عکاسی چیدمان مسطح و تخت از طریق چیدمان اجسام بر روی یک سطح صاف، داستان آنها را روایت می کنند. نکات عکاسی ذکر شده در این مقاله به شما کمک کرده تا از ترکیب بندی هایی با چیدمان مسطح، عکس بگیرید.

عکاسی مسطح و تخت
عکاسی مسطح و تخت

عکاسی چیدمان مسطح چیست؟


هدر بارنز، وبلاگ نویس و عکاس می‌گوید، عکس های چیدمان مسطح و تخت از نمای چشم پرنده گرفته شده اند که چشم اندازی از بالا به پایین از اشیا است که بر روی سطح به صورت زیبایی قرار گرفته اند. این عکاسی از طبیعت بی جان در رسانه های اجتماعی رایج است و می‌تواند همه چیز را از چیدمان لوازم آرایشی گرفته تا مجموعه‌ی لوازم جانبی دوربین را پوشش دهد.

تقریباً برای عکاسی از هرچیزی می‌توان چیدمان مسطح و تخت را استفاده کرد.

عکاسی از غذا برای تکنیک چیدمان مسطح و تخت انتخاب ایده الی است، زیرا راهی واضح برای نشان دادن محصول نهایی در کنار مواد تشکیل دهنده ارائه می دهد. همچنین در عکاسی محصول می‌تواند همه چیز را از تکنولوژی گرفته تا لباس به نمایش بگذارد. عکس های چیدمان مسطح و تخت برای بسیاری از وبلاگ نویسان انتخابی محبوب است و از آن برای هایلایت کردن موارد مختلف مورد نیاز افراد برای تکمیل یک پروژه استفاده می کنند.

عکاسی چیدمان مسطح و تخت
عکاسی چیدمان مسطح و تخت

تجهیزات برای عکاسی چیدمان مسطح


مهم ترین آیتم هایی که برای عکاسی مینیمال و تخت نیاز دارید، عبارتند از منبع نور خوب و روشی برای نگه داشتن دوربین به طور پیوسته بالای اقلامی که عکاسی می کنید.

روی یک سه پایه خوب سرمایه گذاری کنید.

شما می‌توانید به سادگی با نگه داشتن تلفن یا دوربین خود روی مجموعه ای از وسایل روی زمین، عکاسی چیدمان مسطح را انجام دهید. با این حال نگه داشتن دوربین به صورت کاملاً ثابت و همسطح می تواند چالش برانگیز باشد. سه پایه تلفن یا دوربین که بتواند دوربین را به سمت پایین نگه دارد، کمک بزرگی خواهد کرد. از طرف دیگر، یک پایه C شکل می‌تواند دوربین شما را در کنار چراغ و دیگر تجهیزات نگه دارد.

اگر قصد دارید از مجموعه ای از آیتم ها عکس بگیرید، یا روی یک سطح بالا مانند میز عکس بگیرید، ممکن است بخواهید روی سه پایه یا پایه سی شکل با کیفیت سرمایه گذاری کنید که می‌تواند بهتر از گزینه های ارزان تر باشند. آنها به شما فضای کافی برای عکسی از ترکیب بندی های بزرگ می دهد.

عکاسی محصولات این روزها دغدغه اصلی بسیاری از افراد در شبکه های اجتماعی شده است، ما در استودیو عکاسی لحظه نگاری به شما کمک کرده تا با استفاده از تکنیک های مختلف از جمله عکاسی چیدمان مسطح و تخت محصولات خود را برای فروش آماده کنید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

استفاده از کابل یا اینترنت برای اتصال

دوربین خود را از لپ تاپ یا موبایل خود با یک برنامه اتصال دیجیتال یا کابل فیزیکی کنترل کنید. سپس می‌توانید تنظیمات دوربین را انجام داده و نتایج تصویر خود را بدون نیاز به برداشتن دوربین از روی سه پایه یا پایه C شکل مشاهده کنید.

Photo by Doaa Elkady
Photo by Doaa Elkady

نور خود را تنظیم کنید.

در صورت امکان، سطح مدنظر را در کنار پنجره قرار دهید. بسته به محل قرار گیری پنجره ها، زمان روز ممکن است عاملی در انتخاب شما برای عکسبرداری باشد. از یک رفلکتور در مقابل پنجره برای نورپردازی در عکاسی محصول استفاده کنید تا نور طبیعی را به سمت محل نصب خود هدایت کنید. با یک تخته پوستر سفید یا فوم برد می‌توانید این رفلکتور را بسازید، یا می‌توانید یک لایت باکس طراحی کنید.

اگر پنجره های شما نور خوبی منعکس نمی کنند، از نور مصنوعی که به صورت مورب به سمت پایین و به سمت چیدمان سطح شما کج شده باشد، استفاده کنید. نور را با یک دیفیوزر نرم کرده و برای داشتن نور یکنواخت تر از یک بازتابنده استفاده کنید.

استفاده از لنز مناسب برای دوربین

گرید را روی دوربین یا گوشی خود فعال کنید و مهم ترین موارد خود را بر روی خطوط متقاطع بر روی گرید تراز کنید. این کار به شما کمک می کند ترکیب خود را طبق قانون یک سوم تنظیم کنید. با لنز مناسب، می‌توانید عکس هایی بهتر بدون ایجاد نویز و اعوجاج برای عکاسی چیدمان مسطح و تخت خود بگیرید. می‌توانید از لنزهای 50 میلی‌متری استفاده کنید، چون هرچیزی پهن تر از آن در اطراف لبه ها منحرف می شود و هرچیزی از آن نزدیک تر باشد، مانند 100 میلی‌متر، عکس را کلوزآپ می‌گیرد.

آماده شدن برای عکاسی چیدمان مسطح و تخت


سبک عکاسی چیدمان مسطح و تخت حول یک روایت ساخته شده است. فکر کردن به داستانی که می‌خواهید بگویید، به شما کمک می کند تا عناصر مد نظر خود از جمله، مواد، بافت ها و زنگ هایی که می خواهید پوشش دهید را به آن وارد کنید.

داستان خود را انتخاب کنید.

داستان مد نظر خود را انتخاب کنید و از المان های عکاسی برای گرفتن عکس های جذاب با استفاده از عکاسی چیدمان مسطح بهره ببرید. مثلا اگر می‌خواهید از اوت میل عکاسی کنید، به این فکر کنید که چه موارد دیگری را می‌توانید به آن عکس اضافه کنید، افزودن یک جدول کلمات متقاطع و یک فنجان قهوه می‌تواند در بیان این داستان به شما کمک کند.

عکاسی چیدمان مسطح و تخت
عکاسی چیدمان مسطح و تخت
Photos by Heather Barnes
Photos by Heather Barnes

 المان های دیگر مانند رنگ و بافت را اضافه کنید.

عکاسی چیدمان مسطح کنترل کامل برای ترکیب بندی را به شما ارائه می دهد، بنابراین می‌توانید به راحتی تم های مختلف را کشف کنید. در این زمینه می‌توانید خلاقیت به خرج دهید، بر روی رنگ های خاصی تمرکز کنید یا صحنه ای را براساس مودهای خاص خلق کنید. استفاده از بافت نیز می‌تواند نقش مهمی در عکاسی چیدمان مسطح داشته باشد، بنابراین لوازمی مانند پارچه، بریده کاغذ یا دیگر مواد را امتحان کنید.

به طور کلی، اجسام بلند که در عکاسی از کنار جلوه ای زیبا دارند، برای عکاسی چیدمان مسطح کاربرد ندارد. اگر نیاز به استفاده از پایه بلند دارید، آن را به سمت دوربین و لنز آن متمایل کنید. این کار به پرسپکتیو و تحریف درون عکس کمک می‌کند.

Photo by Heather Barnes
Photo by Heather Barnes

ویرایش عکاسی چیدمان مسطح و تخت


از تنظیم روشنایی گرفته تا افزودن تصاویر گرافیکی، ویرایش عکس با Adobe Photoshop Lightroom و افزودن المان های دیگر با استفاده از فوتوشاپ می‌تواند به شما کمک کرده تا عکاسی چیدمان مسطح خود را دینامیک و زنده نگه دارید.

برای بهبود ترکیب بندی، عکس را کراپ کنید.

کراپ کردن کامل یا جزئی اقلام می‌تواند کلیدی برای داشتن عکاسی چیدمان مسطح و تخت کامل باشد. می‌توان بعضی از اشیاء را فقط تا حدی در کادر قرار داد، بنابراین به نظر می رسد صحنه بزرگتری پشت آن عکس وجود دارد و بیننده را به سمت دوربین جذب می کند.

ویرایش عکاسی چیدمان مسطح و تخت
ویرایش عکاسی چیدمان مسطح و تخت

با استفاده از پیش تنظیم ها، یک استایل شخصی ایجاد کنید.

در لایت روم می‌توانید مواردی مانند، نوردهی، کنتراست، وضوح، سچوریشن، لرزش، سایه ها و نقاط سفید و سیاه را تنظیم کنید. وقتی ظاهر مدنظر خود را پیدا کردید، از پیش تنظیم ها برای دیگر عکس ها و عکاسی چیدمان مسطح، استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *