عکاسی از معماری داخلی به طور معمول تقاضای زیادی دارد. نیازهای یک آژانس املاک با نیازهای یک طراح داخلی متفاوت است اما هر دو آنها نیاز به تصاویر زیبا و حرفه ای دارند. این امر می تواند در ابتدا عکاسی معماری داخلی را کمی دلهره آور جلوه دهد؛ اما با استفاده از نکات اساسی که در ادامه به آن پرداخته ایم، شما می توانید عکس هایی با کیفیت بالا را به مشتریان خود ارائه دهید. 

عکاسی معماری
عکاسی از معماری داخلی

لوازم مورد نیاز برای عکاسی از معماری داخلی 


لنزها

  • دوربین و لنز Canon 5D Mark III

شما به یک دوربین DSLR، یک لنز با زاویه دید گسترده و یک لنز با جزئیات نیاز دارید. یکی از این نمونه ها می تواند دوربین و لنز Canon 5D Mark III باشد.

  • لنز Canon EF 16-35mm

لنزهای 16-35 میلیمتری برای عکس های با پهنای بالا بسیار مناسب است و اجازه می دهد تا عکاسی از معماری داخلی را با انعطاف پذیری بیشتری پیش ببرید. برای لنزهای پهن، به طور کلی، بهتر است که قبل از خرید، آن ها را آزمایش کنید. در این لنزها، موج ها در لبه های قاب و وضوح، می تواند از یک برند تا برند دیگر متفاوت باشد.

خرید برند کنون برای لنزهای واید، همیشه گزینه خوبی برای عکاسی معماری داخلی است. در حالی که این برند لنزهایی با پهنای باز دارند، معمولا بهتر است عکاسی را در حدود 20-25 میلی متر انجام دهید. هرچند هر فضا باید به صورت جداگانه در نظر گرفته شود. با گذشت زمان، اگر با بالاترین ظرفیت پهنای آن عکاسی نکنید، خواهید دید که در یک نقطه، انحراف کوچک زیبا و یک ترکیب بندی هنرمندانه بهتری ایجاد می شود.

  • لنز جزئیات Canon EF50mm f/1.8

جزئیات لنزی در حدود 50 یا 85 و تا 2.8 یا کمتر باز می شود. در حالی که لنزهای 70-200mm/f2.8 بی نظیر هستند، اما معمولا فضای کافی برای استفاده از این ها در عکاسی وجود ندارد. اگر در زمینه عکاسی برای املاک تخصص دارید، غالبا خود را در فضاهای کوچک خواهید دید که مجبورید در یک گوشه بایستید و عکاسی کنید. در این زمان ها لنز پیشنهادی ما Canon 50mmf/1.8 است.

نورپردازی

به صورت ایده آل بهتر است که از استروب ها برای عکاسی از معماری داخلی استفاده کنید؛ اما محدودیت های بودجه اغلب باعث می شود که از یونیت های فلش به جای استروب استفاده کنید. مشکلی نیست! ما توصیه می کنیم که حداقل یک یونیت فلش داشته باشید و یک سری تریگر از راه دور برای آن تهیه کنید.

داشتن یک تریگر به شما کمک می کند که یونیت فلش را با آزادی بیشتر جابجا کرده و هر جا که می خواهید ببرید. یکی از نمونه های تریگرهای مناسب کیت Yongnuo RF-603C-II-C3 است. این کیت ها ارزان قیمت، به اندازه کافی محکم و قابل اعتماد هستند و نیازهای مورد نظر شما را برآورده می کنند.

سه پایه

داشتن یک سه پایه برای عکس های با پهنای بالا الزامی است. یک سه پایه خوش ساخت و محکم، ارزش هزینه‌ای که برای آن می شود را دارد. هرچند، اگر در ابتدای کار خود هستید و بودجه زیادی برای خرید لوازم ندارید، هر سه پایه ساده ای می تواند برای کار شما کافی باشد.

عکس ها با جزئیات خاص، معمولا با دست گرفته شده اند، به این دلیل که باید در یک گوشه و یا فضای بسته یا زاویه های خاص عکاسی را انجام داد. عکس های با جزئیات، معمولا بداهه هستند، زیرا هر عکس در هر فضا و دکور خاص، منحصر به فرد است.

