بنا بر این ضرب المثلی که گاهی می شنویم، زیبایی در سادگی است. می توان آن را در ژانر عکاسی مینیمال نیز وارد کرد. هرچند، معنی عکاسی مینیمال برای هر شخص متفاوت است، اما در کل، می توان آن را مانند آنچه در این مقاله بیان کرده ایم، معنی کرد.

در عکاسی مینیمال، بدون وجود هیچ المانی که درون عکس باشد و توجه را از سوژه منحرف کند، تمام توجه روی سوژه عکس متمرکز شده است (که بسیار اهمیت دارد). بنابراین، هر المانی که در عکس وجود دارد، باید به حداقل میزان برسد، وجود آنها در واقع به ایده کلی عکس معنا و مفهوم جدیدی می دهد. اما به طور خلاصه شما باید تا حد امکان از امان های کمتری برای نشان دادن سوژه عکاسی خود استفاده کنید.

در عکاسی منیمالیسم نکات زیر می توانند به شما کمک کنند.


یکی از روش های عکاسی از محصولات استفاده از تکنیک های عکاسی مینیمال است. هر چقدر عکاسی محصول با کیفیت و به روزتر انجام شود، اعتماد مشتری را راحت‌تر به خود جلب کرده و شانس خرید را بالاتر می برد. استودیو عکاسی لحظه نگاری با سابقه عکاسی محصول می تواند به شما دراین زمینه کمک کند؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

1- با عکاسی منیمالیسم آشنایی پیدا کنید.

مینیمالیسم یک فلسفه کامل است و برای پیاده سازی آن روی تصاویر خود باید آن را از درون درک کنید. مینیمال را می توان در سبک تعداد زیادی از هنرمندان قرن بیستم مانند دن فلاوین، اگنس مارتین و دونالد جاد یافت. هنر آنها با تعداد محدودی از عناصر مانند شکل، رنگ، خط و بافت تعریف می شد. این رویکرد در میان هنرمندان بسیار سابجکتیو تلقی می شود، چون معنای هنر را به برداشت بیننده از اثر واگذار می کند.

بسیاری از افراد آزادی کامل و باز بودن این ژانر را دوست دارند، اما برخی دیگر هم از فقدان جهت دهی و کمبود موضوعی که این ژانر دارد، متنفرند. بنابراین، عکاسی مینیمالیسیم مخالفان و مدافعان خود را دارد. 

Stas Ovsky
Stas Ovsky

عکاسان می توانند از تکنیک های منیمالیسم برای افزایش اثر هنر خود استفاده کنند.

2- آن را ساده نگه دارید.

حیاتی ترین قانون منیمالیسم این است که همه چیز را ساده نگه دارید. در مورد سوژه خود بیش از اندازه فکر نکنید و آن را بیش از اندازه تحلیل نکنید. بخاطر بسپارید که استفاده از این ژانر بدین معنی نیست که عکس های منیمال شما خسته کننده اند یا المان جذابی ندارند.

برای آغاز کار خود، می توانید از المانی عکس بگیرید که فوراً چشم بیننده را به خود جلب کند. سوژه باید همیشه قوی ترین المان درون عکس باشد، اگر ممکن است حتی فضای زیادی را درون عکس اشغال نکند.

Denise Hoffmeister
Denise Hoffmeister

برای مثال، اگر می خواهید از آسمان، ابرها و پرندگان عکاسی مینیمال کنید، باید عکس را به گونه ای کراپ کنید که یک پرنده به تنهایی در بخشی از آسمان آبی قرار بگیرد.

3- از فضای منفی در ترکیب بندی خود استفاده کنید.

استفاده هوشمندانه از ترکیب بندی در هر ژانر عکاسی مزیت محسوب می شود، برای عکاسی منیمال نیز همینطور است.

فضای منفی یکی از مهمترین المان ها در ترکیب بندی در عکاسی محصول است که باید در عکاسی مینیمال به آن توجه کنید. فضای منفی فضای اطراف و فضای بین سوژه یا سوژه ها را تشکیل می دهد.

فضای منفی گاهی در عکاسی کم استفاده می شود، اما در عکاسی مینیمال جایی است که باید از آن به خوبی استفاده کرد. استفاده از این فضا به عنوان بخشی از ترکیب بندی برای عکاسی مینیمال، باعث موفقیت عکاسی می شود. گاهی اوقات عکاسان این قانون را نادیده می گیرند، چون ممکن است با استفاده از آن دچار وسواس شده و سوژه را فراموش کنند.

Andrew Ridley
Andrew Ridley

4- استفاده از رنگ های دلپذیر

از آنجایی که عکاسی مینیمال بر ساده نگه داشتن صحنه تا آنجا که امکان دارد، تکیه دارد، پس بهتر است برای جبران از رنگ ها بهره ببرید. با وجود اینکه عکس همچنان ساده باقی خواهد ماند، عکاسی مینیمال را با استفاده از رنگ ها جذاب تر و چشم نوازتر کنید.

یکی از تکنیک های موثری که می توانید در این زمینه انجام دهید، این است که saturation را بالا ببرید. اگر فقط چند المان در عکس دارید بهتر است که رنگ ها را هایلایت کنید تا توجه بیننده را جلب کنند. همچنین استفاده از رنگ های مکمل در عکاسی مینیمال نیز عالیست. به عنوان مثال رنگ نارنجی و آبی مکمل هم هستند، قرمز و سبز، همچنین زرد و بنفش. ترکیب این رنگ ها می تواند عکس مینیمال زیبایی را ایجاد کند.

5- المان های اضافی را حذف کنید.

عکاسی مینیمال می تواند با المان های اضافی که توجه بیننده را از المان اصلی دور می کند، خراب شود. هرچیزی ممکن است المانی اضافی باشد. برای این که آنها را از عکس خود حذف کنید، ساده ترین راه این است که آنها را از عکس کراپ کنید.

زمانی که عکس را کراپ کردید، جزئیات زیاد از حد را از المان اصلی دور نگه دارید. این کار نه تنها حواس پرتی را کمتر می کند، بلکه احساس حضور فضا بین المان ها را درون عکس القا می کند.

Clem Onojeghuo
Clem Onojeghuo

اگرچه گاهی اوقات، استثناهایی وجود دارند، مانند زمانی که این جزئیات اضافی دقیقا در وسط عکس باشند.

6- پس زمینه ای ساده برای عکاسی مینیمال استفاده کنید.

یک پس زمینه ساده برای عکاسی مینیمال بسیار مفید است. این پس زمینه‌های ساده عاری از حواس پرتی های مختلف و برای نشان دادن ژانر مینیمال بهترین هستند. درون خانه و محیط بسته استفاده از پس زمینه های استودیویی کار را آسان می کند. درحالی که، در محیط بیرون، پیدا کردن یک پس زمینه ساده کار سختی خواهد بود ولی می توان با استفاده از یک دیوار یا فنس ساده این پس زمینه را ایجاد کرد. اگر از المان های کوچکی مانند گل ها، عکاسی می کنید، می توانید با خود پس زمینه را ببرید.

عکاسی مینیمال
Lia Leslie

7- استفاده از قانون یک سوم

عکاسی مینیمال بهانه ای شگفت انگیز برای استفاده از قانون یک سوم بوده که یکی از اصول اولیه عکاسی است. مطالعات نشان داده است که نگاه ما به جای مرکز به طور طبیعی به نقطه تقاطع تشکیل دهنده قانون یک سوم، می رود.

عکاسی مینیمال
Danielle MacInnes

زیبایی قانون یک سوم در عکاسی مینیمال به این است که سوژه را برای شما به نمایش می گذارد. شخصی که به عکس های شما نگاه می کند، به راحتی نظر شما را درک می کند، چون شما نگاه آنها را به سمت موضوع مد نظر هدایت کرده اید. برای این کار، در هنگام عکاسی مینیمال از یک منظره خالی، خط افق را در امتداد یکی از خطوط گرید از سه خط افقی یا عمودی شبکه گرید، برای ایجاد اثر شگفت انگیز قانون یک سوم قرار دهید.

8- از بافت ها در عکاسی مینیمال بهره ببرید.

یکی از مهم‌ترین بخش های عکاسی مینیمال بهره وری از بافت در آن است. علاوه بر رنگ، زیبایی استفاده از بافت ها در عکس می تواند نگاه بیننده را به خود جلب کند (هرچند ممکن است المانی تکراری در هنر مینیمال باشد) بدون این که باعث شلوغی عکس و حواس پرتی شود.

Andrew Ridley
Andrew Ridley

برای انجام این کار، اگر بافت مد نظر شما جهت خاصی دارد، بهتر است که از آن به صورت هوشمندانه در ترکیب بندی عکس استفاده کنید. سعی کنید از نورپردازی در عکاسی محصول برای نشان دادن بهتر بافت و بیشتر کردن کنتراست استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *