تا حالا به این توجه کرده اید که چرا جواهرات در کاتالوگ ها و تبلیغات، فوق العاده خیره کننده و درخشان تر از حالت واقعی خود را نشان می دهند؟ یا چرا انگشترهای الماس آنقدر که در عکس ها نشان می دهد، جلوه ای ستاره مانند ندارند؟ عکاسی از طلا و جواهرات آنقدر که به نظر می رسد، آسان نیست. برای داشتن عکس مناسب از جواهرات، عکاس باید در زمینه وضوح، نورپردازی و در معرض نور قرار گرفتن به اندازه کافی حرفه ای باشد، تا بتواند عکس را در هر شرایط عکاسی به بهترین حالت آن تبدیل کند. در اینجا به یکسری از نکات مورد نیاز برای عکاسی از طلا و جواهرات می پردازیم:

گروه عکاسی لحظه نگاری بخشی از تجربیات عکاسی  طلا و جواهرات خود را به اشتراک گذاشته است 


        مشاهده دیگر پروژه‌های عکاسی تبلیغاتی   

نکاتی در عکاسی از جواهرات


نکات زیر می تواند به شما کمک کرده تا عکاسی از طلا و جواهرات را بهتر درک کنید:

تمیز کردن جواهرات

اولین قدم برای عکاسی جواهرات زیبا، این است که از تمیز و صیقلی بودن آن ها مطمئن شوید. به خصوص آنچه که ممکن است برای چشم غیر مسلح آشکار به نظر نرسد، زیرا بعد از گرفتن یک عکس با کیفیت بالا، خود را نشان خواهد داد.

اگر جواهرات، تمیز کردن جدی لازم نداشته باشند، شما می توانید گرد و خاک روی آن ها را با استفاده از پارچه های نرم و مرطوب، پنبه یا میکروفیبر، پاک کنید. می توانید از دستکش استفاده کنید تا هربار که می خواهید عکاسی کنید، اثر انگشت شما بر روی جواهر نباشد.

استفاده از ماکرو لنز در عکاسی از طلا و جواهرات

مهمترین وسیله در عکاسی از طلا و جواهرات، لنزهای ماکروست. زمانی که با یک دوربین DSLR، عکاسی از طلا و جواهرات انجام می دهید، یک لنز ماکرو سازگار با آن می تواند عکس جذابی را به شما بدهد که برای مدت ها ماندگار باقی بماند، پس نمی توان لنز ارزانی انتخاب کرد.

یکی از مواردی که در هنگام انتخاب لنز ماکرو باید به آن توجه کرد این است که به داشتن فاصله کانونی کوتاهتر برای عکاسی شما کمک کند. این لنز به شما کمک می کند تا به جواهر نزدیک شده و جزئیات یک قطعه کوچک را بزرگتر نشان دهید. یک لنز دیگر برای فاصله کانونی طولانی تر نیز نیاز است تا بتوانید از فاصله مناسب نیز عکاسی را انجام دهید. عکاسی از نزدیک می تواند باعث نمایش لنز در جواهر شود، در این حالت بهتر است لنز خود را پنهان کنید، برای این کار می توانید یک تکه کاغذ سفید با یک سوراخ در میدان آن برای پنهان کردن دوربین استفاده کنید.

عکاسی از جواهرات با بک گراند ساده
عکاسی از جواهرات با بک گراند ساده

ساده بگیرید

بهترین راه برای نشان دادن جلال یک جواهر این است که از آن به تنهایی عکس بگیرید. مخصوص برای جواهراتی که طراحی، رنگ و درخشانی زیادی دارند، به جای آن که با جواهرات دیگر، یک پس زمینه شلوغ و پیچیده برای عکاسی از جواهرات درست کنید، آن را به طراحی های مینیمال همراه کنید.
برای این کار می توانید جواهر را بر روی یک میز چوبی، یک سطح سفید یا انعکاسی، قرار دهید یا این که تنها بر روی ویژگی آن فوکوس کنید در حالی که پس زمینه کاملا محو است.

دوربین را ثابت نگه دارید

بهترین راه برای مطمئن شدن از اینکه عکس به اندازه کافی واضح باشد، استفاده از سه پایه و شاتر ریلیز راه دور است. نه تنها تکان خوردن دوربین را از بین می برد، بلکه فوکوس را نیز تنظیم کرده و نورپردازی را بهتر می کند.

عکاسی از طلا و جواهرات می تواند یکی از نمونه های عکاسی باشد که نیاز به یک عکاس حرفه ای برای آن ضروری است، استودیو عکاسی لحظه نگاری در این زمینه می تواند شما را همراهی کند.

با دقت تمرکز کنید.

هدف معمول در عکاسی از طلا و جواهرات نشان دادن ستاره درخشان روی آن هاست، مانند یک الماس روی انگشتر، یا درخشانی یک دستبند. بنابراین به احتمال زیاد، می توانید از اتوفوکوس استفاده کنید. با این حال، حتی در کلوزآپ، فوکوس می تواند خاموش باشد، ولی بعد از گرفتن عکس با بررسی آن می توانید آن را تغییر داده و بر روی سوژه نزدیکتر تنظیم کنید.

