همان طور که می دانید عکاسی در فروش تاثیر گذار است! مشاغل کوچک نیز می توانند عکس های حرفه ای بگیرند بدون این که لازم باشد هزینه زیادی برای آن بپردازند. راهکار اصلی این است که بفهمید چگونه عکس را بگیرید که به خریدار نشان دهد محصول به چه دردی می خورد و چرا باید آن را بخرد. به همین دلیل عکاسی محصول برای مشاغل کوچک اهمیت زیادی دارد.
در ادامه به چگونگی عکاسی محصول برای مشاغل کوچک با کم ترین هزینه پرداخته ایم. چه بخواهید یک پروژه را خودتان پیش ببرید یا یک عکاس استخدام کنید یا یک استودیو اجاره کنید، می توانید از هر آنچه در دسترس خود دارید، استفاده کنید.

از عکس های محصولات مشابه به محصول خود الهام بگیرید.


یک تصویر ارزش هر هزار کلمه را دارد. افراد زیادی اطلاعات خود را به صورت بصری می گیرند. بنابراین مهم است که بدانید چه چیزی را می خواهید به مشتری منتقل کنید. نگاهی به برندهای دیگر که در کسب و کار شما فعالیت دارند بیاندازید، این کار به شما کمک می کند که بفهمید کار شما مشابه کار آن هاست یا کاملا متفاوت است. به عنوان مثال، با نگاه به نمونه های زیر خواهید فهمید که چگونه عکاسی محصول ارزان برای مشاغل کوچک قابل انجام است.

عکاسی غذا

عکاسی از مواد غذایی
عکاسی از مواد غذایی
عکاسی محصول ارزان
عکاسی محصول ارزان
عکاسی محصول برای مشاغل کوچک
عکاسی محصول برای مشاغل کوچک

به بافت پس زمینه در عکس ها نگاه کنید. این نمونه ها از پس زمینه با طرح های چوب استفاده کرده اند که طرح آن ها را زیباتر و خاص تر کرده است.

عکاسی با پس زمینه ساده
عکاسی با پس زمینه ساده
عکاسی مواد غذایی با پس زمینه سفید
عکاسی مواد غذایی با پس زمینه سفید

گاهی اوقات استفاده از یک پس زمینه ساده بد نیست. برای این کار می توانید با یک رنگ سفید یا مشکی پررنگ توجه مخاطب را به محصول که در مرکز قرار دارد، جلب کنید.

نوشیدنی ها

نوشیدنی را می توان اغلب با پس زمینه سفید، در کلوزآپ با زاویه مستقیم یا زاویه دار عکاسی کرد، به گونه ای که هویت برند را به خوبی نشان دهد.

عکاسی از نوشیدنی
عکاسی از نوشیدنی

رنگ های روشن و قوی بر ظاهر و احساسی که عکاسی محصول منتقل می کند تاثیر می گذارد. زمینه های زرد طلایی، مشکی یا آب دریایی می تواند نگاه شما را به بطری نوشیدنی تغییر دهد.

محصولات زیبایی

محصولات زیبایی
محصولات زیبایی
عکاسی محصول ارزان
عکاسی محصول ارزان
عکاسی از لوازم آرایش
عکاسی از لوازم آرایش

سعی کنید پس زمینه ای را انتخاب کنید که با آنچه که می فروشید، هماهنگی داشته باشد. تاثیر بافت سنگ مرمر را با محصولات زیبایی که در مقابل پس زمینه سفید تمیز قرار می گیرند، مقایسه کنید. هر کدام از عکس های بالا به نحوه خاصی روی مخاطب تاثیر گذاشته و به یاد ماندنی می شوند.

عکاسی محصول برای مشاغل کوچک
عکاسی با پس زمینه مناسب
عکاسی محصول برای مشاغل کوچک
عکاسی محصول برای مشاغل کوچک

همیشه لازم نیست که از سنگ مرمر در پس زمینه محصول خود استفاده کنید. یک مکان پر شده از برگ های سرسبز، یک زمینه پررنگ یا ردیفی از محصولات با رنگ های مختلف نیز می تواند برای بسته بندی محصولات زیبایی یا پس زمینه آن ها کافی باشد.

کتاب ها

عکاسی محصول برای مشاغل کوچک
عکاسی از کتاب
عکاسی محصول ارزان
عکاسی محصول ارزان
عکاسی محصول برای مشاغل کوچک
عکاسی محصول برای مشاغل کوچک

عکاسی از کتاب، گزینه ای عالی برای نشان دادن این است که می توانید چه کارهایی با عکاسی محصول برای مشاغل کوچک انجام دهید. با چیدن چند کتاب در کنار هم می توان محتوای کتاب را به خوبی منتقل کرد، همچنین استفاده از یک میز چوبی یا نشان دادن چراغ ها در پس زمینه، می تواند احساسات مربوط به کتاب را به مخاطب منتقل کند.

عکاسی از کتاب با پس زمینه مناسب
عکاسی از کتاب با پس زمینه مناسب
عکاسی محصول برای مشاغل کوچک
عکاسی مناسب از محصول
عکاسی محصول ارزان
عکاسی محصول ارزان

با استفاده از زاویه دهی و رنگ مناسب در پس زمینه و افکت هایی مثل سایه ها، می توانید عکس هایی که نظر مخاطب را جلب کند، بگیرید. یکی دیگر از راه های عکاسی محصول ارزان این است که هر دو ورژن، یعنی کتاب و نسخه الکترونیکی آن را در عکس قرار دهید.

چگونه قبل از عکاسی، همه چیز را برنامه ریزی کنیم؟


همان طور که در بالا مشاهده کردید، عکاسی محصول ارزان شامل انتخاب چندین مورد مانند زاویه، فاصله، نور و پس زمینه است. در هنگام عکاسی با بعضی موارد مانند زاویه و فاصله، راحت تر می توان بازی کرد. برای بقیه موارد مانند نورپردازی و پس زمینه باید از قبل برنامه ریزی کرده تا زمان و هزینه کمتری صرف شود.

اما چگونه برای این موارد برنامه ریزی کرده و تصمیم بگیریم:

انتخاب پس زمینه

یک تغییر ساده در پس زمینه عکاسی، می تواند به راحتی بر احساس شما روی مشتری تاثیر بگذارد. ترجیح می دهید که محصول شما را به عنوان یک محصول با فناوری بالا بشناسند یا محصولی که کاملاً طبیعی است؟ جواب این سوال به شما کمک می کند تا بین پس زمینه سفید ساده یا یک بافت طبیعی مانند بافت چوبی یا برگ های سرسبز، انتخاب صحیحی داشته باشید.

نگاهی به مثال هایی که در بالا زده شده بیاندازید و به این فکر کنید که کدام عکس به آنچه که برند شما می خواهد به مخاطب منتقل کند، نزدیک است. همچنین جستجو کنید که دیگر شرکت های موجود در زمینه صنعت شما، چه می کنند؟ عکس هایی که برای برند شما مناسب به نظر می رسند را ذخیره کنید. آن ها می توانند منبع خوبی برای عکاسی شما باشند. چه بخواهید عکاسی را خودتان انجام دهید یا این که یک عکاس حرفه ای را استخدام کنید که عکس را بگیرد، تمامی این کارها لازم است.

قبل از شروع عکاسی، زمانی را صرف کرده تا راهنمایی برای عکاسی خود آماده کنید. این راهنما می تواند برای ادامه مسیر بسیار با ارزش باشد. راهنما به شما کمک کرده تا لوگوی مناسب و طراحی دسته بندی زیبایی برای برند خود انتخاب کنید.

انتخاب نحوه نورپردازی

دو نوع اصلی نورپردازی وجود دارد، نورپردازی پیوسته و نورپردازی با STROBE

نحوه نورپردازی
نحوه نورپردازی

با روشن کردن استروب که به فلش نیز معروف است، نوری ناگهانی که به صورت کوتاه مدت تابیده می شود، ایجاد شده و نتیجه عکاسی را بسیار چشم نوازتر خواهد کرد، اما برای استفاده از این روش باید بدانید که چه کاری انجام دهید. اگر می خواهید از فلش استفاده کنید، بهتر است یک عکاس حرفه ای استخدام کنید و نورپردازی استودیو میتواند برای این کار مناسب باشد.

نورپردازی پیوسته که به نور ثابت معروف است، به نورپردازی گفته می شود که در آن لامپی را روشن کرده و تا انتهای عکاسی خاموش نمی کنند. اگر می خواهید خودتان عکاسی کنید، این نورپردازی راحت تر است. زیرا می توانید در حین عکاسی، عکس نهایی را نیز ببینید.
شما می توانید با نور پیوسته، شدت نور را کنترل کنید. این کار بر عکاسی محصول برای مشاغل کوچک مناسب است و بر عکس های محصول تاثیر خوبی می گذارد. اما از کجا می دانید که نورپردازی در صحنه عکاسی چقدر باید شدت داشته باشد؟ جواب این سوال این است که، عکاسی یک عمل ذهنی است و باید کار خود را در حین عکاسی توسعه دهید. پس در کل این موارد را به خاطر داشته باشید:

انتخاب پس زمینه مناسب
انتخاب پس زمینه مناسب

پس زمینه عکاسی شما چیست؟

میزان شدت نوری که می خواهید در عکاسی محصول برای مشاغل کوچک  به کار ببرید، کاملا به پس زمینه ای که برای عکس انتخاب می کنید، ربط دارد. به عنوان یک قانون کلی، هنگامی که از پس زمینه تیره استفاده می کنید، نور سیاه تاثیر بهتری دارد، زیرا محصول را از پس زمینه جدا نگه می دارد.
اگر از پس زمینه سفید، روشن یا طبیعی استفاده می کنید، بهترین نور، نور پراکنده است. این کار از محو شدن محصول در پس زمینه روشن جلوگیری می کند.

رقبای شما چه می کنند؟

رقبای شما بهترین منبع الهام هستند. خواه بخواهید خودتان عکاسی را انجام دهید یا یک عکاس حرفه ای بگیرید، باید درباره رقبای خود در زمینه صنعت‌تان تحقیق کرده و بدانید که محصولات خود را چگونه به نمایش می گذارند. به این ترتیب خواهید فهمید که می خواهید شبیه آن ها باشید یا متفاوت از آن ها کار کنید.

عکاسی محصول برای مشاغل کوچک
عکاسی محصول برای مشاغل کوچک
بررسی استایل مناسب
بررسی استایل مناسب

استایل شما چیست؟

با استفاده از آزمون و خطا، اطلاعات بسیاری را درباره منابع نور خواهید فهمید. اگر نیاز دارید که در این زمینه الهامات کافی داشته باشید، باید تمرین کرده و مهارت های خود را افزایش دهید.
با کسب مهارت های فنی در حین عکاسی و تکرار آن ها، متوجه تغییر خود شده و خواهید دید که چگونه می توان روی محصول‌تان کنترل بیشتری داشته باشید. با تمرین بسیار، درمی یابید که چگونه با تغییر نورپردازی و پس زمینه، روی احساس خریدار تاثیر بگذارید. همین تغییرات کوچک و اطلاعاتی که در این زمینه کسب می کنید، کمک کرده تا استایل عکاسی خود را بشناسید.

 

گروه عکاسی لحظه نگاری با به کارگیری سال ها تجربه و دانش در عکاسی محصول حرفه ای می تواند به شما در تهیه عکس های محصول کمک کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از هزینه های عکاسی محصول، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاگر سوالی دارید تماس بگیرید
×

سلام!

اگر از ما درباره عکاسی و قیمت عکاسی سوالی دارید ما در واتس اپ پاسخ گوی شما هستیم 

×