برای حرفه ای شدن در عکاسی تجاری، نداشتن تجهیزات می تواند چالش برانگیز باشد. اما یک عکاس تبلیغاتی نیاز به چه تجهیزاتی دارد؟ تعریف و معنی عکاس تجاری تقریباً مانند دستیار اداری مبهم و نامشخص است. به همین دلیل ما از تجربیات خود به عنوان عکاس تبلیغاتی متخصص استفاده کرده و اطلاعات کافی درباره تجهیزات عکاسی تبلیغاتی در اختیار شما قرار داده ایم. در این مقاله تا جایی که توانسته ایم تمام موارد را ذکر کرده ایم، ولی احتمالا اگر نکته ای جامانده است، آن را در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید.

تجهیزات عکاسی تبلیغاتی
تجهیزات عکاسی تبلیغاتی

اگر برای شما هم سوال است که تفاوت عکاسی تجاری و عکاسی تبلیغاتی در چیست میتوانید در بخش بلاگ به مقالات ما سر بزنید، ما درباره این موضوع به صورت کامل صحبت کرده ایم.

عکاسی تجاری چیست؟


عکاسی تجاری ترکیبی از حل مشکلات و بازگرداندن هزینه ها همراه با سود آن می باشد. بسیاری از عکاسان برای رسیدن به این هدف، نیاز به کیت بزرگتری دارند؛ اما آن هایی که راه خود را بلدند و استایل خاصی دارند، از عکاسی با تنها یک دوربین، یک لنز و یک لامپ برای نورپردازی لذت می برند. ولی خوب است بدانید که هیچ کدام از آن ها، واقعیتِ تجهیزات عکاسی تبلیغاتی نیستند.

عکاسان، استودیو عکاسی لحظه نگاری با داشتن دانش حرفه ای در عکاسی، شما را در داشتن عکس های خلاقانه و حرفه ای همراهی کرده و بهترین ها را به شما ارائه می دهند.

 

تجهیزات عکاسی تبلیغاتی


دوربین

برای عکاسی تجاری نیاز به رزولیشن بالا است. برای چاگ 6 لایه عکس، اکثر دوربین های مدرن کافی هستند، اما گاهی مشتری یک کراپ از عکس می خواهد؛ آن هم یک هفته بعد از عکاسی. برای داشتن عکس با کیفیت بعد از این کراپ نیاز به یک دوربین Canon 5ds است که رزولیشن بالایی دارد. البته هر دوربین 35 میلیمتری با رزولیشن بالا، کافی و مناسب است.

بیشتر عکاسی های تجاری شامل عکاسی با نورپردازی های مصنوعی است و همیشه تقریباً نیاز به سه پایه دارد، به همین دلیل، رزولیشن مهمترین فاکتور ممکن برای انتخاب دوربین در سال 2020 می باشد. بعد از آن، عمق رنگ مهم است و دوربین باید گرادیان رنگی مناسبی را ایجاد کند. در هنگام عکاسی تجاری، استفاده از فوکوس دستی لنز اهمیت بیشتری نسبت به استفاده از 100AF دوربین دارد. زمانی که بدانید سبکتان چیست، مسلما راحت تر می توانید دوربین مورد نظر خود را بخرید.

لنزها در تجهیزات عکاسی تبلیغاتی

لنز را زمانی باید انتخاب کنید که دوربین انتخاب شده است. علاوه بر این که بهتر است عکس به اندازه کافی شارپ باشد، باید زیبایی نیز به خوبی نشان داده شود. تعداد زیادی از لنزها و پرایم ها موجود است، ولی مهمترین آن ها Canon TS-E 45mm F2.8 Tilt Shift Lens و Canon TS-E 90mm f/2.8 Tilt-Shift Lens هستند. می توانید با کمک این لنزها از فوکوس استفاده کرده و عکسی با f/5.6 داشته باشید، به این ترتیب تمام آنچه که می خواهید و لازم دارید در فوکوس پیدا می شود.

علاوه بر این ها استفاده از لنز کمک می کند تا با استفاده از یک دوربین کنون، عکس هایی با رزولیشن بالا بگیرید که بعد از چاپ شدن نیز به اندازه کافی زیبا باشند. جدا از آن ها می توانید از پرایم های 35mm ،50mm و 100mm نیز استفاده کرده، که اجازه می دهد تا در مکان محدود عکس هایی ماکرو از محصولات بگیرید.

اگر در هنگام عکاسی تجاری، بخواهید از افراد عکاسی کنید، نیاز به لنزهای 85 میلیمتری دارید؛ و اگر در حال عکاسی از طراحی داخلی هستید، باید از لنزهای 24 میلیمتری tilt shift استفاده کنید. زمانی که با فرمت های مدیوم کار می کنید، لنزهای ماکرو 45mm ،80mm و 120mm مورد استفاده قرار می گیرند. این لنزها برای دوربین 35 میلیمتری مناسب است. شما می توانید از این لنزها در تجهیزات عکاسی تبلیغاتی استفاده کنید.

تجهیزات عکاسی تجاری
عکاسی تجاری

نورپردازی

نورپردازی در تجهیزات عکاسی تبلیغاتی شامل لامپ هایی است که تنوع بیشتری نسبت به دوربین ها دارند. در نورپردازی، داشتن لامپ های مختلف نکته اصلی است. معمولا برای نورپردازی10 لامپ 500 واتی و 3 لامپ 3200 واتی نیاز دارید. شرکت های بزرگتر معمولاً نسبت به شرکت های کوچکتر، دید وسیع تری از نورپردازی روی محصول دارند. به عنوان مثال، هدف این شرکت ها این است که نور در گوشه سمت راست حذف شده ولی در سمت چپ پایین باقی بماند. برای این کار ژل ها و فیلترهای قطبش دهنده نیز مورد نیاز است. سپس مقدار تعدیل کننده ها و انواع آن ها نیز به طور چشمگیری تغییر می کند. بیشتر تعدیل کننده های نور در تجهیزات عکاسی تجاری معمولا دست ساز هستند.

شاتر اسپید یکی از موارد مورد نیاز در تجهیزات عکاسی تجاری یا تبلیغاتی است که نوع 0.1 t مهمترین آن هاست. این تجهیزات عکاسی تبلیغاتی هم گران هستند و هم از لحاظ اندازه جای زیادی می گیرند. به همین دلیل عکاسان حرفه ای کیت بزرگ و گرانی دارند.

زمانی که شما نیازهای خود را بدانید، انتخاب آسان تر می شود. این که می خواهید چه چیزی بخرید به آنچه که می خواهید انجام دهید مربوط است. برای همین هنگام خرید به نظرات عکاسان دیگری که فیلد کاری شان با شما یکسان نیست زیاد توجه نکنید.

استودیو عکاسی

اگر فعالیت شما در حیطه عکاسی تجاری است، حتماً به یک استودیو نیاز دارید. استودیو می تواند یک اتاق از یک خانه تا یک فضای عظیم در یک محوطه باشد. مهم این است که بدانید چه چیزی برای عکاسی تجاری خود نیاز دارید. داشتن یک میز کار در استودیوتان، به شما کمک می کند تا وسایل تان را منظم چیده و به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید.

استودیو عکاسی
استودیو عکاسی

وسایل اضافی برای عکاسی

برای انواع مختلف عکاسی تجاری، ممکن است تجهیزات متفاوتی نیاز داشته باشید. مسلما در هنگام عکاسی غذا نیاز به وسایل اضافی برای مرتبط کردن محصول یا تزئین آن می باشد. بعضی از عکاسی تجاری ها نیز اصلا نیاز به هیچ وسیله ای ندارند. می توانید یک کیت همراه خود داشته باشید و آن را با خود به صحنه عکاسی برده و در صورت نیاز از آن ها استفاده کنید.

در این مقاله تعدادی از تجهیزات عکاسی تبلیغاتی را برای شما به طور خلاصه معرفی کردیم، حال نظر شما چیست؟ چه موارد دیگری نیاز است؟ می توانید در قسمت نظرات آن ها را مطرح کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاگر سوالی دارید تماس بگیرید
×

سلام!

اگر از ما درباره عکاسی و قیمت عکاسی سوالی دارید ما در واتس اپ پاسخ گوی شما هستیم 

×