عکاسی حرفه ای از رستوران
عکاسی حرفه ای از رستوران

بارها شده است که به یک رستوران یا کافی شاپ مراجعه کرده اید که عکسی در منو ندارد و یا عکس های درون منو بسیار تاریک و تار هستند. در این موارد اغلب شک می کنید که در این رستوران غذا بخورید یا نه، درحالی که رستوران کناری عکس زیبایی از همبرگری همراه با کاهو، خیارشور و پنیر روی دیواره آن است. تصاویر جذاب و اشتها آور هستند. مسلما انتخاب بیشتر ما رستوران دومی است که به خوبی محصول خود را به نمایش گذاشته است. این تاثیری است که یک عکاسی حرفه ای بر روی صنعت شما می گذارد.

استودیو عکاسی لحظه نگاری می تواند با عکاسی حرفه ای صنعتی از محصولات به شما برای ساخت برند کمک کند و مشاوره های لازم برای بهره برداری از این جلسه های عکاسی را به شما بدهد.

شاید رستوران های محلی، گزینه های سالم تر و غیرکارخانه ای تر به نظر برسند. اما نوع مواد غذایی در بازاریابی تاثیری ندارند، این عکس ها هستند که اولین حرف را می زنند. عکس های کم نور با زاویه های بد و کیفیت چاپی پایین می توانند تاثیر منفی بگذارند و باعث شوند که بخواهید پول خود را در جای دیگر خرج کنید.

نور پردازی محصولات داخل استودیو
نور پردازی محصولات داخل استودیو

عکاسی حرفه ای در بازاریابی


بازاریابی در واقع رساندن ارزش خود به مشتری از طریق ارتباط برقرار کردن است. متاسفانه بسیاری از مشاغل صنعتی اهمیتی به عکاسی حرفه ای برای بازاریابی نمی دهند. آن ها نمی دانند که چگونه استایل مناسب و عکاسی متداوم می تواند کیفیت را به برند آن ها بیاورد و همچنین به آن ها کمک کند تا داستانی را بیان کرده و ترازی را در برند خود ایجاد کنند.

انسان ها به فرهنگ تصویری خود وابسته هستند. تصاویر، تخیل را درگیر کرده و به ما کمک می کند تا زمینه و موضوع را دریافت کرده بدون این که نیاز باشد متنی را برای درک آن بخوانند. در این عصر، که گوشی های همراه بخش اصلی زندگی انسان ها را درگیر کرده است، عکاسی حرفه ای اهمیت بیشتری از قبل پیدا کرده است. به تعدادی از آمار اخیر درباره ی درگیری مخاطبان از طریق عکس و صدا، نگاهی می اندازیم.

 • مقالات با تصاویر مربوطه به طور متوسط 94% بیشتر از کل مقالات بدون تصویر خوانده می شوند.
 • یک بیانیه مطبوعاتی با عکس نزدیک 15% بازدید آنلاین را نسبت به بقیه دارند.
 • 60% مشتریانی که از جستجوی آنلاین استفاده می کنند ترجیح می دهند که با کسب و کاری تماس بگیرند که عکسی از کار خود ارائه می دهند.
 • تقریباً 70% خریداران وب سایت تجارت الکترونیکی می گویند هنگام تصمیم گیری در مورد خرید، تصویر محصول بسیار اهمیت دارد.
عکاسی حرفه ای از کیف
عکاسی حرفه ای از کیف

گروه عکاسی لحظه نگاری بخشی از تجربیات عکاسی خود را در زمینه های مختلف به اشتراک گذاشته است 


مشاهده دیگر پروژه‌های عکاسی صنعتی          مشاهده دیگر پروژه‌های عکاسی تبلیغاتی     مشاهده دیگر پروژه‌های عکاسی معماری

جلب توجه مشتری و حفظ آن


عکاسی حرفه ای خوب به مراتب بیشتر از متن ها مخاطب را درگیر می کند. به خصوص اگر تصاویر برای هدف قرار دادن مخاطب خاص طراحی شده باشند. شما یک فرصت برای مشارکت بیننده برای اولین بار به دست می آورید، بنابراین اطمینان حاصل کنید که گزینه های بازاریابی به خوبی طراحی شده اند و درک روشنی را از کار خود به مخاطب بدهد.

علاوه بر این، استفاده از تصاویری که مارک تجاری فعلی شما را به یک برند تبدیل می کنند، به ایجاد یک سیستم طراحی یکپارچه تر کمک می کند و پایه ای مداوم برای کلیه ارتباطات بصری در تمام جنبه ها، خواه یک صفحه، بروشور، دیجیتال یا نمایشگاه های تجاری باشند.

بهترین راه برای ایجاد تداوم در تصویر سازی مناسب برند، استخدام عکاس حرفه ای یا همکاری با یک گروه عکاسی حرفه ای است که به خدمات و حرفه شما کمک کرده تا داستانی برای گفتن داشته باشد و به خوبی برند را سرپا نگه دارد.

عکاسی حرفه ای از کفش
عکاسی حرفه ای از کفش

یک هویت تجاری برای برند خود ایجاد کنید.


عکاسی حرفه ای می تواند در ارتباطات برند شما نقش اساسی داشته باشد:

 • می تواند معمولی و دوستانه باشد.
 • محافظه کار و مشارکتی باشد.
 • شیک یا فانتزی باشد.

همکاری با یک کارگردان و عکاس حرفه ای می تواند هویت شرکت شما را درک کند. متاسفانه، اغلب شرکت های برندسازی، به دنبال عکاسی و عکس های حرفه ای و اصل نیستند. اگر بودجه ای برای عکاسی حرفه ای در نظر گرفته نشده باشد، مخاطبین شما نمی توانند متوجه داستان برند شما شوند و آن ها را از دست بدهید. پس می توان گفت که عکاس ارزش سرمایه گذاری را برای کار شما دارد.

بسیاری از شرکت ها و حرفه ای ها، زمانی که موضوع عکاسی حرفه ای را در بازاریابی خود در نظر نمی گیرند، از دور خارج می شوند. در صنعت، زمانی که محصولات و خدمات بسیار حرفه ای و تکنیکی باشند، نمی توان در اینترنت برای آن ها گزینه ای پیدا کرد پس بهتر است عکس ها اصل و در صحنه باشد. هرچند شاید عکس های موجود در اینترنت بتوانند مشکل را برطرف کنند ولی برای برندها این عکس ها نمی تواند تجاری باشند و مختص شرکت شما باشند. سازمان های کوچک و بزرگ با استفاده از عکس های تکراری می تواند باعث شود که برند آن ها اصل به نظر نرسد و همین باعث کاهش مشتری ها می شود.

جرات جذاب بودن را داشته باشید.


بسیاری از صنعتگران نمی دانند که یکی از شاخه های عکاسی، عکاسی صنعتی است. بدین معنی که محصولات شرکت، امکانات، زیرساخت ها، محیط و کارمندان یک شرکت برای برند اهمیت دارد. عکاسی از محیط کار در کنار کارمندان، می تواند برند را جذاب و باورنکردنی کند.

عکاسی حرفه ای صنعتی را می توان مانند عکاسی ورزشی دانست. همانند آن دارای داستان است و باعث می شود تا مخاطب با آن ها درگیر شده و به دنبال برند رفته و با آن آشنا شوند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

6 thoughts on “چرا عکاسی حرفه ای برای صنعت اهمیت دارد؟

 1. بازتاب: نکاتی برای عکاسی از جواهرات - لحظه نگاری
 2. بازتاب: عکاسی از زیورآلات: اشتباهات رایج و نحوه جلوگیری از آن ها - لحظه نگاری
 3. بازتاب: نکاتی درباره عکاسی جواهرات - لحظه نگاری
 4. بازتاب: برندسازی شخصی و عکاسی برندینگ (پارت 2) - لحظه نگاری
 5. بازتاب: چرا ویرایش عکس با کیفیت بالا برای ماشغل ضروری است؟ - لحظه نگاری
 6. بازتاب: پروژه عکاسی از سنگ های صادراتی - لحظه نگاری

دیدگاهتان را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاگر سوالی دارید تماس بگیرید
×

سلام!

اگر از ما درباره عکاسی و قیمت عکاسی سوالی دارید ما در واتس اپ پاسخ گوی شما هستیم 

×