برای عکاسی از معماری داخلی در جنبه های مختلف از جمله عکاسی از درون هتل ها، عکاسی برای املاک و عکاسی برای طراحان و سازندگان، به استودیو عکاسی لحظه نگاری اعتماد کنید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

یک نکته حرفه ای


گاهی باید به خرید یک کنترل از راه دور دوربین مانند CamRanger نیز فکر کنید.

CamRanger به دوربین اجازه می دهد تا به تبلت، گوشی یا لپتاپ توسط یک هات اسپات متصل شود. این وسیله به شما اجازه می دهد تا دوربین را از راه دور تنظیم کنید. همچنین یک مُد مهمتری دارد که اجازه می دهد شخص دیگری نیز عملکرد را دنبال کند، بدون این که اجازه داشته باشد تنظیمات را تغییر دهد. این وسیله مخصوصاً برای عکاسی از معماری داخلی ساختمان کاربرد دارد. برای این نوع عکس، عکاسان معمولا نیاز دارند که در هر لحظه جزئیات عکس را براساس شرایط تغییر دهند.

 
کنترل از راه دور در عکاسی
کنترل از راه دور در عکاسی

عکاسی از یک گوشه، به شما کمک می کند که فضاهای کناری در عکس نشان داده شوند. یک چراغ به دیوار سمت چپ متصل شده تا بتواند سایه ها را پر کند. عکس دوم برای این گرفته شده است که فضای سرسبز خارج از ساختمان را نیز در عکس بگیرد.

ترکیب بندی در عکاسی از معماری داخلی


در عکاسی برای املاک، هدف از عکاسی، گشت و گذار بصری در ملک است. شما باید روی عکس هایی با پهنای گسترده تمرکز کنید و همه ی فضای داخل ساختمان را پوشش دهید.

برای طراحان و سازندگان، بهتر است که قبل از عکاسی حتما با آن ها مشورت کرده و از نظر اصلی آن ها، با خبر باشید. در این حالت، شما باید در انتهای مشاوره، یک لیست از عکس هایی که طراح و سازنده می خواهد از فضا داشته باشد، تهیه کنید. همچنین ممکن است بخواهید از یک دیوار به صورت مستقیم عکاسی کنید. این کار می تواند تعادل و گاهی تقارن ایجاد کند. این روش برای عکاسی از دیوارهایی که اثر هنری خاصی در ساخت آن‌ها و یا روی آن‌ها قرار دارد، به کار برده می شود.

در عکاسی از معماری داخلی باید از تحریفات اضافی اجتناب کنید تا مجبور نباشید در مرحله ویرایش، خطوط را صاف کنید. با بالا و پایین بردن دوربین می توانید خطوط عمودی را تا زمانی که مستقیم باشند، تنظیم کنید. همچنین با چپ و راست کردن، می توانید دوربین را برای این که خطوط افقی مستقیم شوند، تنظیم کنید. 

برای عکاسی از جزئیات، بهتر است که روی رنگ، بافت و ساختار جزئیات فوکوس کنید. برای عکاسی از معماری داخلی بهتر است که از عمق میدان های باریک‌تر برای عکاسی استفاده کنید که چشم را به سمت جزئیات هدایت می کند. برای این هدف، به یک لنز نیاز دارید که می تواند تا 2.8 یا 1.8 باز شود.  

مطمئن شوید که به پس زمینه، پیش زمینه و آنچه که در میانه است و جزیئات آن‌ها توجه داشته باشید. چند ورژن مختلف را در عکاسی در نظر بگیرید که در زمان ادیت کردن، گزینه کافی داشته باشید. ایده اصلی این است که با عکس ها داستانی از فضا را با توجه به ساختار و جزئیات بیان کنید و به این ترتیب، بیننده عکس ها، داستان را دریافت کند.

عکاسی معماری داخلی
ساختار و جزئیات در عکس

ساختار و جزئیات در عکس، برای کار با طراحان بسیار اهمیت دارد و در عین حال می تواند حس و فضای ملک را برای کسانی که به دنبال ملک هستند، تجسم کند.

عکاسی
عکاسی از دیوار

یک عکس مستقیم از دیواری با جزئیات جذاب، مانند این دیوار همراه با مبل و اثر هنری روی دیوار، دید جدیدی را از ملک به بیننده می دهد.

نورپردازی و عکاسی از طراحی داخلی


نورپردازی طبیعی بهترین گزینه است. بهتر است نورپردازی، بیشتر ظاهری طبیعی به عکس بدهد. هرچند، کیت های فلاش یا استروب ها می توانند کمک زیادی به پر کردن سایه ها کرده یا فضاهایی که به صورت طبیعی تاریک هستند را روشن کند.

برای عکاسی از طراحی داخلی، یکی از بهترین زمان ها، در نیمه روز است که نور روشن است و خورشید در آسمان است. این باعث می شود که در اثر تابش مستقیم نور خورشید، هیچ روشنایی بیش از اندازه‌ای وجود نداشته باشد. بهتر است که از فلاش ها برای پوشش دادن سایه ها در محلی که به آن نیاز دارید، استفاده کنید. بهتر است که آن را به سمت پشت سر خود یا این که به سمت سقف هدف بگیرید که کمک می کند که نور در محیط پخش شود. این کار باعث می شود که سایه ها پر شده، ولی نور زیادی نیز در محیط وجود نداشته باشد.

برای روشن کردن فضا در نیمه روز یک روز آفتابی، بهتر است که فلاش را در نیمه توان خودش قرار دهید. برای فضایی که بیش از اندازه روشن نیست یا روزهایی که خورشید نور تابنده ای ندارد، یک اکسپوژر طولانی تر و قدرت فلش 16/1 یا 8/1 می تواند کافی باشد.

از این که چندین عکس مختلف بگیرید که بتوانید تنظیمات نورپردازی مناسب خود را پیدا کنید، نترسید. کیفیت نورپردازی و قدرت تابش خورشید می تواند به سرعت تغییر کند، پس مراقب باشید که بین عکس های خود تنظیمات عکس را تغییر دهید.

نورپردازی در عکاسی از طراحی داخلی
نورپردازی در عکاسی از معماری داخلی

در عکاسی از معماری داخلی، بهتر است حتما یک عکس 4/3 از هر اتاق بگیرید که لایه های مختلف اتاق و پنجره را پوشش دهد. در این عکس، نور طبیعی فقط برای عکس استفاده شده و سپس در لایت روم ادیت شده است.

ادیت کردن

لایت روم و فوتوشاپ جز نرم افزارهای بسیار مفید و حیاتی برای عکاسی معماری داخلی است.

از ادیت کردن همزمان در لایت روم که در تب develop وجود دارد، می توانید برای ادیت کردن تعداد زیادی عکس به طور همزمان استفاده کنید. با این کار زمان زیادی را ذخیره خواهید کرد. این کار برای عکس های چندگانه از درون یک اتاق که نورپردازی آن در تمام عکس ها یکسان است، مفید است. همچنین می توانید تنظیمات ادیت خود را که معمولا استفاده می کنید به عنوان پیش تنظیم، ذخیره کرده تا آن ها را سریع تر روی عکس های بعدی خود وارد کنید. این کار باعث می شود که تنها با یک کلیک، تنظیمات اولیه را به عکس بدهید یا یک سری ویرایش های کوچک را وارد کرده و سپس این ادیت ها را روی تمام عکس های بعدی وارد کنید.

شما می توانید چند عکس را با یک ماسک در فوتوشاپ لایه گذاری کنید. عکس پایه شما، عکسی از اتاق است، سپس عکسی که بیرون را پوشش می دهد به عنوان یک لایه جدید به آن اضافه کنید. یک ماسک را بر لایه بیرونی وارد کرده، سپس از lasso برای برش زدن ناحیه بیرونی که می خواهید دیده شود، استفاده کنید. با تمرین کردن، این پروسه آسان‌تر و سریع‌تر خواهد شد.

ویرایش عکس
ویرایش عکس

این عکس ترکیبی از 3 عکس جداگانه است که کمک می کند بخش هایی که نور زیادی دارد را با نور کمتر پوشش دهید و همچنین نمای بیرونی را نیز در عکس ببینید. می توان از لایه های فوتوشاپ استفاده کرده و سپس ادیت های لازم را در لایت روم انجام دهید.

