عکاسی از ساعت مچی با صفحه کروم، می‌تواند کاملا چالش برانگیز باشد. برای همین منظور ما ساعتی را انتخاب کرده و شروع به عکاسی از آن کردیم. عکاسی از ساعت از انواع عکاسی تبلیغاتی است که در مورد این روش در ادامه توضیح داده ایم:

ساعتی که برای عکاسی انتخاب کردیم، قبلا استفاده شده و تقریبا مندرس بود، بنابراین، تمامی ساییدگی‌ها و پارگی‌ها در اطراف صفحه ساعت قابل مشاهده بوده و لبه تیز بدنه و بند ساعت نیز شروع به گرد شدن کرده بودند. به علاوه، با دقتی که مورد نیاز بود، این ساعت را تمیز نکردیم، بنابراین عکس گرفته شده از آن نیاز به چندین اقدام پس تولید داشت.

ما در ابتدا ایده‌هایی در رابطه با قرار دادن چندین انعکاس سیاه باریک در اطراف صفحه برای نشان دادن رفلکتیو بودن ساعت داشتیم. اما احساس کردیم که این کار، شکل صفحه را خراب کرده و ممکن است نامناسب به نظر برسد. اما بعدا، بیشتر به انعکاس‌های درونی ناشی از دیوار داخلی تکیه کرده تا طبیعت منعکس کننده ساعت را نشان دهیم. به نظر ما، صفحه اصلی ساعت، تنها یک پلاستیک یا مقوای منعکس کننده بود. شما می‌توانید بافت آن را در عکس مشاهده کنید و ما می‌بایست برای عکس نهایی، آن را هموار کنیم.

بزرگترین اشتباه این بود که اطمینان نداشتیم که تمامی حلقه‌های بند ساعت، به خوبی در راستای بند پرسپکس قرار داشته باشند، همان طور که در عکس نهایی مشاهده می‌کنید، سمت چپ بند، صاف نیست و حلقه‌های بند، در سمت راست بیش از حد طولانی شده و این تصور را به وجود آورده است که شکاف‌هایی عجیب میان این اتصال‌ها وجود دارد. زمانی که به صفحه نمایش LCD دوربین نگاه کرده تا همه چیز را چک کنیم، این مشکلات به چشممان نیامدند. نمایی که از طریق viewfinder مشاهده کردیم، توسط فیلتر قطبی یا پولارایزینگ تحت تاثیر قرار گرفته بود، بنابراین مشخص نبود که ساعت کمی جابه جا شده است.

ما در گروه استودیو عکاسی لحظه نگاری با داشتن دانش حرفه ای در عکاسی، شما را در داشتن عکس های خلاقانه و حرفه ای همراهی کرده و بهترین ها را به شما ارائه خواهیم داد.عکاسی از زیورآلات نیز بخشی از حرفه ماست که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

 

 

شروع عکاسی از ساعت مچی


استفاده از فیلتر پلاریزه

استفاده از این فلیتر دهانه کارتان را به شما دیکته می‌کند. در این مورد، ما مجبور بودیم که در f8 عکس برداری کنیم، اما فیلتر در این حالت، توقفی کلی را در ضعیف‌ترین تنظیمات خود تجربه می‌کند. به علاوه، پخش کننده نیز دچار تقریبا دو توقف شده، بنابراین، با وجود نور نزدیک در قدرتی نزدیک به کامل، در نهایت با f8 کار کردیم. این انتخاب به نوبه خود، ما را مجبور کرد که با استفاده از یک میکرو ریل، تعداد بیشتری عکس گرفته تا تیزی طرف جلو تا پشت ساعت، حفظ شود. به هر حال، تعداد 25 عکس گرفته شد.

عکاسی از ساعت مچی جواهردار استفاده شده

اگر میل دارید که چند ساعت از زندگی خود را روی انجام کارهای فوتوشاپی هدر دهید، عکس برداری و ویرایش ساعت‌های جواهردار مستعمل، یک ایده خوب برای این هدف است. در غیر این صورت، تا حد امکان از این کار پرهیز کنید. اگر نتوانید این گونه ساعت‌ها را به صورتی کامل و دقیق تمیز کنید، مشکلات جدیدی نیز به مسائل قدیمی شما اضافه خواهد شد.

نداشتن یک ایده کلی از عکس نهایی یا در دست نداشتن تمام چیزهایی که ممکن است به آنها نیاز داشته باشید.

نمای چرخشی، انعکاس غیر واقعی و زمینه عکس، همه و همه از چاره اندیشی‌های حین عکاسی از ساعت مچی بودند. در ابتدا سعی کردیم که یک قطعه نایلون را جمع کرده و آن را در قسمت پشتی ساعت نظم دهیم تا نوعی پس زمینه ایجاد کنیم، اما این ایده خوبی نبود. ایده استفاده از لامپ‌های کریسمس نیز برای ما جذاب نبود، بنابراین با مشورت گروه، پس زمینه عکس را به صورت سیاه رها کرده تا بعدا روی آن کارهای تکمیلی طراحی گرافیک را انجام دهیم. از آنجا که تصمیم داشتیم یک انعکاس سطحی را در هنگام عکاسی از ساعت مچی داشته باشیم، می‌توانستیم یک قطعه پرسپکس شفاف را در مقابل لبه جواهر قرار دهیم. این کار به ذخیره زمان نیز کمک می‌کرد.

مراحل پس از عکاسی از ساعت مچی


عکاسی از ساعت مچی
عکاسی از ساعت مچی

در بالا، تمامی 25 فایل خام برای قرار گرفتن در امکانphotomerge برنامه فوتوشاپ، مورد استفاده قرار گرفتند.

نخستین عکس خام از 25 عکس گرفته شده
نخستین عکس خام از 25 عکس گرفته شده

به سطح خراشیدگی‌ها و لکه‌های موجود روی سطوح دقت کنید. جالب است که در f8 به نظر می‌رسید که بخش قابل توجهی از بند و بدنه مورد تمرکز قرار گرفته است. در واقع با گرفتن 12 عکس برای پوشش دادن کل ساعت، از این وضعیت خارج شدیم.

آخرین عکس خام از 25 عکس گرفته شده.
آخرین عکس خام از 25 عکس گرفته شده
نتیجه حاصل از photomerge
نتیجه حاصل از photomerge

به این موضوع توجه کنید که چگونه قسمت دور بند ساعت، تار شده است. این موضوع احتمالا به دلیل استفاده از تعداد عکس‌های زیاد در photomerge است. این موضوع برای ما چندان نگرانی نداشت، چرا که برنامه این بود که بخش‌های پایانی بند مخفی شود.

عکاسی از ساعت مچی
پس از انجام cutout و ماسک

تغییرات روی بدنه و بند، شامل استفاده از سه کپی از لایه اصلی بود. لایه‌های هایلایت شده، یکی از تلاش‌ها برای تمیز کردن شکل سطوح با ابزار liquify را نشان می‌دهد. دو مورد بالا، هر دو کپی‌های تار از این لایه هستند که با استفاده از متد Genia’s dust removal تمیز شده‌اند. لایه قلم مو بالای این مورد، یک نتیجه ترکیب شده از بیش از 20 لایه مجزا است. برای اصلاح راحت اشتباهات، در صورت لزوم، از براش‌های استامپ healing/clone روی لایه‌های مجزا به صورت ترکیبی استفاده شده است. ما تنها یک مرتبه از ادغام کردن لایه‌ها و رسیدن به یک لایه تکی، احساس رضایت داشتیم.

عکاسی از ساعت مچی
عکاسی از ساعت مچی

روتوش کردن الماس‌های تقلبی را در عکس بالا مشاهده می‌کنید. این کار، شامل استفاده از براشی با لبه‌های کوچک سخت در Quick Mask mode برای انجام انتخاب و سپس copy و paste آن‌ها به یک لایه جدید بود. این الماس‌ها به کنتراست نیاز داشتند و بسیار روشن بودند.

در اینجا، فیلتر Unsharp Mask را با استفاده از یک شعاع بزرگ در حدود 200 اجرا کرده و قدرت را 30% در نظر گرفتیم تا یک کنتراست متوسط ایجاد نماییم. سپس برای جزئیات بیشتر، این فیلتر را با شعاع 1 و قدرت 60% اجرا کردیم. لایه Curves در بالا، مقادیر رنگ مایه میانی را کاهش می‌دهد و لایه Hue/Saturation بیشتر هایلایت‌های زرد را که قابل مشاهده بودند، حذف می‌کند.

ویرایش پس از عکاسی از ساعت مچی
ویرایش پس از عکاسی از ساعت مچی

با ایجاد یک لایه جدید، اعمال Dodging و burning انجام گرفت، حالت ترکیب روی Overlay تنظیم شد و با یک خاکستری خنثی پر گردید. براش‌های Dodge و Burn با ظرفیت‌ها و سختی‌های متفاوتی مورد استفاده قرار گرفتند.

ویرایش عکس ها
ویرایش عکس ها

لایه زیر آن برای تقویت رنگ بدنه و بند ساعت ایجاد شده است. انتخاب اصلی ساعت انجام شده و سپس ماسک صفحه ساعت برای کم کردن آن از مجموعه انتخاب شده مورد استفاده قرار گرفته است. با فعال بودن مجموعه انتخابی نهایی، یک نمونه رنگی از ناحیه تاریک‌تر ساعت و با استفاده از ابزار eyedropper انتخاب شده، این لایه با رنگ برگزیده پر شده و حالت ترکیبی برای Color تنظیم شده است. میزان تاری این لایه برای بالا بردن جذابیت آن کاهش یافته است. در بالاترین لایه نیز، براش کاری انجام شده تا لبه‌های تیز بندها، پنهان شوند.

تنظیمات پس از عکاسی از ساعت مچی
تنظیمات پس از عکاسی از ساعت مچی

در عکس بالا، یک پس زمینه فیک با ضربه‌های عمودی بزرگ و نرمی از یک قلم مو ایجاد شده، لکه‌ها و شلوغی‌هایی در راستای ماسک به کار اضافه شد تا یک لبه سطحی درست شود. برای افزودن رنگ، یک لایه تنظیم Hue/Saturation با با رنگ آبی انتخابی، این لایه را احاطه کرد. پس از انتخاب کل ساعت مچی و کپی کردن آن در لایه دیگری، چرخشی روی آن اعمال و سپس مقداری تاری به آن اضافه شد و در نهایت، برای ایجاد انعکاس، ماسکی روی آن اجرا شد. لایه بعدی در شکل بالا مقداری از کار براش آبی رنگ را روی سطح مصنوعی و استفاده از محتوای لایه زیرین به عنوان ماسک، نشان می‌دهد.
شکل زیر، کل لایه‌های موجود در فوتوشاپ را نمایش داده است.

کل لایه‌های موجود در فوتوشاپ
کل لایه‌های موجود در فوتوشاپ

دیدگاهتان را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاگر سوالی دارید تماس بگیرید
×

سلام!

اگر از ما درباره عکاسی و قیمت عکاسی سوالی دارید ما در واتس اپ پاسخ گوی شما هستیم 

×