قبل از پایان عکاسی از جواهرات و زیورآلات، باید بدانید که بهترین عکس ها آنهایی هستند که کل جواهر در فوکوس قرار دارند. همچنین زمانی که برای کاتالوگ عکاسی می کنید و تنها در یک عکس باید تمام زیبایی های جواهر را به وضوح و در فوکوس نشان دهید. هرچند به نظر غیر ممکن می رسد، اما با استفاده از تکنیک جمع آوری فوکوس می توان آن را انجام داد. در این روش، شما از هر قسمت در فوکوس عکس گرفته و سپس همه را در یک عکس با هم ترکیب می کنید.

انتخاب صحیح تعادل سفید

در هنگام عکاسی از طلا و جواهرات بزرگترین اشتباهی که می توان انجام داد این است که تنظیمات تعادل سفید را اشتباه انجام دهید. زمانی که از جواهرات برای فروش و یا جمع بندی مدارک عکاسی می کنید، این که چه رنگی را در عکس ثبت می کنید، اهمیت فراوانی دارد. شما نمی خواهید حلقه نقره رنگ طلا داشته باشد و یا بالعکس.

برا این کار بهتر است در عکاسی از جواهرات تعادل سفید را به صورت دستی تنظیم کنید، تا زمانی که جواهر رنگی شبیه به واقعیت پیدا کند. بهتر است که از یک کارت خاکستری به منظور تصحیح بالانس سفید در شرایط نورپردازی جاری بهره ببرید یا این که عکاسی از طلا و جواهرات را به صورت RAW انجام دهید تا بتوانید بعد از عکاسی در ادیت، تنظیمات تعادل سفید را طوری انجام دهید که بدون این که کیفیت عکس بهم بخورد.

تنظیم نورپردازی در عکاسی جواهرات
تنظیم نورپردازی در عکاسی جواهرات

تنظیم نورپردازی

بسیاری از عکاسان حتی برای جواهرات، استفاده از نور طبیعی را پیشنهاد می دهند. اما برای داشتن عکس های حرفه ای تر، بهتر است از فلاش های اکسترنال استفاده کنید که کنترل بیشتری بر تنظیمات نورپردازی دارند. آنچه که در هر تصمیم گیری شما اهمیت دارد، داشتن نوری نرم و ممانعت از داشتن سایه در هنگام عکاسی از طلا و جواهرات است.

شما می توانید با بهره گیری بیشتر از منابع نوری موجود، مانند رفلکتورها و باکس های نوری، تنظیمات نورپردازی را انجام دهید. در هنگام عکاسی از طلا و جواهرات تمام نورهای غیرضروری را خاموش کرده و انواع مختلف نور با رنگ ها و دمای مختلف را در هنگام عکاسی ترکیب نکنید.

مدیریت بازتاب ها در عکاسی جواهرات
مدیریت بازتاب ها در عکاسی جواهرات

بازتاب های را مدیریت کنید

سنگ های قیمتی و فلزات بازتاب دارند، پس این امکان وجود دارد که شما خود یا دوربین خود را درون آن ها ببینید. برای این که از این بازتاب ها جلوگیری کنید، باید از روش صحیح و خطا در هنگام عکاسی از طلا و جواهرات بهره ببرید. همان طور که قبلاً گفته شد، قرار دادن کاغد در اطراف و پایین لنز است که بازتاب ها را مسدود می کند و نور را بیشتر به سمت سوژه باز می گرداند.

رنگ های متضاد

برای داشتن تصاویری جذاب و تاثیرگذار، می توانید با قراردادن جواهرات بر روی سطوح رنگی دارای رنگ های متضاد، آنها را زیباتر جلوه دهید. بهره بری از رنگ های ثابت یا طیف های متفاوت از یک رنگ می تواند به سوژه کمک کرده تا خود را بهتر نشان دهد. اما توجه کنید که کمترین حالت را نگه دارید و از شلوغ کردن زیادی صحنه بپرهیزید تا توجه بیننده از سوژه دور نشود.

خلاقیت در عکاسی از جواهرات
خلاقیت در عکاسی از جواهرات

تنظیمات را بروز کنید.

مسلما خلاق بودن، استایل عکاسی شما را ارتقا می دهد. اگر شما می خواهید جذابیت را به عکاسی از طلا و جواهرات خود اضافه کنید باید کاری فراتر از بقیه انجام دهید. اما به خاطر بسپارید قرار دادن وسایل مختلف در قاب، حواس بیننده را پرت خواهد کرد و او را از زیبایی جواهر دور می کند.

اصلی ترین قانون در عکاسی از طلا و جواهراتت این است که آن را ساده بگیرید و ترکیب رنگ ها، پس زمینه ها و دیگر المان ها به خوبی با سوژه شما هماهنگ باشند. تمام این موارد می تواند جواهرات را کامل کنند و حتی آن را بهتر نشان دهند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4٫50 out of 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاگر سوالی دارید تماس بگیرید
×

سلام!

اگر از ما درباره عکاسی و قیمت عکاسی سوالی دارید ما در واتس اپ پاسخ گوی شما هستیم 

×