in your web site.

  (3/5)
 29. I’m extremely impressed together with your writing abilities as neatly as with the format in your weblog.
  Is that this a paid topic or did you modify it yourself?

  Anyway keep up the excellent high quality writing, it is uncommon to see a great blog like this one these days..

  (2/5)
 30. Great web site. Lots of helpful info here. I am sending it to several pals ans also sharing in delicious.
  And certainly, thank you to your sweat!

  (3/5)
 31. I’m impressed, I have to admit. Seldom do I come across a
  blog that’s both educative and engaging, and without a doubt, you have hit
  the nail on the head. The problem is something too few men and women are speaking intelligently about.
  I’m very happy that I stumbled across this during my hunt for something concerning this.

  (2/5)
 32. Hello very cool blog!! Man .. Excellent .. Amazing .. I will
  bookmark your blog and take the feeds also? I’m satisfied to seek out so many useful info right here within the submit,
  we’d like work out extra techniques in this regard, thank
  you for sharing. . . . . .

  (5/5)
 33. Hi there! This is my first visit to your blog!
  We are a group of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche.
  Your blog provided us useful information to work on.
  You have done a outstanding job!

  (4/5)
 34. Wow that was unusual. I just wrote an incredibly long comment
  but after I clicked submit my comment didn’t appear.
  Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyhow, just wanted to say excellent
  blog!

  (1/5)
 35. Hi, I do believe this is a great blog. I stumbledupon it 😉 I am going to come
  back once again since I book marked it. Money and
  freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to help other people.

  (3/5)
 36. I’m not sure why but this website is loading incredibly slow for me.
  Is anyone else having this problem or is it a issue on my end?
  I’ll check back later and see if the problem still exists.

  (3/5)
 37. I’m impressed, I must say. Rarely do I come across a blog
  that’s both educative and amusing, and let me tell you, you’ve hit the nail on the head.
  The problem is something not enough folks are speaking
  intelligently about. I am very happy that I came across this in my hunt for something regarding this.

  (3/5)
 38. Greetings! This is my first visit to your blog! We
  are a group of volunteers and starting a new project in a community in the same niche.
  Your blog provided us valuable information to work on. You have done a extraordinary job!

  (1/5)
 39. I am now not positive where you are getting your info, however great topic.
  I needs to spend a while finding out much more
  or understanding more. Thanks for fantastic information I used to be searching for this information for my mission.

 40. Have you ever thought about including a little bit
  more than just your articles? I mean, what you say is important and everything.
  Nevertheless imagine if you added some great visuals or videos to give
  your posts more, “pop”! Your content is excellent
  but with pics and videos, this site could undeniably
  be one of the most beneficial in its niche. Terrific blog!

  (2/5)
 41. Hi there are using WordPress for your blog platform?
  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and
  create my own. Do you need any html coding
  knowledge to make your own blog? Any help would be really appreciated!

  (4/5)
 42. Hello this is kinda of off topic but I was wanting to know
  if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
  I’m starting a blog soon but have no coding experience
  so I wanted to get guidance from someone with experience.
  Any help would be enormously appreciated!

  (2/5)
 43. Heya i’m for the first time here. I found this
  board and I find It really useful & it helped me out a lot.
  I hope to give something back and aid others like you helped me.

  (4/5)
 44. Hey! I realize this is sort of off-topic but I
  had to ask. Does running a well-established website such as yours take a lot of work?
  I am completely new to running a blog however I do write in my journal on a daily basis.
  I’d like to start a blog so I will be able to share my own experience and feelings online.
  Please let me know if you have any kind of suggestions or tips for brand new aspiring blog owners.

  Appreciate it!

  (4/5)
 45. Hello i am kavin, its my first time to commenting anyplace, when i read this piece of writing i thought
  i could also make comment due to this good piece of writing.

  (5/5)
 46. Spot on with this write-up, I absolutely believe this web site needs
  a great deal more attention. I’ll probably be back
  again to read through more, thanks for the advice!

  (3/5)
 47. Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it.
  Look advanced to far added agreeable from you! By the way, how can we communicate?

  (3/5)
 48. I really like your blog.. very nice colors & theme.
  Did you design this website yourself or did you
  hire someone to do it for you? Plz answer back
  as I’m looking to design my own blog and would like to find out
  where u got this from. thanks

  (1/5)
  1. سلام
   بله به صورت پروژه ای این امکان هست
   برای هماهنگی بیشتر با شماره 09372522735 تماس بگیرید.

   (4/5)
 49. سلام ممنون از مقاله جمع و جور و مفید تون ی سوال داشتم تفاوت دوربین های فول فریم و دوربین های کراپدار در عکاسی صنعتی چیست

  (5/5)
  1. سلام
   دوربین های کراپدار به دلیل تعداد پیکسل های پایین تر و در نتیجه امکان چاپ در ابعاد پایین تر خیلی توصیه نمیشه از طرفی طیف وسیعی از دوربین های کراپدار دوربین های نمیه حرفه ای محسوب میشن و این موضوع در میزان حساسیت ها نویز و شارپنس تصاویر تاثیر داره و در نهایت در عکاسی صنعتی عکاسی هر پیکسل بسیار ارزشمند هست و به همین دلیل دوربین های فول فریم نتیجه بهتری خواهند داشت

دیدگاهتان را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاگر سوالی دارید تماس بگیرید
×

سلام!

اگر از ما درباره عکاسی و قیمت عکاسی سوالی دارید ما در واتس اپ پاسخ گوی شما هستیم 

×