اگر به دنبال یک عکاس خوب برای هتل خود هستید یا می خواهید بدانید چنین عکاسی چه قابلیت هایی باید داشته باشد، توصیه می کنیم که این مقاله را مطالعه کنید. هدف اصلی عکاس در این نوع عکاسی ایجاد تصاویری است که به بهترین وجه محیط هتل را به مخاطب نشان دهد. البته هر هتلی ویژگی های متفاوت، نقاط تاثیرگذار مختلف و مهمان های متفاوتی دارد در واقع پتانسیل هر هتل و مخاطبان آن می توانند کاملا متفاوت باشند.

در اصول عکاسی معماری از هتل دو عامل در نشان دادن هتل به بهترین نحو تاثیر دارد یک، آنچه که صاحب آن ارائه می دهد و دو آن چیزی که می خواهد مشتریان خود را با آن جذب جذب کند. این موضوع باعث می شود که عکاسی از هتل با دیگر پروژه ها متفاوت باشد.

گروه عکاسی لحظه نگاری بخشی از تجربیات عکاسی هتل خود را در زمینه های مختلف به اشتراک گذاشته است 

 

عکاسی از هتل
عکاسی از هتل

آغاز کار با مشتری


در ابتدای کار برای این که مشتری استودیو لحظه نگاری درک عمیقی از مخاطبان خود داشته باشد باید به آن کمک کرد که جواب این دو سال را بیابد، چه کسانی را می خواهد جذب کنند؟! و چه چیزی را ارائه دهد؟! ما با مشتریان خود همراه شده تا از برند و دید خلاقانه آن ها و همچنین الزامات عملی آن ها مطلع شویم. مشتری می تواند لیستی از تصاویر مورد نیاز خود را ارائه دهد یا حتی به دنبال این باشد که شخصی به آن ها کمک کند تا تصاویر مورد نیاز برای برندشان را پیدا کنند. حتی ممکن است که مشتری به دنبال ساخت تیزری در این زمینه باشد، باز هم این امکان وجود دارد که مشتری از قبل بداند چه می خواهد، ولی گاهی نیاز به هم فکری دارد تا بتواند برند خود را بسط دهد.

عکاسی هتل
عکاسی هتل

عکاسی هتل


یکی از بهترین قسمت های کار ما در عکاسی از هتل، این است که هر روز می تواند کاملاً متفاوت از قبل باشد. عکاسی یا ساخت تیزر تبلیغاتی می تواند شامل تصاویری از نمای کلی هتل، بالا رفتن از پشت بام و پوشش دادن فضای زیبای درون هتل باشد. این کار می تواند از ویرایش عکس تا عکاسی معماری و تصاویر سبک زندگی هیجان انگیز، متنوع باشد  از طرفی تیم می تواند شامل گروهی از افراد برای نورپردازی، بررسی فضا و آماده سازی محیط باشد.

عکس های هتل
عکس های هتل

نورپردازی مناسب


نورپردازی قسمت مهمی از عکاسی هتل است. این نورپردازی می تواند شامل استفاده از نورهای طبیعی، نورهای استودیویی یا ترکیبی از این ها باشد. ترجیح تیم ما استفاده از نور های طبیعی، نور روز و سیستم نورپردازی هتل جهت نشان دادن فضای طبیعی هتل بوده اما چنانچه نتوانیم از نور طبیعی به درستی استفاده کنیم مجبور خواهیم بود برای جبران اشکالات سیستم نورپردازی داخلی از نورهای استودیو ای استفاده کرده تا خروجی بهتری از عکس ها دریافت کنیم. بنابراین می توانیم نکات زیر را در این خصوص در نظر بگیریم.

  • نکته اول این است که ما ترجیح می دهیم در طول روز فرآیند عکاسی را انجام داده تا استفاده صحیحی از نور روز کرده و نهایتا با نور دهی های بلند مدت عکسی در خور داشته باشیم.
  • نکته دوم این است که نورپردازی در روز و ایجاد نور مناسب درصورتی که سیستم نورپردازی هتل با ایراداتی در طراحی و اجرا مواجه باشد، باعث می شود که میهمانان بتوانند هتل را بیشتر و بهتر نزدیک به واقعیت ببینند.
  • نکته سوم این است که ترکیب نورپردازی و استفاده از نورهای طبیعی باعث می شود عکس های جذابی نیز از هتل گرفته شود.
عکاسی از معماری داخلی هتل
عکاسی از معماری داخلی هتل

بهبود عکس


کار ویرایش و پساتولید بر روی عکس و فیلم در پروژه عکاسی هتل با دیگر موارد متفاوت است. روشنایی صحیح تنظیم شده به این معنی است که اگر تصاویر ما در عکاسی از هتل استاندارد باشند، تنها نیاز به تنظیمات کمی هستند که به بهترین عکس تبدیل شوند. هرچند داشتن قابلیتی در ادیت و ویرایش عکس های هتل یکی دیگر از توانایی های گروه استودیو لحظه نگاری است.همواره دقت و مهارت در فرآیند های ویرایش عکس می تواند به بهبود آن کمک کرده و ما را در رساندن پیام تصویر کمک کند.

بهره وری از عکاسی از هتل


همان طور که می دانیم؛ عکس ها مهمترین مواردی هستند که مهمانان هتل قبل از رزرو به آن ها توجه می کنند. هتل ها از تصاویر عکاسی از هتل در وب سایت ها، بروشورها، بنرها و دیگر انواع تجهیزات تبلیغاتی استفاده می کنند. از این عکس ها در مجلات و روزنامه ها نیز برای تبلیغ و معرفی هتل ها نیز می توان بهره برد.

بهره وری از عکاسی هتل
بهره وری از عکاسی هتل
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاگر سوالی دارید تماس بگیرید
×

سلام!

اگر از ما درباره عکاسی و قیمت عکاسی سوالی دارید ما در واتس اپ پاسخ گوی شما هستیم 

×