باور رایجی وجود دارد که برای حرفه ای شدن در یک رشته، باید ده هزار ساعت وقت صرف آن کنید. این یعنی تقریبا 1250 روز، یا در واقع حدود سه ساعت و نیم طول می کشد تا به عکاس طراحی داخلی تبدیل شوید، البته با در نظر داشتن 8 ساعت کار در روز. هرچند، اگر نمی خواهید سه سال از زندگی خود را صرف یادگیری کنید، می توانید از نکات بیان شده در ادامه استفاده کرده تا سریعتر این پروسه را طی کنید!

استودیو عکاسی لحظه نگاری، علاوه بر کمک کردن به شما برای داشتن یک جلسه موثر با کیفیت بالا از طراحی داخلی و معماری ساختمان، به شما این اطمینان را می دهد که بهترین بازده را از کار خود دریافت کنید.

چگونه یک عکاس طراحی داخلی شویم؟


مهمترین مهارتی که عکاس طراحی داخلی می تواند کسب کند، تغییر در نگاه به یک صحنه و ایجاد سبک خاص خود در آن است. این بدین معنا نیست که شما نیاز است قرص تغییر دیدگاه بخورید و چیزهایی را ببینید که دیگران نمی توانند، اما بدین معناست که سرعت کار خود را کمتر کرده، دقیق تر صحنه را ببینید و قبل از این که دوربین خود را در بیاورید، کل منظره را بررسی کنید.

عکاس طراحی داخلی
عکاس طراحی داخلی

به خاطر بسپارید که عکاسی از معماری داخلی یک نمونه کار هنری است، شما باید دیدگاه خود از صحنه را ثبت کرده و آن را به اشتراک بگذارید. بهتر است طراحی فضای داخلی را در نظر گرفته و آن را به بهترین نحو نمایش دهید.

این مهارت به مرور زمان بهتر شده و هرچقدر به فضا و ارتباط بین المان ها مانند نور با قسمت های مختلف خانه را بررسی کنید، این کار برایتان ساده تر خواهد شد.  

خودتان را آموزش دهید.

اگر می خواهید سریع‌تر یاد بگیرید، پس باید خود را آموزش دهید. این بدین معنی است که همه چیز را در محیط از طراحی محیط گرفته تا نقاشی ها، کتاب ها و سایر اشکال هنری که در مقابل شما ظاهر شده است، مطالعه کنید. گالری های هنری محلی را ملاقات کنید یا زمان صرف کرده و در اطراف شهر خود قدم بزنید و به رابطه افراد با ساختمان و محیط اطراف دقت کنید. ببینید افراد چگونه فضاهای مختلف را می بینند و به این ترتیب سبک خود را بشناسید.

زمانی که سبک خود را شناختید، دیگر زمان پیشرفت رسیده است. یکی از مهمترین ویژگی های شما به عنوان عکاس طراحی داخلی این است که سبک مخصوص خود داشته باشید. سبک شما باید هویت شما را در خود نشان داده و در عین حال دید منحصر به فردی از سوژه را به بیننده بدهد.

عکاسی طراحی داخلی
عکاسی طراحی داخلی

شما باید زمان کافی برای خلق و بهبود این سبک خرج کنید، زیرا در نهایت این چیزی است که شما را به دیگران معرفی کرده و در کار خود پیشرفت خواهید کرد. مهم نیست که از چه تجهیزاتی استفاده کنید، اما این سبک شماست که مشتریان را به سمت شما جذب می کند. بزرگترین کاری که می توانید انجام دهید سرمایه گذاری زمان و انرژی در آموزش خود است. بسیاری از مطالبات بازاریابی در جهان، داشتن سبک را پوشش نمی دهند، پس حال که سبک خود را پیدا کرده‌اید، باید آن را بهبود بخشیده و از آن محافظت کنید.  

پیدا کردن اولین مشتری ها

مشتریان مختلف از شما انتظار دارند که به روش های خاصی عکاسی کنید اما مهم است که بدانید آن‌ها بر اساس نمونه کارهایی که سبک شما را نشان می دهند، شما را انتخاب می کنند. پس در هنگام عکاسی معماری برای آن‌ها، از همان تجهیزات و سبک خود استفاده کنید، اگر در کار خود سهل انگاری کنید، نه آنها به خواسته خود می رسند و نه شما در کار خود صادق خواهید بود. پس زمانی که مشتری شما براساس پورتفلیو، شما را انتخاب می کند، باید احترامی که شایسته است را به او بگذارید.

شما کسب و کار خود را دارید، سبک شما ویترین کار شماست و برندتان به شما کمک کرده تا مشتری را به سمت خودتان برگردانید. اگر تازه کار هستید، احتمالاً خودتان همه کاره خود هستید، به عنوان مثال، حسابدار، بازاریاب، مدیر شبکه های اجتماعی و عکاس طراحی داخلی همگی با خود شماست.

این که همه مشاغل را هم زمان به خوبی پیش ببرید، اهمیت فراوانی دارد. اگر در یکی از این کارها کوتاهی کنید ممکن است به کل پروسه شما صدمه وارد شود. اگر در زمانی از کار خود احساس کردید نمی توانید یکی از این کارها را انجام دهید، بهتر است آن را به منبع خارجی بسپارید تا تمرکز خود را روی بخش های دیگر کسب و کار خود قرار دهید. باید تمام اشتیاق خود را بر روی خلاقیت و بهبود سبک خودتان بگذارید. اگر کاری در تجارت شما وقت زیادی را می گیرد، پس شخصی را پیدا کنید که بتواند آن کار را سریع‌تر و موثرتر انجام دهد.

رسانه های اجتماعی

برند شما باید مختص شما باشد و تمام صفحات اجتماعی‌تان آن را نشان دهد. شما باید توانایی ارائه دادن خود را به صورت منسجم در هر کانال اجتماعی برای بازاریابی داشته باشید تا افراد مناسب برای کسب و کارتان آن را ببینند. اگر پیغام خود را به خوبی به دیگران نرسانید، انتظار نداشته باشید افراد برای شما صف بکشند.

سبک خود را به صورت ناگهانی تغییر ندهید. اگر بخواهید سبک خود را تغییر داده یا توسعه دهید، این کار را آهسته انجام دهید. اگر سبک شما به صورت نامنظم تغییر کند، مشتری نیز کار شما را نامنظم خواهد دید و انتخاب شما برای او ریسکی خواهد شد.

لازم نیست به روزترین دوربین و لنزها را انتخاب کنید، فقط بهتر است از تجهیرات با کیفیت خوب که برای شما قابل دسترس هستند و می توانید هزینه آنها را بپردازید، استفاده کنید. با بزرگ شدن کسب و کار و بهبود سبک خود می توانید تجهیزات خود را نیز آپدیت کنید. تنظیمات پایه ای دوربین، مانند سرعت شاتر، f-stop و ایزو در اصل در تمام دوربین ها یکسان هستند. اصول را بیاموزید و سپس براساس آن‌ها تنظیمات لازم را انجام دهید.

یادگیری کنترل مواردی مانند زاویه عکاسی و کیفیت نورپردازی می تواند شما را عکاس طراحی داخلی بهتری بکند. اگر شما آخرین نوع وسایل را داشته باشید ولی سبکی نداشته باشید، سریع به نقطه ای خواهید رسید که هیچ مشتری نخواهید داشت.

تعیین قیمت توسط عکاس طراحی داخلی
تعیین قیمت توسط عکاس طراحی داخلی

قیمت گذاری

از جایگاه خود در بازار بزرگ‌تر آگاه باشید و نگذارید هیچ کس در این بازار برای شما ارزشی مشخص کند.سبک خاص شما برای کسانی که تصمیم می گیرند با شما کار کنند، اهمیت دارد. اگر نشان دهید که عکس های شما چه کیفیتی دارند دیگر قیمت گذاری مهم نخواهد بود. باید به مشتری خود نشان دهید که عکس های شما چه تاثیری بر کارشان خواهد داشت. تنها به کارهایی که در طول پروسه عکاسی می کنید، فوکوس نکنید و به آنها نشان دهید که زمانی که جلسه عکاسی را ترک می کنید، عکاسی شما چه کاری برای آنها انجام خواهد داد.

مهم‌تر از هر چیز دیگر، به خاطر بسپارید که رایگان کار نکنید. این کار باعث می شود که هم کار خود را دست کم بگیرید و هم کار عکاسان دیگر را که از این طریق امرار معاش می کنند، بی ارزش کنید.

امیدواریم این راهنمای کوتاه، ایده ای در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک عکاس طراحی داخلی به شما داده باشد. به یاد داشته باشید که از آن لذت ببرید و به طور مداوم در راستای پیشرفت خود و کار خود تلاش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاگر سوالی دارید تماس بگیرید
×

سلام!

اگر از ما درباره عکاسی و قیمت عکاسی سوالی دارید ما در واتس اپ پاسخ گوی شما هستیم 

×