وقتی نوبت به مارکتینگ محصول می رسد، چیدمان محصول در عکاسی تبلیغاتی می تواند باعث پیروزی یا شکست عکس و در نهایت فروش شما شود. برای همین بهتر است که بهترین روش را برای خود انتخاب کنید. استفاده از این عکس ها در رسانه های اجتماعی، تبدیل به نمونه آنلاین محصول می شوند و ممکن است در هفته صدها بازدید داشته باشند، اما فروش زیادی به ارمغان نیاورند. برای مثال، در حال حاضر صنعت مو در حال رونق است و بسیاری از شرکت ها در تلاش هستند تا دیگران را متقاعد کنند که چرا محصولاتشان بهترین انتخاب هستند. برای همین هرکسی که بتواند تصویر کار خود را از طریق اینترنت به نمایش بگذارد، معمولاً فروش بیشتری خواهد داشت.

فرقی نمی‌کند بسته های کش مو، کلاه گیس، کتاب یا حتی بطری آب باشد، برای فروش هرکدام باید بهترین عکس ممکن را بگیرید. هنگامی که صحبت از عکاسی تبلیغاتی از محصولات می‌شود همچون عکاسی حیات وحش بیشتر تصاویری که می‌بینید، حاصل ساعت‌ها کار، صبر، تلاش و خلاقیت زیاد است. همچنین برای داشتن یک عکس عالی فقط چند ترفند کوچک و چیدمان درست لازم است که مطمئناً عکاسان برجسته در هر ژانری برای داشتن عکس‌های زیبا از این نکات کلیدی استفاده می‌کنند. از همین روی ما تصمیم گرفتیم در اینجا به معرفی اصول انواع چیدمان محصول در عکاسی تبلیغاتی بپردازیم. همراه ما باشید.

چیدمان محصول در عکاسی تبلیغاتی
چیدمان محصول در عکاسی تبلیغاتی

عکاسی محصول، امروزه یکی از اولویت های دنیای فروش است. ما در استودیو عکاسی لحظه نگاری با داشتن سال ها تجربه و تخصص در این زمینه و همچنین بهره‌گیری از تاثیر رنگ در عکاسی، می‌توانیم به شما در نحوه عکاسی تبلیغاتی اصولی از محصولات خود کمک کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

انواع چیدمان محصول در عکاسی تبلیغاتی


دنبال عکس ایده آل نباشید.

زمانی که در حال اقدام و ایجاد چیدمان محصول در عکاسی تبلیغاتی هستید، نگران داشتن یک عکس ایده آل نباشید. گاهی اوقات، بهترین عکس ها زمانی تولید می‌شوند که تصادفی گرفته شوند یا حتی زمانی که در حال گرفتن یک عکس به صورت آزمایشی باشید. هنگام عکاسی، فقط با سبک ها و ظاهر متفاوت در صحنه بازی کنید. شما می‌توانید عکس هایی بگیرید که خوب یا حتی بد باشند، اما توجه داشته باشید عکس هایی که خیلی ایده آل نیستند، جالب تر از بقیه می شوند.

نامنظم باشید.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که موهای آشفته در یک عکس، چه حسی به کاراکتر می دهد؟ برای مثال اگر موهای اکستنشن جهت استفاده دم اسبی می فروشید، می توانید با موهای بسته شده بازی کنید تا زمانی که نامرتب به نظر برسند. برای مثال موها را به عقب برگردانید و یک مو گوجه ای درست کنید. با یک مو گوجه ای نامرتب می توانید عکسی زیبا بگیرید. اگر روی موهای بلند تمرکز کرده اید، آنها را با نظم عکاسی نکنید. با یک چیدمان در عکاسی تبلیغاتی اجازه دهید موها رها باشند، سپس عکاسی کرده و ببینید عکس خوب می شود یا خیر؟!

چیدمان در عکاسی تبلیغاتی
چیدمان در عکاسی تبلیغاتی

از دست های خود استفاده کنید.

استفاده از دست ها در عکاسی تبلیغاتی از محصول یک راه عالی برای جلب توجه شما به سوژه است. این کار می‌تواند تصویر شما را بهتر از قبل نشان دهد. آیا تا به حال از کسی عکس گرفته اید که بگوید نمی دانم با دستانم چه کنم؟ استفاده از دست ها برای چیدمان در عکاسی تبلیغاتی می‌تواند به قاب بندی عکس شما کمک کند. برای مثال، اگر از کسی عکس می‌گیرید که موهای بافت بلندی دارد، می‌توانید از او بخواهید که دست هایش را دور آن بپیچد، این کار اثری جذاب بر عکس می گذارد. همچنین باعث می شود که مخاطب به سمت موضوع اصلی عکس کشیده شود.

