انستیتوی عکاسی نیویورک ادعا می کند که یک اتاق صرفاً یک پوسته است، ظاهر آن بالاترین اهمیت دارد. بنابراین اکثر مردم هرگز فکر نمی کنند یک اتاق می تواند موضوع یک عکس باشد. این یک فرضیه اشتباه است، فضای داخلی سوژه بسیار مهمی است که به دلایل مختلف می توان از آن عکس گرفت. مانند عکاسی از هتل، عکاسی از مبلمان و اثاثیه و یا عکاسی از خانه برای فروش آن می تواند از دلایل دیگر عکاسی معماری داخلی می باشد.

تخصص عکاسان استودیو لحظه نگاری در عکاسی معماری داخلی و زیبا جلوه دادن فضای داخلی ساختمان ها به خصوص هتل ها می باشد و می تواند در جلوه دادن بهتر معماری داخلی مجموعه به گروه تبلیغاتی شما در این زمینه کمک کنند.

 

بهترین زاویه در عکاسی معماری داخلی
بهترین زاویه در عکاسی معماری داخلی

انتخاب بهترین زاویه


یک عکاس حرفه ای در هنگام عکاسی از اتاق، تمام نواحی را در عکس خود پوشش می دهد. عکس از پشت و جلوی لوازم را به گونه ای می گیرد که کف زمین در آن دیده شود. نداشتن کف اتاق در عکس، حس شناور بودن و به هم ریختگی را مخاطب منتقل می کند. بسیاری از عکاسان بر این باورند که بهتر است بر روی زمین نشسته و عکس بگیرند.

زاویه عکس می تواند آن را جذاب تر کرده و صحنه را پوشش دهد. در حالی که قصد دارید کل اتاق را در عکس بگیرید، از زوم کردن و فوکوس بر روی جزئیات کوچکتر نترسید. سعی کنید با عکس خود داستانی را تعریف کنید.

استفاده از نور طبیعی
استفاده از نور طبیعی

نورپردازی


نکته دیگر در عکاسی معماری داخلی، استفاده از نورپردازی طبیعی در هر زمان ممکن است. بهتر است عکس ها از پنجره های بزرگ دورتر گرفته شوند تا بالانس سفید مشکل ایجاد نکند. در این حالت بهتر است که پنجره در کنار صحنه عکاسی باشد. اگر نور بیش از اندازه به داخل می آید، پرده ها را بکشید و به سمت نور عکاسی نکنید، اما نور روشن در پس زمینه می تواند به نورپردازی بهتر داخل خانه در عکاسی معماری داخلی کمک مضاعفی کند. بهتر است از داخل اتاق، در زاویه های مختلف عکاسی کنید تا بهترین نورپردازی را پیدا کنید.

یک قانون کلی این است که اتاق ها در صبح به سمت شرق و بعد از ظهر به سمت غرب عکاسی شود. اتاق هایی که نورپردازی آن ها در شمال و جنوب قرار دارد، باید در روشن ترین زمان اتاق ها عکاسی شود.

برای داشتن نورپردازی نرم و ملایم، بهتر است که عکاسی در اتاق در زمان طلوع و غروب خورشید انجام شود. غروب خورشید می تواند یک عکس معمار داخلی باشکوه و زیبا را برای شما فراهم کند. در شب می توانید از فلش قابل تنظیم برای عکاسی استفاده کنید.

فوکوس مناسب را پیدا کنید


در عکاسی معماری داخلی فوکوس مناسب را پیدا کنید. در هنگام عکاسی، موضوعی که اهمیت دارد، چیدمان اتاق، شومینه، قاب یا این که چه بخشی از اتاق برای عکاسی معماری داخلی خانه مد نظر مناسب است. زمانی که فوکوس مد نظر خود را پیدا کردید، باید لوازم جانبی و لوازم غیر ضروری را از صحنه حذف کنید. یک عکس خوب می تواند داستان را منتقل کند.

چند لوازم جانبی، چند بالشت روی نیمکت، یک شمعدان یا چند عکس در قاب های نقره ای که بر روی پیانو قرار دارند، می توانند جزئیاتی باشند که داستان مورد نظر را مطرح کرده و در عین حال نظر مخاطب را از موضوع عکس منحرف نکند. عکس به صورت پرتره یا منظره می تواند مناسب عکاسی معماری داخلی در فوکوس باشد، عکاسی پرتره می تواند قدرت صحنه را به خوبی منتقل کند.

تاثیر منظم کردن فضا در عکاسی معماری داخلی
تاثیر منظم کردن فضا در عکاسی معماری داخلی

منظم کردن


حتی تمیز ترین و مرتب ترین فضای داخلی در هنگام عکاسی نیاز به مرتب کردن و چیدمان مناسب دارد. به اطراف نگاه کرده و لوازم اضافی که ممکن است حواس بیننده را پرت کند، حذف کنید. به عنوان مثال اگر از یک دفترخانه عکاسی می کنید، به دنبال سیم ها باشید و آن ها را از دید حذف کنید. وسایل نوشتن نیز باید از دید پنهان شود.

سبدهای زباله و هر چیزی که به نظر می رسد نقطه کانونی را منحرف می کند، از فضای عکاسی خارج کنید. فضای میز باید تمیز و بدون درهم و برهم باشد. تکه های کوچک مانند گلدانی با گل لاله می تواند کیفیت عکس را بالا ببرد. در آشپزخانه وسایل برقی بزرگ را با کاسه میوه جایگزین کنید و رنگ را به آشپزخانه منتقل کنید. حتما کابینت و لوازم را تمیز کنید.

اگر از اتاق خواب عکاسی می شود، باید توجه کنید که اگر ملحفه ها تمیز نباشد، بعدا باید در ادیت عکس آن را تمیز کرد. تختخواب مرتب باشد، پزرها را حذف کنید. اثرهای هنری به خوبی آویزان باشند و کج نباشند. در اینجاست که می فهمید در عکاسی معماری داخلی هرچه وسیله کمتری در صحنه باشد، عکس حرفه ای تر خواهد بود.

فضای مد نظر را انتخاب کنید


آنچه که می خواهید در تصویر خود نشان دهید، چیست؟ بهتر است که در زوایای مختلف از آن عکس بگیرید. شاید عکس هایی که گرفته اید و مد نظر شما از زاویه خاص هستند، در انتها مناسب نباشند، پس بهتر است از زوایای مختلف عکس داشته باشید. همیشه لازم نیست که تمام اتاق در عکس باشد، گاهی خارج گذاشتن بخشی از اتاق از کادر، آن را زیباتر می کند.

با زوم کردن و از زوم در آوردن نیز می توان عکس هایی با نقاط کانونی مختلف گرفت. عکس هایی که شما را شگفت زده می کنند. در انتخب فضای مناسب توجه کنید که چه داستانی را می خواهید منتقل کنید، سعی دارید طراحی اتاق را جلوه دهید یا می خواهید خانه را برای فروش بگذارید.

آماده کردن فضای عکاسی معماری داخلی
آماده کردن فضای عکاسی معماری داخلی

فضا را آماده کنید.


شما می خواهید که فضا به گونه ای به نظر برسد که انسانی در آن زندگی که کرده است و در عین حال به هم ریخته نیست. برای این که با عکس داستانی را منتقل کنید، بهتر است که فضا را با وسایل و اکسسوری ها آماده کنید. این کار کمک می کند تا عکس شبیه کاتالوگ ها و مجلات شوند.

تجهیزات


تجهیرات خوب مانند دوربین و لنز خوب در واقع تمام تفاوت ها در این عکاسی را نشان می دهد. درست است که باید دید خوبی نسبت به مناظر داشته باشید ولی یک فوکوس مناسب که بتواند رنگ ها و نورپردازی ها را به خوبی نشان دهد، همه چیز را تغییر خواهد داد. یک لنز واید یکی از اصلی ترین وسایل برای عکاسی معماری داخلی است.

گروه عکاسی لحظه نگاری بخشی از تجربیات عکاسی معماری خود را در زمینه های مختلف به اشتراک گذاشته است 


        مشاهده دیگر پروژه‌های عکاسی معماری    

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

4 thoughts on “عکاسی معماری داخلی

  1. بازتاب: چرا عکاسی معماری حرفه ای اهمیت دارد؟ - عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در اصفهان
  2. بازتاب: عکاسی معماری و هرآنچه که باید از آن بدانید - عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در اصفهان
  3. بازتاب: مراحل آماده سازی برای عکاسی - لحظه نگاری
  4. بازتاب: عکاس در عکاسی از هتل چه می کند؟ - لحظه نگاری

دیدگاهتان را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاگر سوالی دارید تماس بگیرید
×

سلام!

اگر از ما درباره عکاسی و قیمت عکاسی سوالی دارید ما در واتس اپ پاسخ گوی شما هستیم 

×