آیا تا به حال عکس های یک اتاق زیبا را دیده اید که به نظر خسته کننده و ساده اند؟ استودیو لحظه نگاری گزینه مناسبی برای عکاسی معماری داخلی است. با ما تماس بگیرید. 

پروسه عکاسی

هر فرد پروسه عکاسی خود را در طول زمان پرورش می دهد، اما نکات خوبی در این زمینه وجود دارد که می تواند به شما کمک کند:

  • قبل از هر عکاسی، این عادت را داشته باشید که تمام ابزار خود را بررسی کنید. همچنین آدرس دقیق محل را داشته باشید و نحوه رسیدن به آن مکان را قبل از حرکت بررسی کنید. حتما قبل از جلسه عکاسی، سوال هایی که باید و لازم است را از مشتری بپرسید(مانند کلید خانه یا فضای پارکینگ و مانند آن).
  • از چندین زاویه مختلف و با اکسپوژرهای متفاوت عکس بگیرید. این کار به حرفه شما انعطاف بیشتری می بخشد و تا زمانی که بتوانید ریتم خود را پیدا کنید گزینه هایی برای ادیت کردن خواهید داشت. زمانی که ریتم خود را یافتید، دیگر کمتر عکاسی خواهید کرد، اما همین امتحان کردن راه اصلی را به شما نشان می دهد.
  • عکس های معاملات املاکی را با ابزار ساده شروع کنید، حتی اگر شما ابتدای کار خود هستید.
  • زمان عکاسی، برای عکس های پهن، f-stop را بالا نگه دارید و برای عکس های با جزئیات آن پایین نگه دارید. عکس های با پهنای بیشتر باید 9 یا بالاتر باشد و عکس های با جزئیات از 4 کمتر باشد. این کار به شما کمک می کند که عکس ها با پهنا بیشتر به اندازه کافی واضح باشند؛ در حالی که عکس‌های با جزئیات، عمق میدان سطحی تری خواهند داشت و حس هنرمندانه ای به عکس می دهد.
  • از عکس هایی که به لایت روم آورده می شوند، می توانید به عنوان منبع استفاده کرده و مجموعه ای از عکس های خود را داشته باشید. لایت روم با ابزارهایی مانند فلگینگ و کدینگ برش را آسان تر می کند. بعد از برش اولیه، بهتر است ادیت های سریع پایه ای مانند تصحیح لنز، صاف کردن خطوط و تنظیم اکسپوژر را انجام دهید.
  • استفاده از پریست ها برای اکسپورت کردن عکس ها از لایت روم می تواند کمک خوبی باشد. داشتن یک پریست برای اکسپورت عکس با سایز MLS و با رزولیشن بالا یا عکسی با اندازه وب برای فایل های کوچک‌تر می تواند زمان زیادی را ذخیره کند.

نتیجه گیری


عکاسی معماری و عکاسی از معماری داخلی می تواند در ابتدای کار کمی سخت به نظر برسد. اما آغاز این نوع عکاسی با استفاده از این موارد ابتدایی می تواند به شما کمک کند تا ریتم خود را پیدا کنید.

این را در نظر داشته باشید که مشتریان تکنیک و توانایی مدیریت انجام کار شما را بررسی می کنند و هر مشتری نیازهای مختلفی خواهد داشت. با ابزار خود آنقدر عکاسی کرده و تمرین کنید تا راحت باشید. ترکیب بندی را تمرین کرده و با تکنیک های ادیت نرم افزار آشنا شوید. از هر عکس یاد بگیرید که کدام مهارت خود را باید بهبود بخشید.

قبل از این که بفهمید، عکاسی از معماری داخلی و خارجی تبدیل به یکی از مهارت های اصلی شما شده و در آن حرفه ای می شوید. در صورت داشتن هرگونه سوال، در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاگر سوالی دارید تماس بگیرید
×

سلام!

اگر از ما درباره عکاسی و قیمت عکاسی سوالی دارید ما در واتس اپ پاسخ گوی شما هستیم 

×