اگر محصول شما، چیزی شبیه بطری یا دفترچه یادداشت است، همیشه مجبور نیستید به تنهایی از آن عکاسی کنید. نشان دادن فقط مچ دست و دست درحین نگه داشتن محصول، جلوه دیگری به آن می دهد. این کار به مخاطب می گوید که شما به این محصول نیاز دارید.

فلش را خاموش کنید.

بله، درست است. فلش خود را خاموش کنید! فلش ممکن است سوژه را روشن کند ولی اگر ندانید چگونه از آن استفاده کنید، می تواند آن را خراب کند. آیا عکس زیبایی از چیدمان محصول در عکاسی تبلیغاتی که روی سوژه انعکاس نور باشد، دیده اید؟ اگر بخواهید محصول را نمایش دهید، این انعکاس نور مناسب نیست. پس از گرفتن عکس، عکس شما باید صاف و واضح باشد. اگر عکاس هستید و برای عکس های نوزاد بازاریابی می کنید، استفاده از فلش باز هم برای شما مناسب نخواهد بود. برای عکاسی از نوزاد باید راه‌های دیگری جهت روشن کردن صحنه داشته باشید، به گونه ای که در چشمان نوزاد برق نزند.

نماهای نزدیک چیدمان در عکاسی تبلیغاتی محصول

در هنگام ایجاد چیدمان محصول در عکاسی تبلیغاتی از اهمیت داشتن یک پس زمینه خالی صرفنظر نکنید. نماهای نزدیک نیز همین اثر را دارند. اگر صحنه یا محصولی را می فروشید، عکس باید فقط در مورد آن باشد و نه چیز دیگری. هر چه از نزدیکتر عکاسی کنید، بهتر خواهد بود. نماهای نزدیک همچنین به مخاطبان شما کمک می کند که جزئیات کوچک محصولات شما را ببینند که در غیر اینصورت ممکن است در پس زمینه بزرگ نادیده گرفته شود. برای مثال آیا قصد فروش نمک دریایی دراید؟ نمک از جزئیات کوچک تشکیل شده است و ثبت جزئیات آن بسیار مهم است.

با دوربین های بزرگ یا گوشی های هوشمند نیز می توانید از نزدیک عکاسی کنید. اگر می خواهید بافت اکستنشن مو را عکاسی کنید، کلوز آپ ایده آل ترین روش خواهد بود. مخاطبان نمی توانند محصول شما را از طریق اینترنت احساس کنند، بنابراین نشان دادن بافت آن می تواند کمک بزرگی باشد.

تغییر زوایای عکاسی با چیدمان محصول در عکاسی تبلیغاتی

اگر زوایا را تغییر دهید، در درک از تصویر نیز تغییر ایجاد خواهد شد. زوایای مختلف هنگام چیدمان در عکاسی تبلیغاتی به تصاویر شما ارزش بسیار بیشتری می دهد. وقتی در حال عکاسی هستید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که محصول یا سوژه خود را کاملاً ثابت نگه دارید و به سادگی از هر زاویه ممکن شروع به عکاسی کنید. گرفتن عکس از فاصله زیاد و سپس نگاه کردن به سمت بالا در فاصله کم، گزینه های مختلفی برای انتخاب عکس در اختیار شما قرار می دهد. تصاویر معمولاً داستانی را بیان می کنند. هرچند ممکن است یک عکس داستانی برای شخص شما نداشته باشد، ولی برای فرد دیگری این موضوع متفاوت خواهد بود. دادن حق انتخاب زیاد به مخاطبان، درک آنها را از نحوه نگاه آنها به محصول شما تغییر می‌دهد. البته، اگر آنها اشتباه نگاه کنند، ممکن است منجر به عدم فروش شود. بنابراین به یاد داشته باشید، زوایای بیشتر عکاسی تبلیغاتی، فروش را بیشتر خواهد کرد.

تغییر زوایای عکاسی با چیدمان محصول در عکاسی تبلیغاتی
تغییر زوایای عکاسی با چیدمان محصول در عکاسی تبلیغاتی

صحنه عکاسی را آماده کنید.


صرف نظر از اینکه قرار است از چه چیزی عکاسی کنید، مطمئن شوید که به درستی بازاریابی شده است. بهترین راه این است که روی چیدمان محصول در عکاسی تبلیغاتی تمرکز کنید. اکنون در دنیای اینترنت و رسانه های اجتماعی زندگی می کنیم، مهم است نشان دهید که تصاویر شما از مابقی رقبا بهتر است. مخاطبان با جستجو هشتگ ها و تصاویر مدنظرشان، به دنبال اولین تاثیرگذاری مناسب هستند. برای همین شما باید در همان دو ثانیه اول مخاطب را جذب کنید. تسلط بر هنر چیدمان در عکاسی زمان زیادی نمی برد، بنابراین پس از به دست آوردن آن، در فروش اوج خواهید گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *