تقریبا در این زمانه، همه یک دوربین عکاسی دارند و عکاسی را تا حدودی یاد گرفته اند، اما این به معنی آن نیست که بتوانند یک عکاس معماری حرفه ای بشوند. شما برای این که بتوانید کسب و کار خود را به خوبی برای مشتری، ارباب رجوع و همچنین دیگر افراد حرفه ای در این زمینه، به نمایش بگذارید به گونه ای که به کار شما احترام گذاشته و آن ها را جذب کند؛ به یک عکاس معماری حرفه ای نیازمندید. با یک عکاسی معماری حرفه ای عکس هایی با کیفیت بالاتر و زیباتری از کار شما خلق می شود که می توانند نماد برند شما باشند.

گروه عکاسی لحظه نگاری بخشی از تجربیات عکاسی معماری خود را در زمینه های مختلف به اشتراک گذاشته است

        مشاهده دیگر پروژه‌های عکاسی معماری    

 

عکاسی معماری حرفه ای چه کمکی به کسب و کار شما کمک می کند؟


اگر شما طراح داخلی، معمار، مالک یک هتل یا حتی تهیه کننده مواد ساختمانی و صاحب کسب و کار خاصی باشید، عکاسی معماری حرفه ای به شما در نمایش نمونه های شاخص کارتان کمک می کند. رنگ اتاق ها، زاویه های مختلف ساختمان یا بافت سنگ های آن را در عکس ها ثبت کنید. عکس های تیره یا خسته کننده، نمی تواند سوژه را به چشم مشتری بیاورد.

عکس بد تاثیر برعکس دارد

همانقدر که عکس های ضعیف می تواند تاثیر منفی بر کسب و کار شما بگذارد، عکس خوب نیز تاثیرگذار است. عکاسی معماری داخلی به طور ویژه برای املاک لاکچری اهمیت بیشتری دارد زیرا به کمک عکاسی معماری از آن ها می توان مشتریان بیشتری جذب کرد. در واقع اصول عکاسی معماری کمک می کنند که مشتری ها با دیدن عکس فضای هتل یا رستوران شما، جذب شوند و به آنجا بیایند.

اگر بیرون ساختمان زیبا نیست، به فضای داخلی آن توجه بیشتری کنید.

عکس هایی که جذابیت نداشته باشند نیز، در ذهن مشتری این تصور را ایجاد می کنند که محصولات و خدمات، مناسبی در آن مکان ارائه نمی شود و قبل از مراجعه، در مورد کسب و کار شما قضاوتی اشتباه می کنند. عکاسی معماری حرفه ای بهترین نوع سرمایه گذاری برای رستوران یا هتل شما می باشد.

یکی از فواید عکاسی معماری حرفه ای این است که معماری بناها در ذهن مشتری ها و افراد عادی باقی بماند. به این ترتیب حتی رستوران های کوچک نیز می توانند به کمک عکاسی معماری با دیگر رستوران ها رقابت کنند. عکاسی از هتل کوچک نیز به همین ترتیب می تواند تاثیرگذار باشد.

نورپردازی در عکاسی معماری حرفه ای

در بحث نورپردازی، نورپردازی حرفه ای، می تواند تفاوت زیادی در عکاسی ایجاد کند. نورپردازی عکاسی معماری، می تواند بر نور، عمق عکس و غیره تاثیر بگذارد. به این ترتیب نورپردازی روشن، بعضی از ویژگی ها را بیشتر نشان می دهد و گاهی سایه می توانند بعضی عیب ها را پنهان کنند. باید در ساعت های مختلف روز از ساختمان عکاسی کرد(چه با نور طبیعی، چه با نور مصنوعی)، تا بهترین عکس را پیدا کنید و در آخر، عکس نهایی کاملا طبیعی باشد، به گونه ای که انگار بیننده در آن مکان قرار دارد. ثبت سایه ها، گاهی بهترین فرصت برای داشتن عکس زیبای معماری می باشد.

نورپردازی عکاسی معماری
نورپردازی عکاسی معماری

عکاس معماری حرفه ای باید توجه داشته باشد که نور، نباید بیشتر از آنچه که باید شود. در عکس بالا سعی شده است که تاثیر سایه ها بر روی بافت دیوار دیده شود.

علاوه بر مواردی که تاکنون در مورد مزایای عکاسی معماری حرفه ای گفته شد، ادیت بعد از عکاسی نیز اهمیت فراوانی دارد. در عکاسی حرفه ای از معماری یک بنا می توان با استفاده از انواع تکنیک ها، بسیاری از عیوب موجود در عکس را از بین برد و در عین حال آن را طبیعی جلوه داد. به طور مثال در عکس پایین، نور چراغ درون خیابان را حذف شده است. همچنین تلاش شده است که بالانس بهتری در عکس ایجاد شود.

نورپردازی عکاسی معماری
نورپردازی عکاسی معماری

در تصویر پایین، در عکس ابتدایی شومینه روشن نبوده است، ولی در ادیت عکس، این نور را به عکس اضافه کرده و تاثیر رنگ آن را بر روی محیط نشان داده شده است.

ادیت در عکاسی معماری
ادیت در عکاسی معماری

در انتها این شما هستید که باید خبر کسب و کار خود را پخش کنید. برای این کار ممکن است از مجلات بخواهید تبلیغ شما را انجام دهند که در این حالت نیز نیاز به عکس های معماری حرفه ای دارد.

شما تلاش و هزینه زیادی کرده اید تا برند خود را بسازید و آن را به دیگران معرفی کنید، پس مردد نباشید، بهترین کار عکاسی معماری حرفه ای از محیط داخلی و خارجی کسب و کارتان است. با استودیو عکاسی لحظه نگاری تماس بگیرید.

مزایای عکاسی معماری حرفه ای


عکاسی معماری در واقع دنیای سازه ها را رمزگشایی می کند و فضای سه بعدی را به یک عکس تبدیل می کند. در زیر با ده دلیلی که می تواند اهمیت سرمایه گذاری در عکاسی معماری حرفه ای را توضیح دهد، آشنا می شوید.

نیاز معمارها و طراحان داخلی به این عکس ها به عنوان نمونه کار

این که بخواهید کار جدیدی را بگیرید، نیاز دارید که نمونه کارهای خود را به بهترین نحو ممکن به نمایش بگذارید.

شرکت در مسابقات عکاسی و معماری یا طراحی داخلی و برنده شدن در آن

تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل

عکس های حاصل از عکاسی معماری حرفه ای می تواند مشتریان بیشتری را از بالقوه به بالفعل تبدیل کنند.

استفاده از عکس های معماری برای تبلیغ برند خود به صورت چاپی

در این حالت، چاپ تبلیغات، از طراحی داخلی، سازمان ها یا مهندسی ها، در مجله های مربوط به آن ها یا حتی روزنامه ها می تواند مفید باشد. عکس ها مانند نوشته ها می توانند داستانی را تعریف کنند و حسی را به اشتراک بگذارند.

نمایش در صفحات اجتماعی به عنوان نمونه کارها

مجلات آنلاین، وب سایت ها، وبلاگ ها و صفحات اجتماعی نیاز به عکس دارند. زمانی که یک متنی را در سایت یا بلاگ می خوانید، حتما نیاز دارید که برای تاثیرگذاری بیشتر آن را با عکس مناسبی همراه کنید.

بهتر جلوه دادن بناها با عکاسی معماری
بهتر جلوه دادن بناها با عکاسی معماری

بهتر جلوه دادن بناها با عکس توسط مشاورین املاک و هتل ها

این صنایع نیاز دارند تا فضای داخلی خانه و اتاق ها را بسیار لاکچری نشان بدهند تا مشتری به سمت آن جذب شود.

آموزش عکاسی معماری

دانشجویان برای دانستن تاریخ ساختمان ها، نیاز به کتاب ها و اسلایدهای تصویری دارند.

ثبت هنر

هنرمندان همچنین نیاز دارند که کار هنری خود را به ثبت برسانند. یکی از راه ها این است که هنر خود را در عکس هایی داخلی ساختمان به نمایش بگذارند. این عکس ها نیز می توانند برای شرکت در مسابقات استفاده شوند.

کسب درآمد از طریق فروش در گالری ها

آموزش عکاسی معماری
آموزش عکاسی معماری

انتقال مفاهیم محیط اطراف به دیگران

عکاسی معماری در واقع راهی است تا مفهوم محیط اطراف خود را به دیگران برسانیم.

در این مقاله سعی کردیم که دید کلی از اهمیت عکاسی معماری حرفه ای به شما بدهیم، شاید پنجره جدیدی از این دیدگاه بر روی شما باز شود.

[ratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *